Windows XP kurdum açılışta Grub yok.

Başlatan vatanlar, 22 Ocak 2010 - 00:05:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vatanlar

Öncelikle bilgisayar neler yaptığımı anlatayım ki yardımınızı daha kolay ve hızlı yapacağınıza inanıyorum.

tüm hart diskinde XP kurulu olan bilgisayarım içerinde resimlerim ve dosyalarımla birlikte çöktü. sistemi ne yaptıysam açamadım. içerisindeki bilgileri kurtarabilme için USB içerinden çalışan SLAX linux kullanarak başka bir bilgisayara aktardım. sonra XP kurmaya başlarken diskimi ikiye C ve D'ye böldüm, bir hata yaptım D'yi XP kurduğumda göremiyordum. neyse önemli değildi çünkü başlangıcında ubuntu veya XP seçecektim. neyse XP kuruduğumda driverlerını bulana kadar resimleri ve dosyalarımı ubuntuyu zaten yüklediğimden oraya USB ile aktardım. XP sürücülerini bulup yüklerken bir virüslü sürücü yüzünden sistemi çöktü. Yeniden yüklemek zorunda kaldım. XP CD'sini takıp tekrar XP yüklediğimde başlangıçta hangi sistem ile başlayacağı listesi çıkmamaya başladı. direkt XP başlamakta ve hala aynı durumda...

Durumu düşündüm Ubuntuda ki bilgileri XP ye aktarabilirsem D sürücüsünü (Ubuntu olan) biçimlendirip tekrar yükleyerek hem başlangıcı kurtarmak hemde Ubuntuma tekrar sahip olmak amacındayım. Ubundu Diskini taktım kurulum yapmadan Ubuntuyu açtım tüm dosyaları hem XP hemde UBUNTU dosyalarına erişebildim. fakat bir sorun vardı. Ubuntu içerisinde ki aslında aktarmak istediğim dosyalar korumalı olarak işaretlenmiş. Kopyalama işlemini gerçekleştiremiyorum.

Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?.  

Şimdiden teşekkürler    

Saygılarımla