Masaüstü taşınması

Başlatan bat1905, 10 Kasım 2015 - 12:42:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bat1905

Arkadaşlar merhabalar,
Mesleğim gereği ubuntu kullanmaya başladım.Yaşadığım bir sorun hakkında yardım bulamayışım bana sizleri bulabilmem için fırsat verdi.Aranızda yeniyim öncelikle hepinize kolay gelsin.
hypoDD programı ile uğraşırken bir anda Masaüstümü İndirilenler klasörüne taşıdığımı gördüm.Sorunlarım bu dk dan sonra başladı.Pc yi yeniden başlattığımda masaüstüm bomboştu yani Masaüstü klasörüm artık indirilenlerin içinde duruyor.Uçbirimde çalışırken ulaşamıyorum .mv komutuyla tekrar taşımayı denedim fakat 2 masaüstü oldu.Bunun bir çözümü var mıdır yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

iskenderoguz

/home/<kullanici ismi> dizini altında Masaüstü yada Desktop dizini var mı

bat1905

Var,fakat o benim taşıdığım dosyadan oluştu sanırım.Bilgisayarı başlattığımda karşıma gelen masaüstüm olarak İndirilenler/Masaüstü klasörünü açıyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Kasım 2015 - 13:39:46

heartsmagic

cat ~/.config/user-dirs.dirs ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bat1905

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Kasım 2015 - 15:45:47

Sanırım sıkıntıyı buldun.Masaüstü konumu inidirlenlerde duruyor gördüm.Fakat hala nasıl değiştireceğimi bilmiyorum şimdiden çok teşekkür ederim.

mendirec

Uçbirimde aşağıdaki komutu verin.
gedit ~/.config/user-dirs.dirs

Aşağıdaki gibi olan satırı bir altta verdiğim şekilde düzeltin.
XDG_DESKTOP_DIR="$HOME/İndirilenler/Masaüstü"

Yani bu hale getirin ve bilgisayarı yeniden başlatın.
XDG_DESKTOP_DIR="$HOME/Masaüstü"

bat1905

Çok teşekkür ederim .Kısa zamanda deneyeceğim. Yardımlarınız için saolun.

tlg

Ufak bir bilgilendirme de yapalım. Çıktılarımızda kod etiketi kullanırsak daha okunur olur.
kodetiketi