Alien Arena sorun

Başlatan Shamata, 30 Ocak 2010 - 02:41:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Shamata

her zamanki gibi Alien Arenayi kurdum ve simdiye kadar kac kere kurduysam problemsiz calisiyordu ama bu sefer kurdugumda her sey normaldi birde oyunu calistirmak istedim ve hic bir pencere bile acilmadi yani nekadar da tiklasdam hic bir sey olmuyor.

ne gibi bir problem olusmus olabilir?

not: oyunu once her zamanki gibi depodan kurmustum ve bu sorun olusunca uninstall ettim ve terminalden kurdum ama sorun devam ediyor (daha once Urban trroru kurmadan oynuyordum ama bu sefer kurdum acaba sorun bundan olabilirmi, ne de olsa daha onceden urban bilgisayarda kurulu degildi ve alien arena calisiyordu).

sabian

Urabn teror le ilgili olmasa gerek, sudo apt-get dist-upgrade yaptınız mı? bazen bazı ek paketleri indirmeden kurulum yapılabiliyor. belki eksiklikler vardır. Ya da uygulamayı terminalden çalıştırmayı deneyin, en azından nerde hata verdiğini görürüz...
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

Shamata

upgrade ettim fakat guncelleme 0 diyor, yani hersey guncel gozukuyor. Evet masaustune kisa yok yap dedim yapti ona sag tiklayip ozellikler diyence kodunu kopyaladim .. konzoldan masaustune gittim cd ... komutuyla kopyaladigim kodu yazdim fakat hic birsey gostermiyor oyle bekler gibi duruyor. Yazdim ya onceden kurdugum gibi kurdum ama bu sefer kurunca boyle birsey oldu :(. normalde depodan kurdum, calismayinca sildim ... ondan sonra da konzoldan kurdum ama durumda bir degisiklik yok maglesef.

sabian

peki kaldırdığın zaman dosya sisteminde olan dosyaları sildin mi? eğer silmediysen yeni kurulumu yine eski ayarları kullanarak kullanmana yol açar. bu da başlatamadığın uygulamayı yine başlatamamana sebep olur. Onun için sistemde nereye kurduysa oyunu oraya gidip dosyayı sildikten sonra yeniden dene konsoldan yüklemeyi bence.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

Shamata

nereye kuruyor oyunu ubuntu? yardim ederseniz oradan da silip terminalden kurarim :)

buldum .. usr/share/games

evet sildim ve terminalden: sudo apt-get install alien-arena alien-arena-browser alien-arena-data                   yazinca alien arena ve alien arena browseri kurdu. browser calisiyor fakat alien arena yine ayni durumda ..

ilginc olan bu komutla konzoldan kurunca alien arena + browser 1 mb bile yok .. bende sasirdim oysaki silmeden once ozelikler deyince 600 kusur mb yazmisti?

neyse vazgectim herseyi silip yeniden kurcam ubuntuyu ve ilk once arena kurcam normalde yaptigim gibi calissin ondan sonra digerleri insallah cozulur.

sabian

bu kadar acele etme, hemen format atmayı düşünme. deneyimli arkadaşlar yardıma koşarlar. Alien arena 1 gün daha bekler :)) daha başarılı çözüm önerileri sunacaklardır sana.

Debian Sosyal Sözleşme

Shamata

sagol kardesim ama yeniden format attim.. once alien arena kurdum ve sonrasindan digerlerini hepsi calisiyor :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Ocak 2010 - 16:28:20

Ubuntu daha yuksek version update istedi bende verdim yine ayni duruma geldi :@ ..

dewrim2  senin de yazdigim gibi birilerinin yardimini bekleriz artik ... yeniden format atmam artik, biktim