Atheros AR5007EG Wireless açık ama ağ bulmuyor

Başlatan Bloodless, 24 Ocak 2010 - 05:34:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bloodless

selamlar arkadaşlar,
Samsung R620 bir dizüstünde bu sorunu yaşıyorum.

Öncelikle bugün tamamen HDD'i biçimlendirip tekrar düzenli bir hale getirmek istedim. Önce winzort'u kurdum. Daha sonra Linux Mint. Wirelessta bu vakte kadar bir sorun yoktu. Nete girebiliyordum. Fakat evdeki wireless'a değil komşununkine bağlanabiliyordum. Evdeki kablosuzu tekrar yapılandırdım. Daha sonra bilgisayarın kısa yol tuşlarından kablosuz ağ bağdaştırıcısını kapatıp açayım dedim. Fakat Kapatma tuşuna bastıktan sonra nolduysa ondan sonra oldu. Kapanış o kapanış. Şuan winzorttada linux'te de wireless aktifken ağ bulamıyorum. Bu sorunun forumdan birisinin daha başına geldiğini hatırlıyorum fakat. Tüm çabalarıma rağmen topici bulamadım. Bir kaç yerde bir anahtarı olabileceği ve bunun açılmasıyla düzelebileceğine dair yazılar okudum. Fakat aramalarıma rağmen bu anahtarın ne olduğunu yada nerde olabileceğini bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.  :'(

Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Ocak 2010 - 05:51:00

Buna ek olarak
lspci daki çıktım

02:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR242x 802.11abg Wireless PCI Express Adapter (rev 01)
06:00.0 Ethernet controller: Marvell Technology Group Ltd. Device 4380 (rev 10)

iwconfig çıktısı

wlan0     
IEEE 802.11bg  ESSID:""
Mode:Managed  Frequency:2.412 GHz  Access Point: Not-Associated
Tx-Power=20 dBm
Retry min limit:7   RTS thr:off   Fragment thr=2352 B
Power Management:off
          Link Quality:0  Signal level:0  Noise level:0
Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0

Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0
Samsung R620-FS03TR Kullanıcısı