[Çözüldü] A200 Omnibook ve Bluetooth Sorunu

Başlatan aniceman, 12 Ocak 2010 - 23:36:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aniceman

Forumda bir çok kere bazı dizüstü bilgisayarlar için bluetooth sorunu hortlayıp duruyor/durmuş (ki biri de benim). her geçen gün yeni bir şey öürendiğim linux ta bu problemin çözümü için yine ubuntu-turkliye ailesinden yardım alarak omnibook ile bu sorunu aştım.
aslında ilk kurulum sonrasında bluetooth sorunsuz çalışıyordu. sonra bir şeyler oluyor ve bluetooth adaptörü bulunamadı hatası vermeye başlıyordu dizüstü. onibook kuruyorsunuz, yine bir süre sonra bluetooth aygıtınız görünmemeye başlıyordu. ve yeni bir linux kullanıcısının bunun neden kaynaklandığını fark etmesi (inanın) oldukça zor.
neyse sadede geleyim, tesadüfen her çekirdek güncellemesi sonrasında çekirdekle birlikte omnibook un da güncellenmesi gerektiği gibi bir kanıya vardım. bunun sonucunda synaptic paket yöneticisinde omnibook un isminde çekirdek isimlerinin de bulunduğunu görmem bu savımı destekler görünüyor. yanılıyor muyum, yanılmıyorsam bu bilginin o omnibook başlıklarında yer almaması linux a yeni geçenleri o kadar sıkıntılı bir duruma sokmakta ki... (uğraşmayıp geri dönenler oluyor windows a)

soru şu:
yeni çekirdek (2.6.31.17) için omnibook gorunmemekte, ne yapabilirim?
(eski çekirdekleri bir kaç gün önce silmiştim)
dedi ve koşarak uzaklaştı genç adam...

ironic

Aşağıdaki konuda da bu sorunu tartışmıştık. Önerileri deneyebilirsin.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,15136.0.html

aniceman

toshiba a200 1vl kullanıyorum.
4. mesajdaki öneriler ile bluetooth yeniden tanındı.
(ama bahsettiğim gibi orada da bu işlemin her çekirdek güncellemesi sonrasında yinelenmesi gerektiğine dair bir ifade yok, şayet konular birleşirse bu mesaj o ifade olacak =)
son olarak da,
teşekkürler :)
dedi ve koşarak uzaklaştı genç adam...

ironic

Sende sorun çözüldüğüne göre birleştirmeyelim artık.  :) Geçmiş olsun.

Başlığı düzenleyip kilitliyorum.