Ubuntuya KDE masaüstü yükledim ne kde nede gnome açılmıyor.

Başlatan heima, 13 Ocak 2010 - 03:36:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heima

Başlıktada belirttiğim gibi;

Sisteme kde masaüstü kurdum yani kubuntu yaptım. * her şey normal bir şekilde oldu, paket yöneticisinden kurdum kubuntuyu.
gnome oturumunu kapatıp kde masaüstüne gitmeyi planladım, kde masaüstü yüklenme ekranından sonra masaüstünün gelmesi gereken yerde
Akonadi server a bağlanıyor yazıyor, 30 sn bekledikten sonra Kresource migration tool açılıyor. Adress book düzenlendi diyor ve kapanıyor. Sonrasında da beni sadece mause ile başbaşa bırakıyor simsiyah ekranda. Bende herhalde bir terslik yapmış olmalıyımki diyerek gnome masaüstüne dönmeyi, kubuntuyu kaldırıp tekrar kurmayı düşündüm. Fakat karşıma çıkan manzara gerçekten iç acısıydı. Gnome masaüstünün açılması gereken yerde yine kde açılmaya çalışıyor ve yine aynı sorun karşıma geliyor.

Bu sorunu halledebilirmiyiz yoksa sıkıcı bir format işlemi benimi bekliyor?

Ekleme : Problemimi deneme yanılma ile çözdüm. Açılmayan masaüstünde ctrl+alt+F1 ile komut dizininde kubuntuyu kaldırdım, sistemi yeniden başlattım yine gnome ekranı geldi. Daha sonra kde ile alakalı ne var ne yok herşeyi sildim bir daha karşıma çıkmasın diye. Şuanda bir problem yok düzelttim sanırım.

heartsmagic

KDE'yi hangi şekilde kurdun? Forumdaki güzel güzel KDE örneklerini görünce 4.3.4 kurdum. kubuntu-desktop'u yaparak halletim bu işi. Bende sorun çıkartmadı açıkçası. Fakat tilki olarak kürkçü dükkânına döndüm :) Gnome geçtiğim ilk anda bir iki KDE uygulaması çalışmak istedi fakat sonraki girişlerimde bana problem yapmadı. Bir ihtimal seninki de ikinci girişte düzelebilirdi.

Ben cidden KDE kullanamıyorum, umarım Gnome 3 süreci sancılı olmaz benim için.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canosayan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Ocak 2010 - 03:32:40
KDE'yi hangi şekilde kurdun? Forumdaki güzel güzel KDE örneklerini görünce 4.3.4 kurdum. kubuntu-desktop'u yaparak halletim bu işi. Bende sorun çıkartmadı açıkçası. Fakat tilki olarak kürkçü dükkânına döndüm :) Gnome geçtiğim ilk anda bir iki KDE uygulaması çalışmak istedi fakat sonraki girişlerimde bana problem yapmadı. Bir ihtimal seninki de ikinci girişte düzelebilirdi.

Ben cidden KDE kullanamıyorum, umarım Gnome 3 süreci sancılı olmaz benim için.

ben kde'yi çocuk parkına benzetiyorum (Sevenler alınmasın çocukça değil heyacanlı manasında)
Gnome mis gibi ağır oturaklı. Hatta mint'in siyah ağırlıklı teması ile daha bir sakin.
Chmod bizim işimiz.

heartsmagic

Hani KDE bende de birden fazla defa bazı uygulamalarında çökme sorunu yaşattı ancak hiç kullanılmayacak kıvama gelmedi. Sonuçta hızlı gelişen bir masaüstü olduğundan ve son sürümünü isteyerek kurduğumdan dolayı pek sorun yapmadım bunu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

BayboraKaan

Ayni sorun ile karsi karsiyayim. KDE:

sudo apt-get install kubuntu-desktop

Komutu ile kurdum. Acilista Kde secerek oturumu actigimda tam masaüstü göründügü anda simsiyah bir ekran ile karsilasiyorum. Sonrasinda ctrl+alt+f1 yapiyor oturumumu acar acmaz KDE'nin acilis müzigi geliyor. alt+f7 ile tekrar X geri dönüyorum ve masaüstü geliyor ama pek kullanisli olmuyor cok yavas ve kasiyor. Sizce sorunum ne olabilir.

sema

Bilmiyorum ama geri dönebildiğin o masaüstünde güncellemeleri ve varsa kırık paketleri falan düzeltmişsindir -mi acaba?
susema

finix

Efektlerden olabilir. Giriş ekranında Alt + T yapın ve KDE ile ilgili oturumu seçin. (KDE Failsafe yada KDE Güvenli gibi bir şey olabilir.)

BayboraKaan

Upss ben bu basligi unutmusum :D KDE ile olan sorunum bitti :D Netbook'a yüklemistim gecenlerde KDE netbook versiyonunu kurdum artik aciliyor.