İnternet Amaçlı Dizüstü Bilgisayara Ubuntu Kurulumu

Başlatan Wacom Intuos, 15 Kasım 2009 - 03:33:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Wacom Intuos

Merhaba arkadaşlar,

Toshiba marka NB200 serisi bir internet amaçlı dizüstü bilgisayara sahibim. Ubuntu'nun 9.10 sürümünü kuracağım. Her ne kadar işletim sistemini kurmasını bilsem de aşağıdaki ekran görüntüsü gibi disk bölümlemesi olunca hata yapmaktan çekiniyorum. Nasıl kurabilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekran görüntüsü ise şöyle:

Ubuntu-Mac OS X-Windows 7

foma

Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

Ozmo

peki windoze silecek misiniz ? ubuntu kurmak için yer yok... windoze nin yerine kura bilirsin yok diyorsan data yazan yeri en az 30 gb böle bilirsin ama data'nın oldugu yerde verilerin var yedeğe almayı unutma

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Wacom Intuos

Ozmo arkadaşım Windows bölümünü kaldırmayacağım. Dizüstü bilgisayarın sabit diskinde bölümleme yapsam dediğin gibi o zaman olur değil mi? Çünkü dizüstü bilgisayarın sabit diskinin içerisinde bir de Windows işletim sistemi kurtarma bölümü var. Kurtarma bölümüne müdahale etmesem de bir problem olmasından korkuyorum.

Ubuntu-Mac OS X-Windows 7

Bloodless

Live CD'den gparted ile resize ile istediğin bölümü küçült ben derim ki xp için çok fazla alan ayrılmış. Onun için oradan bir parça kısabilirsin. 15GB ayıra bilirsin. 1GB'da takas alanı için toplam 16 GB alanı küçültebilirsin. Küçülttüğün bölüm unallocated olarak gözükecektir. Daha sonra istediğin şekilde linux bölümlerini kurarsın
Samsung R620-FS03TR Kullanıcısı

heartsmagic

Alıntı yapılan: Turbolinux - 16 Kasım 2009 - 16:45:20
Ozmo arkadaşım Windows bölümünü kaldırmayacağım. Dizüstü bilgisayarın sabit diskinde bölümleme yapsam dediğin gibi o zaman olur değil mi? Çünkü dizüstü bilgisayarın sabit diskinin içerisinde bir de Windows işletim sistemi kurtarma bölümü var. Kurtarma bölümüne müdahale etmesem de bir problem olmasından korkuyorum.

Verdiğim bağlantıya baktın mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sell

toshiba kurtarma diski oluşturabilirsin kuruluma başlamadan önce. Ama şu fotoğrafında en sağda görülen tırnak kadar bölüm varya toshiba oraya koymuş kurtarma belgesini orayı da ayırmış. oraya dokunmadıkça hiç birşey olmaz. windowsu bile silebilirsin.

bende de aynı makineden var ben yaptım bişe olmadı. eğer bişe olursa ben sana kurtarma diski yollarım korkma :))

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ocak 2010 - 16:11:36

ha ama ubuntudan ses alabilmiş değilim. başka hiçbir sorunu yok. fazla üstüne eğilip araştırma yapamadım ama çözülmeyecek bir sorun değil tabii.