[Çözüldü] AAO'ya Ubuntu NetBook Remix?

Başlatan doe, 23 Ocak 2010 - 15:33:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doe

AAO'ya Ubuntu NetBook Remix'i nasıl kurabilirim. Şuan WinXp kullanıyorum ve aynı zamanda Ubuntu NetBook Remix'i indiriyorum. Bana göstereceğiniz yol sayesinde USB üzerinden AAO'a UNRemix'i kurmaya çalışacağım.

Şimdiden teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Cts 23 Oca 2010 22:12:17 GMT-2

unebooting ile usb'ye yazdım, makinayı boot ettim ancak disk hatası diye yazı çıktı! Yardım edebilecek bir kişi yok mu?

doe

Deneme ynılma yöntemiyle kurmayı başardım. Şimdilik epey beğendim. Sistem biraz farklı haliyle ama yavaş yavaş çözmeye çalışıyorum.

Ancak bir sorum olacak. ilk kurduğumda grub çalıştığında ubuntu linux 3-21-13 tarzında birşey yazıyordu şimdi ise versiyon yükselmiş gibi 3-21-17 yazıyor (baştaki numaraları hatırlayamadığımdan attım)

her ikiside yazıyor. sanki 2 linux birden kurulmuş gibi. bu durumun nedeni nedir?

HecKThoR

uzun zamandır linux kullanmıyorum bir ara kısa bir süre kullandım sanırım o geri dönüşüm noktası gibi bişey

heartsmagic

Onlar kernel sürümleri. Yeni bir kernel geldiğinde depodan güncellenir ancak eskileri de saklanır. Temizlemek istiyorsan forumda birden fazla yolu anlatılmakta.

Bir de nasıl kurduğunu, neler yaşadığını kabaca anlatırsan başlığı kapatabiliriz. Böylece diğer AAO sahipleri de bilgi sahibi olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

doe

Nasıl kurduğum konusunda UNR'den bahsediyorsanız eğer bu forumda anlatıldığı üzere 1gb'lık eski bir SanDisk USB' nin içerisine yine bu siteden indirmiş olduğum UNR'i UnetBooting adlı program yadımıyla USB'ye attım ardından sistemi baştan açarken f12 ile boot menüye girip USB seçeneğini seçip sistemi önüme gelen yönergeleri izleyerek kurdum.

Kernel olduğunu anlamıştım ancak neden silmediğini ve grupta neden herikisininde çıktığını merak etmiştim. Ancak şimdi böyle * bir şey çıkmıyor. Çünkü sistem kısmında "bilgisayar kapıcısı" adlı program ile eski kerneli sildim. şuan böyle * bir şey çıkmıyor.

Alıntı Yap
===============================================================================
[KALDIR, KULLANILMAYAN] linux-headers-2.6.31-14
[KALDIR, KULLANILMAYAN] linux-headers-2.6.31-14-generic

heartsmagic

Teşekkür ederim geri dönüp çözümü anlattığın için. Dediğim gibi eski kerneller onlar, sen temizleyince görünmezler. Fakat yenileri geldikçe eskileri sen temizleyene kadar görünmeye devam eder.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.