Sis AC 97 ses kartı problemi

Başlatan GheDDo, 18 Ocak 2010 - 17:57:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GheDDo

Ben ses driverını bulamadım yardımcı olurmusunuz ?Müzik,oyun vs gibi ses olayları malesef yok.

lspci çıktısı
00:00.0 Host bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] 645xx (rev 02)
00:01.0 PCI bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] Virtual PCI-to-PCI bridge (AGP)
00:02.0 ISA bridge: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS963 [MuTIOL Media IO] (rev 04)
00:02.1 SMBus: Silicon Integrated Systems [SiS] SiS961/2 SMBus Controller
00:02.3 FireWire (IEEE 1394): Silicon Integrated Systems [SiS] FireWire Controller
00:02.5 IDE interface: Silicon Integrated Systems [SiS] 5513 [IDE]
00:02.7 Multimedia audio controller: Silicon Integrated Systems [SiS] AC'97 Sound Controller (rev a0)
00:03.0 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.1 Controller (rev 0f)
00:03.1 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.1 Controller (rev 0f)
00:03.2 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 1.1 Controller (rev 0f)
00:03.3 USB Controller: Silicon Integrated Systems [SiS] USB 2.0 Controller
00:06.0 Ethernet controller: ADMtek NC100 Network Everywhere Fast Ethernet 10/100 (rev 11)
01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation NV34 [GeForce FX 5500] (rev a1)

heartsmagic

Konuyu böldüm. İlgisiz başlıkların altında değil de ayrı bir yerde konuşalım problemlerimizi.
Pek olumlu şeyler yok bu kart için, sorun yaşayanlar var. Fakat kullanıyorum diyen de olmuş. Şu çıktı ne diyor:

aplay -l

Ayrıca

alsamixer
komutunu verip tüm kanalların açık olup olmadığını kontrol ettin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

GheDDo

aplay -l Kodu
aplay: device_list:223: ses kartı bulunamadı...

alsamixer kodu
alsamixer: function snd_ctl_open failed for default: No such file or directory

Sanırım Sonuçlar iyi değil  :( Ses kartı olayını çözmem lazım xp ye sigmatel driver kuruyordum anakart cd'si var ama linuxda denemedim.

heartsmagic

Bu durumda açıkçası forumdaki Alsa derlemesi ile ilgili başlıktan başka bir şey gelmiyor aklıma.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.