[Çözüldü] VSYNC çalışmıyor!

Başlatan diablotical, 16 Ocak 2010 - 17:24:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

diablotical

gnome@gnome-desktop:~$ cat /etc/X11/xorg.conf

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
DefaultDepth 24
EndSection

Section "Module"
Load "glx"
EndSection

Section "Device"
Identifier "Default Device"
Driver "fglrx"
EndSection

gnome@gnome-desktop:~$ glxinfo | grep render
direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: ATI Radeon HD 4800 Series
   GL_KTX_buffer_region, GL_NV_blend_square, GL_NV_conditional_render,

gnome@gnome-desktop:~$ fglrxinfo
display: :0.0  screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: ATI Radeon HD 4800 Series
OpenGL version string: 2.1.9016

Acemi kullanıcı olduğum için gerekli olduğunu sandığım bilgileri yazdım.
ATI CCC açamıyorum :'(
Pencereleri sürüklerken kırılmalar olduğu için VSYNC açmak istiyorum CCC açmak istememde bu yüzden.
vsync açılsında CCC açılmasada olur.
Verdiğim bilgilerden driver kurulumu doğrumu çalışıyormu bilemiyorum. Dikkat etmem gereken noktalar nelerdir bilgi verirseniz sevinirim
Ubuntu 9.10 Karmic kullanıyorum,Ekran kartım HD4850 Toxic OC versiyon(fabrika çıkışı OC li olması  bir sorun oluşturur mu?)

Saygılar.

Alquimista

Başlık açmadan önce forumda bir arama yaparsanız çok büyük bir ihtimalle sorununuza ilişkin yanıtlar bulursunuz. Bu şekilde bir kaç başlık daha önceden açılmış. mesela;

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,9804.0.html
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

diablotical

Alıntı yapılan: AlmaMorena - 16 Ocak 2010 - 19:28:34
Başlık açmadan önce forumda bir arama yaparsanız çok büyük bir ihtimalle sorununuza ilişkin yanıtlar bulursunuz. Bu şekilde bir kaç başlık daha önceden açılmış. mesela;

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,9804.0.html
Teşekürler artık CCC açabiliyorum ancak CCC de VSYNC aktifleştirsemde video izlerken yada pencereleri sürüklerken kırılmalar oluşuyor. VSYNC çalışmıyor.
Nasıl yapılabilir yardım ederseniz sevinirim.
saygılar

heartsmagic

@diablotical, aynı başlıkta birden fazla problem konuşmak düzeni biraz bozuyor. Problemin için ayrı bir başlık açabilirsin, ancak ben bu sorunun daha önce konuşulduğunu hatırlıyorum. Bu nedenle önce bir arama yaparsan seviniriz. Eğer bulamazsan yeni bir başlık açabilirsin. Şu an için bu başlığı kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.