Usb ile Kurulum

Başlatan Linuxman., 10 Ocak 2010 - 14:04:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linuxman.

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Ocak 2010 - 15:29:01
Alternatif yöntem, paketleri bir şekilde indirip diske aktarmak. Ardından o dizine gidip dpkg ile kurmak. Dikkat edeceğin husus tüm bağımlılıkları da indirmen gerekmesi.

Bu yontem ile yapabilecegimi dusunuyorsaniz; Hangi paketleri indirmem gerektigi ve dpkg hakkinda biraz daha bilgi verirseniz sevinirim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Prş 14 Oca 2010 22:14:51 GMT-2

Debian için ayırdığım 20 gb'lık disk alanını ikiye bölüp,Ubuntu 9.4 ve Pardus 2009 kuruyorum.
@heartsmagic, umarım fikrimi beğenmişsinizdir :)
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

heartsmagic

Bence isabetli karar :) Zira Ubuntu üzerinde piş biraz daha. Bu arada sadece Ubuntu değil, Linux'u da öğrenmeye gayret göster. Zaten dpkg hakkında bazı şeyleri bilmeden Debian'a netinstall üzerinden hükmetmen çok doğru olmazdı :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Linuxman.

Suan 9.4'ten 9.10 surumune yukseltme yapiyorum.Paketlerin indirilmesi tamamlandi,kurulumu icin de 40 dk gibi bir sure veriyor bu sirada da Pardus 2009'un kurumsal 2 surumunu indirmek istiyorum.
Paket kurulumu tamamlaninca otomatik restart mi aticak bana soracak mi merak ediyorum? Eger bana sormayacaksa download isleminin kaldigi yerden devam edebilmesi icin tavsiye edebileceginiz bir firefox eklentisi varmi ? Birde 10 gb disk alani yeterli mi ?

(konu basliginin disinda kaydik biraz isterseniz baska bir baslik acabilirim)
Forever Linux....

heartsmagic

Başlık konusu yetkili arkadaşların takdiri.
10GB Ubuntu için yeter, fazladan çok şey yapmayacaksan seni idare de eder. Ancak yerin varsa bence çekinme ayırmaktan. Şöyle bir 15-20Gb güzel olur.

Firefox ile indirme ISO'yu. wget kullan.
wget -c http://falanca.ISO Yarım mı kaldı? Aynı dizine git, bu komutu tekrar ver devam etsin.

Linuxman.

Tesekkurler.Yetkili arkadaslar basligi kapatabilirler.\
Forever Linux....

Linuxman.

Basligin kapatilmadigi iyi olmus = ) Uzun bir sure Windows kullanmak zorunda kaldim,fakat simdi tekrar bir linux dagitimina gecmek istiyorum :)
Net install yerine, http://cdimage.debian.org/debian-cd/5.0.5/i386/iso-cd/debian-505-i386-CD-1.iso bu dosyayi indirip,usb ile kurulum yapmam (normal) bir kurulum icin yeterli midir?
Forever Linux....

heartsmagic

Neden yeterli olmasın? Sanırım ilk CD'de bir masaüstü vardı, kurup kullanabilirsin diye düşünüyorum.

Linuxman.

Suan cd yakma firsatim olmadigi icin,2 gb'lik usb'me sadece tek bir cd'yi yukleyebilirim.Aslinda eskiden neden dvd yakmaya calismisim,anlayamiyorum.Daha sonra diger cd'leride konsoldan yuklemek mumkun mu? (tabi gerekliyse)
Forever Linux....

heartsmagic

Mümkündür sanırım. apt-cdrom ile ekleme yapılır depo gibi.

Linuxman.

Tamam,tesekkurler.Dosyanin indirilmesine yaklasik yarim saat gibi bir sure kaldi.Yukleme sirasinda problem cikarsa tekrar buraya yazarim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Temmuz 2010 - 19:36:08

Cd'ye yazilirken son anda %77'te bir hata verdi ve tamamlanamadi.Yazilim olarak Windowsta Imgburn kullaniyorum,acaba ondan kaynaklaniyor olabilir mi bunlar ? 3 defa Debian cd yazma girisimim,basarisizlikla sonuclaniyor.Ama bu sefer kararliyim,gerekirse net install ile kurulum yapmaya calisirim :)
Unebootin ile imaj dosyasini USB'ye kuruyorum ama Debian cd istedigi icin,USB'yi algilamiyor.USB ile kurulum yapilacaksa sadece net install mi kullanilmali?
Forever Linux....

heartsmagic

Açıkçası Debian + USB kurulum hakkında pek fikrim yok. Daha doğrusu genel anlamda USB diske kurulum hakkında bilgim yok.
CD yazma konusuna gelince, mümkün mertebe en düşük hızda yazdır. Ayrıca MD5 bütünlük denetimini de ihmal etme.

Linuxman.

16x hizinda yazdim diye hatirliyorum.Bir de magic iso ile yazmayi deneyecegim...
Forever Linux....

heartsmagic

16x yüksek bir hız. Mümkün mertebe en düşük hız olsun.