compiz fusion 0.7.2

Başlatan yogarock, 13 Mart 2008 - 01:08:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yogarock

merhaba arkadaşlar ben ubuntu 7.04 kullanıyorum siz compiz fusionun son versionunu 0.7.2; 7.04 e kurmaya çalıştınız mı ya da başaran var mı?eğer varsa burda paylaşırsa çok makbule geçer....yeni pluginler çok guzel:)

Sypro

sudo apt-get install compiz-fusion-plugins-extra compiz-fusion-plugins-unofficial libcompizconfig-backend-gconf

gibi bir deneme ile var olan pluginlerin tamamını yüklemeyi deneyebilirsiniz; ama ne kadar başarılı olur bir fikrim yok.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

yogarock

arkadaşım ben de compiz kurulu zaten ben sadece sürümünü yükseltmek istiyorum yani demek istediğim illaki compiz fusion un en yeni sürümünü kullanmak için ( 0.7.2) ubuntu 8.04 mü yüklemek gerekiyor onu öğrenmek istiyorum.....ubuntu 7.04 üzerine stable bir şekilde kurulabilir mi??

dpkg -l | grep compiz
ii  compiz                                     0.5.5~git20071006+3v1ubuntu0                OpenGL window and compositing manager
ii  compiz-bcop                                0.6.100~git20070906+3v1ubuntu0              Compiz option code generator
ii  compiz-core                                0.5.5~git20071006+3v1ubuntu0                OpenGL window and compositing manager
ii  compiz-dev                                 0.5.5~git20071006+3v1ubuntu0                OpenGL window and compositing manager - deve
rc  compiz-extra                               0.3.6.1-0ubuntu2                            extra third party plugins for compiz
ii  compiz-fusion-plugins-extra                0.5.2~git20071006+3v1ubuntu0                Collection of Compiz Fusion plugins for Comp
ii  compiz-fusion-plugins-main                 0.5.2~git20071007+3v1ubuntu0                Collection of Compiz Fusion plugins for Comp
ii  compiz-fusion-plugins-unsupported          0.5.2~git20071006+3v1ubuntu0                Collection of plugins for Compiz - Unsupport
ii  compiz-gnome                               0.5.5~git20071006+3v1ubuntu0                OpenGL window and compositing manager - GNOM
rc  compiz-gtk                                 0.3.6-1ubuntu13                             OpenGL window and compositing manager - Gtk
ii  compiz-plugins                             0.5.5~git20071006+3v1ubuntu0                OpenGL window and compositing manager - plug
ii  compiz-settings                            0.07-1~3v1ubuntu0                           Compiz Configuration tool
ii  compizconfig-settings-manager              0.6.99~git20071005+3v1ubuntu0               Plugin and configuration tool - Compiz Fusio
ii  libcompizconfig-backend-gconf              0.6.0~git20071003+3v1ubuntu0                GNOME Backend for the Compiz Configuration S
ii  libcompizconfig0                           0.5.2~git20070909+3v1ubuntu3                Settings library for plugins - Compiz Fusion
ii  libcompizconfig0-dev                       0.5.2~git20070909+3v1ubuntu3                Development file for plugin settings - Compi
ii  python-compizconfig                        0.5.2~git20070903+3v1ubuntu0                Python bindings for the Compiz Configuration

yogarock

arkadaşlar sorunumu 7.10 a geçerek çözdüm indirdiğim bütün pluginleri de çalıştırdım...7.04 de çok uğraştırıyo:)

heartsmagic

Bu normal bir durum, başka bir başlıkta da anlatmış olduğum gibi eğer yazılımların son sürümünü kullanmak istiyorsanız dağıtımınızın sürümü de son sürüm olmalıdır. Eski sürümde kalıp diğer paketleri güncellemeyeyim ancak falanca programı son sürüm kullanmak istiyorum derseniz sizin için pek sağlıklı olmaz. Ya eski sürümde kalıp eski sürüm programlar kullanacaksınız ya da dağıtımınızı yükselteceksiniz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sypro

az önce kurduğum hardy heron ve üzerine kurulan compizdeki 10 kadar yeni plugin'in ne yaparsam yapayım gibbon'a kurulumunun hatasız sonlanmaması gibi :)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

yogarock

"Sypro" ben de gutsy de bütün yeni pluginleri çalıştırıyorum show mouse freewins rubic vs :)sorunsuzca kullanıyorum

Sypro

yogarock