Canonical Ubuntu’da Lotus Symphony Desteğini Sunuyor!

Başlatan sireno52, 23 Ocak 2010 - 12:59:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

Bu yıl Orlando'da yapılan Lotusphere Konferansı'nda, Ubuntu'nun dağıtımını ve sponsorluğunu<üstlenen Canonical, Lotus Symphony'yi destekleyecek bir programın çıktığını açıkladı. IBM Client for Smart Work (ICSW) adındaki program, Ubuntu 8.04 üzerinden Lotus uygulama içeriğini çalıştırıyor. Symphony'nin ana uygulama olarak sunulduğu ICSW paketi; ofis yazılımları, sosyal ağ araçları, anlık mesajlaşma ve görüşme programları, dosya paylaşımı, e-posta servisi gibi bir çok uygulamayı bünyesinde barındırıyor. IBM'in Linux ve Açık Kaynak bölümünün genel başkan yardımcısı Bob Sutor'un söylediğine göre Lotus Symphony, Afrika'da ve Amerika'da çıktığı günden bu yana büyük ilgi gördü. ICSW'nin masaüstü paketi, eylül ayında Afrika'da, kasım ayında Amerika'da çıkmıştı. IBM'in Red Hat için de bir ICSW paketi önerisi bulunuyor.

Canonical'ın yaptığı bu hamle, şirketin ortakları için de önem taşıyor, zira artık işletim sisteminden programlara kadar eksiksiz destek sağlamanması mümkün olacak. Windows 7′nin çıkışıyla, bir çok firma ücret ödeyerek sistemlerini güncellemek yerine alternatifleri değerlendirmek istiyor. IBM'in Lotus Symphony ile yaratıcı yaklaşımı sayesinde iş dünyasına düşen maliyeti büyük ölçüde azalttığını belirten Canonical'ın Satış ve Ürün Yönetimi bölümünün genel başkan yardımcısı Steve George, bunoktada ICSW'in iyi bir alternatif olacağını vurguluyor. 1000 kişilik bir kullanıcı kitlesi göz önünde tutulduğunda, Canonical'ın ICSW için kullanıcı başına 5.50 dolarlık destek sağlayacağı belirtiliyor. ICSW'i DVD ya da flash bellek için buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.   haber  kaynağı:    http://www.habertux.com/2010/01/22/canonical-ubuntuda-lotus-symphony-destegini-sunuyor/               NOT: bu yazı benim kendi yazım değildir   kopyala yapıştırr  yaptım  :D :D :D :D ;D
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )