[Çözüldü] Ubuntu'yu kuramıyorum

Başlatan vendetta87, 13 Mart 2008 - 18:45:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vendetta87

Meraba arkadaşlar:
ya bu ubuntu 7.1 cd sini takıp restart atıyorum sonra "install or start ubuntu" ya basıyorum
ama  bundan sonrası gelmiyo,karanlık ekran çıkıo sol üstte satır yanıp sönüyo sadece,ilerlemiyo.kafayı yemek üzereyim yardım ederseniz
çok sevirim acilen..cd de bi hata yok bu arada. :(

heartsmagic

O Install or Start Ubuntu'nun olduğu pencerede altta F# şeklinde seçenekler var. Kernele parametre ekleyebileceğin seçeneğe bak, kernelin son bölümüne bir boşluk bıraktıktan sonra

noacpi nolapic ekle, sonra boot etmeyi dene.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

SoulSmasher

önce soruncd de mi bilgisayarınızda mı onu anlayalım :)
bu yanıp sönme sırasında cd okunamıyor da olabilir, vakt-i evvelde windows kurarken benzeri başıma gelmişti.. siz cdyi nereden edindiniz?
bu satır yanıp sönerken cd romunuz okunmaya zorlanıyor mu? siz şeye tıklayın en iyisi: check cd for defects
ve de cd nin md5 checksumunun uyuşup uyuşmadığını kontrol edin
veya konsoldan başlatmayı denediğinizde (start ubuntu in safe graphics mode) açılıyor mu?

bunları kontrol edip tek tek cdvaplarını yazar mısınız?

vendetta87

sorun cd de değil çünkü başka bilgisayarda çalışıyor.satır yanıp sönerken cd okunmaya devam ediyo bi süre sonra duruyor.
"check cd for defects" e ve "start ubuntu in safe graphic mode" a bastığımda gene aynı karanlık ekran
ve yanıp sönen satır çıkıyor.

demir

Belki faydası olur..

Benim internetten indirdiğim bir iso vardı... Onunla 2-3 kere kurup kaldırdım... Bunlar öğrenme süreçleriydi..

Geçen günlerde yeniden kurmam gerekti.. Aynı DVD çalışmadı.. Bilgisayarı DVD'den başlatamadım..

F8 ile açılışı her defasında DVD seçsemde başlamadı.. Sonra Ubuntu'nun sitesinden yaklaşık 700 MB'lık cdyi indirdim.. Bir diske yazdım.. Ve kurdum...

CD'nin üzerinde bir çizik olabilir, orada okuyamadığı bir bölüm olabilir.. Ayrıca DVD'ler bazen bazı DVD ve CD'lere karşı hassa olabiliyor...

İnternet erişimi konusunda kısıtlı değilsen bir tane Ubuntu indir yaz ve dene...

Benim aklıma başka bir şey gelmiyor.. Sözü burada onlara bırakıyorum...

İyi akşamlar...

NOT: İnan bu uğraşıların sana farketmesen bile bir şeyler öğretiyor.. Sonunda gerçekten çok iyi bir platforma adım atacaksın.... İnanılmaz esnek ve özgür.. Yaşadığın sıkıntıları 1 ay öncesine kadar ben de yaşıyordum...
LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

SoulSmasher

Alıntı yapılan: vendetta87 - 13 Mart 2008 - 21:29:47
sorun cd de değil çünkü başka bilgisayarda çalışıyor.satır yanıp sönerken cd okunmaya devam ediyo bi süre sonra duruyor.
"check cd for defects" e ve "start ubuntu in safe graphic mode" a bastığımda gene aynı karanlık ekran

optik okuyucunuzda sorun var ya da cd hızlı yazıldığından dvd yazıcı gibi aygıtlarda çalışırken dvd rom gibi daha zayıf okuma gücü cihazlarda çalışmıyor o zaman. cdyi yeniden yazıcınızın yazabildiği en düşük hızda elinizdeki en kaliteli cdye yazmayı deneyin

Alcadras

Alıntı yapılan: SoulSmasher - 13 Mart 2008 - 23:53:58
Alıntı yapılan: vendetta87 - 13 Mart 2008 - 21:29:47

optik okuyucunuzda sorun var ya da cd hızlı yazıldığından dvd yazıcı gibi aygıtlarda çalışırken dvd rom gibi daha zayıf okuma gücü cihazlarda çalışmıyor o zaman. cdyi yeniden yazıcınızın yazabildiği en düşük hızda elinizdeki en kaliteli cdye yazmayı deneyin
Selamlar. Arkadaştaki sorun bende de var. Cd sürücülerinde ya da cd'lerde problem yoktur yani.

Sypro

Alıntı yapılan: Alcadras - 19 Mart 2008 - 00:31:36
Selamlar. Arkadaştaki sorun bende de var. Cd sürücülerinde ya da cd'lerde problem yoktur yani.

evet size tekrar dönemedim ayıp oldu, ne kadar denersem deneyeyim o tarz sorunlar yaşamıyorum, en yüksek hızından en yavaş hızına kadar her şekilde denedim, cd'nin okunmaması gibi bi sorun olmadı, rom'un bağlı olduğu ide'yi değiştirdim, yine sorun çıkarmadı.
yani bi türlü o sorunu yaşayamadım, yaşamadan da çözemicem anlaşılan.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

vendetta87

sorunumu buldum.cd takıp restart atınca çıkan ubuntu yükleme menüsünde F6 ya basıp bişey silmeden noapic nolapic acpi=off  parametresni yazınca yükledi.