Bazı komutlar ?

Başlatan Mx0Ub, 24 Ocak 2010 - 05:38:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mx0Ub

Merhaba

1) echo "1" > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

2)iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --destination-port 80 -j REDIRECT --to-port 8080

bu 2 komut işletim sisteminde ne deişiklik yapıyor bilen ?
Not:
Hic bi sorumluluk kabul edilmez yapılan yorumlardan ve verilen kodlardan

ihtiyar said

http://wiki.linux-sevenler.org/index.php/Ubuntu_altinda_bağlantı_paylaşımı_ve_trafik_kısıtlama

Powered by Google. :)

Diğeri hakkında net bilgi çıkmadı, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Mx0Ub

Powered by Google. :  )

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Ocak 2010 - 07:49:56

unutmadan saol
Not:
Hic bi sorumluluk kabul edilmez yapılan yorumlardan ve verilen kodlardan

utdmr

Alıntı yapılan: nefretmy - 24 Ocak 2010 - 05:38:41
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --destination-port 80 -j REDIRECT --to-port 8080
Uzman değilim ama sanırım bu 80. portu 8080. porta yönlendiriyor. 80. port web sayfaları için standart port olduğu için, 8080. porttan çalışan bir programı IP veya web adresi ile port belirtmeden açmaya yarıyor, veya 8080. port engelini açmaya çalışıyor olabilir.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

ZooM

ip_forward'i 1 yaptigin zaman o makinayi router olarak ayarlamis sayilirsin... Kendi olusturabilecegin chainlerle Linux altinda ağ yönetimi saglayabilirsin. Tabi fiziksel baglantilari dogru yaptiysan. Iste artik Netfilter'a giris yaptin... Linux altinda ağ yönetiminde cok iyi degilim. Bu konuda biraz eğitim aliyorum suan... Daha sonra kismetse bu bilgilerimi burada anlatip sizlerle  detayli bi sekilde paylasmak istiyorum

iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp --destination-port 80 -j REDIRECT --to-port 8080

Burada Routing'e girmeden onceki bolumde TCP protokolununde hedef portu 8080'e yonlendiriyor.
If I was your vampyre...