[Çözüldü] Ubuntu 14.04.03 LTS için UBUNTU TWEAK kurulumu

Başlatan ubuntuM, 13 Kasım 2015 - 09:32:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntuM

Başlıktakini nereden/nasıl kurabilirim? Netten baktım, eski sürümler için vardı. Yazılım Yöneticisi'nde de bulamadım.

conanait

Uçbirimde aşağıdaki komutlarla;
sudo add-apt-repository ppa:tualatrix/ppa

sudo apt-get update

sudo apt-get install ubuntu-tweak

veya

http://ubuntu-tweak.com/

adresinde "Download Now" linkine tıklayın. İndirdiğiniz .deb paketini çift tıklayarak kurabilirsiniz.

ubuntuM

"Download Now" altındaki "For Ubuntu 13.10 and before: old versions" yazısını görünce yüklemedim. Peki verdiğiniz komut ile yüklesem doğru sürüm mü yüklenmiş olacak peki?

heartsmagic

Komutları kullanabilirsin kurulum için. İlgili PPA yani kişisel deponun kullandığın Ubuntu sürümüne desteği var. Hatta en son senin sürüme var, artık pek desteklenmiyor kendisi. Tavsiyem, eğer ihtiyacın yoksa kurmana gerek yok. Unity Tweak ile birçok şey yapılabiliyor zaten.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ubuntuM

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Kasım 2015 - 09:57:44
Komutları kullanabilirsin kurulum için. İlgili PPA yani kişisel deponun kullandığın Ubuntu sürümüne desteği var. Hatta en son senin sürüme var, artık pek desteklenmiyor kendisi. Tavsiyem, eğer ihtiyacın yoksa kurmana gerek yok. Unity Tweak ile birçok şey yapılabiliyor zaten.

Açıkçası yükleme sebebim şuydu: Hani yan çubukta tabir yerindeyse Başlat butonu (ismini unuttum şu an) var ya işte onu tıkladığımda tam ekran oluyor, bunu küçültecektim ve şeffaflığını azaltacaktım. Bu ikisini yapmak için Unity Tweak'ta bulamadım maalesef. Nasıl yapabilirim?

Quapukulu

Menünün şeffaflığını Unity Tweak ile ayarlayabilirsin. Unity Tweak - Genel Görünüm - Arama yolunda ''Artalan Bulanıklığı'' seçeneği işine yarayabilir.

Yine menünün tam ekran olmamasını istiyorsan, menüyü açtığın zaman sol üst köşedeki simge ile bunu yapabilirsin.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

ubuntuM

Teşekkürler @Quapukulu, sorun çözülmüştür. Tam ekran olmayacak şekle de getirdim. Ubuntu'nun kolaylığı ve pratikliğine yenik düşüyorum. :)