ATI Radeon Linux Ekran Kartı Sürücüsü Yayınlandı!

Başlatan maydin95, 29 Ocak 2010 - 13:28:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ırmak

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 05 Şubat 2010 - 14:29:02
Alıntı yapılan: ırmak - 04 Şubat 2010 - 22:18:30
Hanım koş ATI Linux sürücüsü yayınlamış:)
Evet, ATI kullanan biri olarak bu habere sevindim gerçekten.
Ama bir yandan adı ATI olan hiç bir şeye güvenmeme eğilimindeyim.
Sürücüyü indirdim. Duruyor öylece, kursam compiz delirir mi şüphesini taşıyorum.
Bu ara yardım edecek bir heartsmagic veya bir bytan da yok üstelik forumda.
Bir ekran kartı düşünün ki Uygulamalar kısmında Catalyst Control Center bulunsun.
Ama tıklayınca açılmasın.
Ve insanı, açmak için çeşitli yöntemler denemek zorunda bıraksın.
Hayır masaüstü de kullanmıyorum ki söküp atayım.
Mecbur katlanıyoruz.
O derece.
ATI kullandığım dönemlerden hatırladığım kadarıyla Catalyst Control Center Türkçe sistemlerde çalışmıyordu. İngilizce sistemlerde bir sorun çıkarmıyor.

Kullandığım diğer işletim sisteminde Türkçe olarak çalışıyor.

acer

Alıntı yapılan: pwl - 05 Şubat 2010 - 14:06:34
Alıntı yapılan: acer - 05 Şubat 2010 - 12:43:44
Alıntı yapılan: Göktürk - 04 Şubat 2010 - 22:24:47
dünyanın en iyi ekran kartı atı ama linuxsa destek vermiyor orası ayrı :) nvidiayla devam.

Demek ki ati dünyanın en iyi ekran akrtı değilmiş. En azından bizim için. En iyi olabilmek için linuxa da destek vermeli!
bence olay burada ayrılmalı.
Bir ekran kartının diğer dağıtımlara tam uyumlu destek veremeyişi onu lider seviyedeyken altlara düşüremez. Bu tamamen yanlış bir yaklaşımdır bence.
Sadece ihtiyaç sırasını değiştirir diyelim.
Bu arada ben az önce kurdum ati sürücüsünü gayet iyi ve kararlı çalışıyor bir sıkıntım yok şimdilik, umarım olmaz da.
Gördüğüm tek fark ati override desteği yok kartta, fan hızını ayarlayabilmem için. (belki bu da benim kurduğum versiondan kaynaklanıyordur)
Onun dışında memnunum.

Bence en iyi olabilmek için performans olmalı ama sadece performans en iyi yapmaz ayrıca her sistem için destek olmalı uyumlu olmalı.  En iyisinden bahsediyosak kriter bu olmalı.

XRumer

Bir sürücü bir dağıtımda çalışıp bir dağıtımda çalışmıyorsa dopal olarak sorun Linux'un genelinde değil, o dağıtımda diyebiliriz. Fakat X serisi ekran kartlarında olduğu gibi bütün dağıtımlarda sorun varsa zaten üreticinin kendisi de desteği çektiğini açıkladıysa sorun ekran kartı üreticisindedir. Ayrıca bir ekran kartı üreticisinin ürettiği en iyi ekran kartları da dahil bütün ekran kartları bile Linux'de yeterince iyi çalışmıyorsa diğer markaların ürünleri iyi çalışıyorsa sorun yine ATI'de diyebiliriz.

heartsmagic

Bir şeyler karalayacaktım ancak @XRumer bunu benim için yapmış bile :)

Alıntı yapılan: XRumer - 05 Şubat 2010 - 19:16:07
Bir sürücü bir dağıtımda çalışıp bir dağıtımda çalışmıyorsa dopal olarak sorun Linux'un genelinde değil, o dağıtımda diyebiliriz. Fakat X serisi ekran kartlarında olduğu gibi bütün dağıtımlarda sorun varsa zaten üreticinin kendisi de desteği çektiğini açıkladıysa sorun ekran kartı üreticisindedir. Ayrıca bir ekran kartı üreticisinin ürettiği en iyi ekran kartları da dahil bütün ekran kartları bile Linux'de yeterince iyi çalışmıyorsa diğer markaların ürünleri iyi çalışıyorsa sorun yine ATI'de diyebiliriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.