photoshop

Başlatan 10ur_kaan, 12 Ocak 2010 - 20:09:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

10ur_kaan

Ubuntuya photoshop yüklemek için ne yapabiliriz bilgisi olan var mı?

NOT: Lütfen Türkçe klavyeye sahipseniz Türkçe karakter kullanımına dikkat edin.

s3cr3t

wine yi kullanabilirsin. cs2 yi kurdum çalışıyor. sanırım cs3 de çalışıyormuş ama emin değilim

powerturk

Ubuntuda Photoshop yerine gimp kullansanız daha rahat edersiniz hemde linux un ruhuna ters düşmez sanırım.Gimp Photoshopa göre çok üstün bir program

empax

Wine ile kurulan CS2 bir kac arac cubugu disinda iyi calisyor. Ancak photoshop'ta hareketli resim(.gif) yapmak gibi bir ugrasiniz yoksa Gimp kullanmaniz daha mantikli.Aralarinda cok fark yok, hem performans acisindan daha doyurucu olur.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

gokhanakarsu

arkadaşlar ubuntu 10.04 LTS 'de gimp i göremedim ve indirilecek uygulamarda yok.nasıl kurabiliriz.veya PS alternatifi varmı böyle program.

barış

Alıntı yapılan: gokhanakarsu - 16 Mayıs 2010 - 23:24:33
arkadaşlar ubuntu 10.04 LTS 'de gimp i göremedim ve indirilecek uygulamarda yok.nasıl kurabiliriz.veya PS alternatifi varmı böyle program.
sudo apt-get install gimp
böyle olması lazım. 9.10'da kaldırıldı gimp ve pidgin.

Alıntı yapılan: 10ur_kaan - 12 Ocak 2010 - 20:09:06
Ubuntuya photoshop yüklemek için ne yapabiliriz bilgisi olan var mı?

NOT: Lütfen Türkçe klavyeye sahipseniz Türkçe karakter kullanımına dikkat edin.

sudo apt-get install wine ile Wine programını yükleyin daha sonra Photoshop'u kullanın. *exe uzantılı şekilde kullanabilirsiniz Wine ile.
Ayrıca konu başlığında "photoshop" yerine "Ubuntu üzerine nasıl Photoshop kurabilirim?" yazsaydınız daha makul geçerdi.

gokhanakarsu

cevap için çok teşekkürler  ;D