Ekran kartı yardımı

Başlatan CeBeRRuT, 02 Haziran 2008 - 21:17:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CeBeRRuT

Öncelikle herkese merhabalar ubuntuyu 2. kez kuruyorum daha önceki kurma işlemimde tıpkı şimdi olduğu gibi hüsrandı ekran kartım nvidia geforce 8500 GT 512 mb ubuntuyu kurdum fakat ekranda aşırı derecede bir titreme ve görüntü bozukluğu var anlayamadığım ben bu sisteme vista kurdum onda bile sorunsuz çalıştı ama ubuntuda sorun var envy kurulumunu okudum beceremedim zira depo adreslerini nereye yazacağımı bile bilmiyorum bugün hddye 3 defa format attım elime geçen bütün kodları girdim ama yararı yok lütfen yardım edebilir misiniz depoları nasıl ekleyeceğim depo ekledinkten sonra envy nasıl kurulur başka yapmam gereken ayar var mı zira yine windowsa dönücem ve kota devrettikten sonra içimdeki ubuntu isteğini durduramayıp tekrar ubuntu kurucam ve o kadar download ettiğim şey boşa gidecek saygılarımla...

heartsmagic

Her şey Envy başlığı altında anlatılmış, gerekli yerlerde yönlendirme yapılmış durumda. Dikkatlice okuduktan sonra nasıl yapılacağı zaten anlatılmakta. Sana burada anlatacaklarımız oradakilerin aynısı olacaktır. Tekrarlamanın bir anlamı yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

CeBeRRuT

Sağolun çok açıklayıcı oldu fakat ben yazımda zaten orada anlatılanları uyguladım demiştim zira uygulamadan ne diye insanlara boş yere yazı yazdırayım değil mi?

heartsmagic

Alıntı yapılan: CeBeRRuT - 02 Haziran 2008 - 21:17:11
envy kurulumunu okudum beceremedim zira depo adreslerini nereye yazacağımı bile bilmiyorum, depoları nasıl ekleyeceğim depo ekledinkten sonra envy nasıl kurulur

Bunlar anlatılıyor, tekrar ediyorum. Hem de aynı başlıkta. Yaptım diye ısrar etme lütfen. Hem bir önceki mesajında yukarıdakileri yazıyorsun hem de bir sonrakinde "yaptım" diyorsun?

bebek

yazılacak başka birşey yok ya da anlatılabilecek başka bir yol.. heartsmagic haklı, orada yazanları dikkatle okuyun; illa ki bir yerlerde hata yapıyorsunuzdur. konsolda yazdığınız kodlarda size döndrdüklerini dikkatlice okuyun; orada ne hata yaptığıızı size mutlaka söylüyordur yada alternatif bir çözüm..

CeBeRRuT

teşekkür ederim biraz aceleci oldum fakat sabahdan beri uğraşıyorum işin içinden çıkamadım ben orada yazanları uyguladım takıldığım yer ise orada depo adresleri verilmiş bende orada ne yazıyorsa uç birime kopyaladım sonrası zaten malum hala kuramadım orada sadece depo adresleri verilmiş ama o adresler nasıl eklenir söylenmemiş txt için içine yazıp bi yere mi atıcaz yoksa komutla bir yere mi vereceğiz bunu söyleyebilir misiniz

demir

Kısıtlanmış Sürücüler'den kurmayı neden denemediniz. Neden EvnyNG.. ? Ayrıca Kısıtlanmış Sürücüler'den kurulum otomatik..
LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

CeBeRRuT

kısıtlanmış sürücü dediğiniz hardware drivers mi eğer orasıysa oradanda kurdum ama bir sürü yorum yapılmış birinde diyor oradan kurarsanız x li bi dosya adı vermiş onu elle ayarlayacaksınız birisi envy otomatikman ayarlar size ayar yapmak kalmaz yazılmış bende elle yapamayacağım için envy kullanma yolunu seçtim eğer yanlış yoldaysam siz düzeltin son bir kez daha format atayım ilginize teşekkürler

heartsmagic

Sen şu başlığa bakıp gerekli olanları yaptın mı?
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,417.0.html
Eğer yaptıysan sorunsuzca Envy'nin kurulması gerekir. Daha sonra sorun yaşarsan bakarız.

CeBeRRuT

evet denedim orada yazan adresleri uç birimden verdim yukarıdakiler 8.04 için değil galiba o yüzden yukarıdaki kodları vermedim sadece aşşağıda yaz hardy heron yazanın altında ne varsa tek tek uç birime verdim  ???

heartsmagic

Öyle yapmayacaksın, bak oradaki ilk mesajda anlatılıyor ne yapacağın. sudo gedit ile başlayan komutu ver, 2. mesajdaki listeyi dosyayı temizledikten sonra aynen geçir.

ufuk_k

Orada gutsy yazan yerleri hardy yap komutları verip dosyayı değiştirirken.

CeBeRRuT

Çok teşekkür ederim hepinize peki sayın @heartsmagic sizin orada altta hardy için yazmış olduğunuz yazının tamamını kendi sourcemle değiştirsem bir sorun olur mu acaba

ufuk_k

Olmaz, zaten orada da öyle yazıyor. Aynen hatasız değiştirdiğin zaman sorun çıkmaz.

CeBeRRuT

tamam çok teşekkür ederim ben tekrardan ayarları yapacağım ilginizz ve bilginiz için ne kadar teşekkür etsem azdır sağolun şimdi envy yükledim benim hatam şu imiş sizin verdiğiniz depo adreslerini ben uç birimden komutmuş gibi veriyorum dolayısıyla hiç birşey olmuyor  ;D saygılarımla