[Çözüldü] 3D Grafikli bir oyun kurmak

Başlatan ubuntukuruntu, 19 Ocak 2010 - 13:30:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntukuruntu

Selam arkadaşlar;

Ben bir Metin 2 oyuncusuyum, Ve bu oyunu hasta derecede seviyorum, Ubuntu'da bu oyunu nasıl yüklerim ve oynarım lütfen bana yardim edin, ben bu oyunu çok oynamak istiyorum Ubuntu'da  :-[  ikisinden de vaz geçmek istemiyorum çünkü.

Yardımlarınızı bekliyorum.

NOT:Eğer klavyeniz Türkçe ise, lütfen Türkçe karakter kullanımına dikkat edelim.

ubuntukuruntu

Henüz yeni kullanıcı olduğum için tam olarak ne yapmam gerektiğini adım adım söyler misiniz? Lütfen
Çünkü bir karıştırmaya başlıyorum ayarlarım bozuluyor hep  ::)

NOT:Eğer klavyeniz Türkçe ise, lütfen Türkçe karakter kullanımına dikkat edelim.

ubuntukuruntu

Alıntı YapSynaptic paket yöneticisini açın ve aşağıdaki depoyu ekleyin;

Kod:

deb http://wine.budgetdedicated.com/apt intrepid main #WineHQ - Ubuntu 8.10 "Intrepid Ibex"

bu islemi yapamadım yardımcı olurmusunuz.

ironic

Hangi Ubuntu sürümünü kullanıyorsun ?

Sherlock Holmes

Metin2'nin güncel sürümü .wine ile sorunsuz çalışıyormuş,altın verdiklerine göre.....
http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=5201

ubuntukuruntu

Arkadaslar wine yan aparatlarını kurdum, fakat metin 2 exe dosyasini acarken böyle bir hata mesajı aliyorum sebeb ne olabilir.

yusuftrb

Ben daha önce metin2 oynamıştım, oyun kurulum dosyası "d" sürücümde duruyordu windowsda da aynı şekilde kullanıyordum, wine ile birlikte aç dediğim zaman hemen çalışmıştı, tabi farklı bir linux dağıtımı ile kullanmıştım,
acaba sen wine ile oyunu setup dosyasından yeniden kurulum yaparakmı kullanmaya çalışıyorsun ?

İnternete şirketten giriyorum kısıtlı hattımız  var harici internetim var 1gb oda şu an oradan bağlıyım , sabredebilirsen oyun yarına iner bende kurup deniyebilirim :)
Ben , Kendim ve Ubuntum :o

:.İnsan, susturuluncaya kadar konuşmaktan ziyade adam gibi bir şey konuşuncaya kadar susmasını bilmelidir.:

ubuntukuruntu

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Sal 19 Oca 2010 20:35:49 GMT-2

Alıntı yapılan: ubuntukuruntu - 19 Ocak 2010 - 19:18:15
Ben her yolu denedim malasef   ::)

Yarın sizden umutlu bir haber bekliyor olacagım..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Sal 19 Oca 2010 19:24:46 GMT-2

arkadaslar sanırım sorunumu hallettim, ben wine nasıl kullanacagımı bilememistim, meger sag tıklatıp wine ile kur ,aç,yükle,kaldır gibi islemleri yapabiliymusuz  ;D meger marifet sag tıklama da imis, simdi oyunumu yüklüyor insallah açma konusunda da bir hata vermez, bende konuya Çözüldü damgasini vurabilirim bu işlemden sonra, simdilik %47  :)

Arkadaslar anlattıgım sekilde tam olarak sorunumu sizlerinde yardımıyla cözmüs bulunuyorum, yardımcı olan her kisiye cok tesekkürler, Konu başlıgına çözüldü eklendi, kilit lütfen..

bytan

Geri bildirim ve etiket için teşekkürler. Başlığa ufak bir dokunuşla konuyu kapatıyorum.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST