Kablosuz ağlara nasıl bağlanılır?

Başlatan mozcan, 03 Haziran 2008 - 11:17:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mozcan

Değerli arkadaşlar, Ubuntuyu kurdum. bir de internete bağlanabilirsem işyerindeki diğer bazı pc lere de kurmayı düşünüyorum. kablosuz ağ kullanıyorum. bağlantıyı yapmak için yerli yabancı forularada ne varsa okudum. dns leri değiştirdim vs vs. bir ara bağlanır gibi oldu. çok geç de olsa google ana sayfa geldi. sonrası gelmedi maalesef.
Bu nedenle:
1- Öncelikle forumdan yardımlarınızı
2- Olmazsa bu işi profesyonel ya da amatör olarak kendine iş edinmiş arkadaşların büroma gelerek yardımlarını rica edeceğim.

hata mesajı olarak : the interface does not exist

heartsmagic

Bir ara bağlandığına göre kartın tanınmış olması lazım diye düşünüyorum. Ancak son mesajda bu iş değişmiş gibi. Her şeyi adım adım kontrol etmek gerekiyor. Öncelikle:
sudo lspci | grep Network
komutu ile karta bir bakmamız lazım.

sudo iwconfig

ile kart tanınmış ve bir ara birim görünüyor mu diye bakmamız lazım. Eğer görünüyorsa eth1 için mesela sana kablosuz bağlantı uyarısı gösterir. Daha sonra bu işi konsoldan da yapabileceğimiz gibi panelde sağ üstte olan network applet ile de yapabiliriz. Hatta depolarda mevcut bulunan wifi-manager da bu iş için son derece idealdir. Sen bu noktaya kadar gel, araçlarla bağlanmaya çalış. Eğer araçlarla olmazsa komut satırından yine adım adım hata takibi yaparız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.