Dizin şifrelemesi?

Başlatan asukaki, 31 Mayıs 2008 - 23:29:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Eklediğin yöntemle silemiyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

setare

Alıntı yapılan: numeric2002 - 09 Eylül 2009 - 22:25:56
Alıntı YapTabii ki Truecrypt'i "truecrypt --background-task" komutuyla Sistem >>
Tercihler >> Oturumlar'a ekleyebilir, böylece açılışta ana pencere
görünmeden (--background-task) başlamasını sağlayabilirsiniz. Program
ayarlarından birinde, bağlı şifreli disk olmadığı zaman kapanmasını
engelleyen bir seçenek de mevcut.

Ancak, burada amaç gizlilik olduğu için bence programı manüel olarak
Gnome başlatıcısı (Alt+F2) ile başlatmak en doğrusu.

Ben ikinci paragrafın önemini farketmeden truecrypt'i "uygulamalar"a  "truecrypt --background-task" komutuyla ekledim. Yani şimdi uygulamalar bölümünde "diğer" kategorisinde truecryp görünüyor. Bunu silmek istiyorum. Nasıl yapacağım?..

Teşekkürler...

Sistem-> tercihler-> ana menü-> Diğer->  Buradan Truecrypt in işaretini kaldırabilirsin ve hatta sanırım oradan silebilirsin. Benim tercihim: menude olması daha iyi oldu :)
http://img40.imageshack.us/img40/1460/ekrangrntsanamen.png

numeric2002

Alıntı Yap
Sistem-> tercihler-> ana menü-> Diğer->  Buradan Truecrypt in işaretini kaldırabilirsin ve hatta sanırım oradan silebilirsin. Benim tercihim: menude olması daha iyi oldu Gülümseme
http://img40.imageshack.us/img40/1460/ekrangrntsanamen.png

teşekkürler...

eren

Sabir başlık bile olmayı hak eden bir konu. Teşekkürler.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Zelku

Ben Cryptkeeper adlı programı kullanıyorum. Çok basit bir kullanımı var , sağ üstte anahtar simgesi çıkıyor , tıklayıp yeni klasör yarat diyorum, şifreli bir klasör yaratıyorum , sonra da içine kes/yapıştır yapıyorum herşeyimi. İşim bitince de aynı simgeden şifreli klasörümün yanındaki tiki kaldırıp gizliyorum ne var ne yoksa. :)
"Bazinga!"
- Sheldon Cooper

Yusuff

Truecrypt çalışma mantığı bana ters geldi. Ben öyle yüksek güvenlik istemiyorum. Sadece çocukların bazı dosyaları açmamasını istiyorum.

Galiba Cryptkeeper tam benim aradığım şey. Çok teşekkürler @Dharq
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

Zelku

Rica ederim. :)

Klasör şifrelemek için gerek windows gerekse linux altında birçok program denedim. Windows altında kullandığım ve müşterilerinin arasında Nasa'yı da gösteren bir program tüm verilerimi kaybetmeme sebep oldu. Linux altında ise en pratik ve rahat kullanımı Cryptkeeper ile sağladım.
"Bazinga!"
- Sheldon Cooper

numeric2002

Alıntı yapılan: Dharq - 19 Eylül 2009 - 19:36:58
Rica ederim. :)

Klasör şifrelemek için gerek windows gerekse linux altında birçok program denedim. Windows altında kullandığım ve müşterilerinin arasında Nasa'yı da gösteren bir program tüm verilerimi kaybetmeme sebep oldu. Linux altında ise en pratik ve rahat kullanımı Cryptkeeper ile sağladım.

programı deneme amaçlı bir klasör oluşturmuştum.  peki bunu tamamen nasıl sileceğiz?  "sistemi ayır " seçeneğinden başka bir "sil" seçeneği var mı?

Zelku

Biraz geç bir cevap olacak kusura bakmayın.

Şifrelenmiş klasörü seçtiğimiz kısımda , klasör adının üstüne sağ tıklayınca üç seçenekli bir menü çıkıyor. En altta , "Şifrelenmiş klasörü sil" diye bir seçenek var. Bunu kullanarak şifrelediğiniz klasörü silebilirsiniz. :)
"Bazinga!"
- Sheldon Cooper

cemale

güzel bir çalışma.programı kurdum ve dosya oluşturdum..
yanlız ben onu klasör yer imlerine ekledim,fakat ordan şifre istemeden açılıyor..
oysa programdan açarken şifreleri istiyor.bağı kaldır diyorum,yinede şifresiz giriyor..
sorun nerde anlamadım
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

vodka

Bende yapamıyorum verilen link exe dosyasını indiriyor. Uzaktan bağlanarak bu programı kurabilecek bir arkadaş varmıdır bilgisayarıma.
Ruhumuz Karanlıkta Kalırsa Günahlar Çıkar Ortaya Suçlu Günahı İşleyen Değil Karanlığı Getirendir.

if

@vodka, yapamadığınız nedir? Hangi bağlantı .exe ikiliğini indiriyor?