ubuntu internet

Başlatan poet, 09 Ocak 2010 - 22:11:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

poet

Ben internete Windows'da cep telefonumu modem olarak kullanarak bağlanıyorum. Ubuntu yu PC'me  kurmayı düşünüyorum ancak Ubuntuda ben cep telefonumu nasıl modem olarak kullanabilirim?
Yardımcı olursanız sevinirim.

poet

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 09 Ocak 2010 - 22:22:59
Forumu araştırmanı  tavsiye ederim. ;)

Tavsiyeniz için teşkkürler ancak aradığımı tam bulamadım.  :)

ironic

Öncelikle  telefon,  pc ' ye bağlıyken çalışan (Live) CD oturumu açıp bağlantıyı deneyebilirsin.

Telefon < > pc iletişimi bluetooth ile sağlanıyorsa ; http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,10855.0.html

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

Ayrıca telefon modelini de söylersen, seninle aynı modele sahip arkadaşlar varsa yorum yapabilirler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

poet

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Ocak 2010 - 23:10:04
Ayrıca telefon modelini de söylersen, seninle aynı modele sahip arkadaşlar varsa yorum yapabilirler.

Telefonum: BlackBerry 8120

poet

Alıntı yapılan: bytan - 09 Ocak 2010 - 23:06:38
İncelemek isteyebileceğin bir kaç kaynak:

https://help.ubuntu.com/community/CableDialup
https://help.ubuntu.com/community/BluetoothDialup
http://www.astahost.com/info.php/Mobile-Broadband-Ubuntu-Bluetooth_t19728.html
http://www.kirya.net/articles/bluetooth-gprs-mobile-phone-with-debian-gnulinux/

İngilizcem çok az. https://help.ubuntu.com/community/CableDialup linkini inceledim 4. anlatığı şeyde *99# diye bir şey gördüm. Windows da bağlanırkende bununla ilgili bir şey yapmıştım ancak burada anlatılanları anlamadım.  :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Ocak 2010 - 13:33:54

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 10 Ocak 2010 - 13:29:50
Ironic'in tavsiyesini denedin mi?

Live CD le daha denemedim. Deneyeceğim yanlız direk telefonu bağladıktan sonra ne yapacağımı bilmediğim için.

poet

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 10 Ocak 2010 - 13:41:20
İronic sana bluetooth ile nasıl telefonunu bilgisayara bağlarsın diye link vermiş.

Eğer USB kablo ile bağlanacaksan o zaman Canlı CD ile dene bakalım telefonunu tanıyacak mı? Bunu da nasıl yapacağını buradan bakabilirsin. Verdiğim topikte Türksel anlatılmıştır ama bütün hatlar için yöntem aynıdır. Sadece diğer hatlarda APN değerini değiştirmeden dene.

Benim kullandığım GSM operetörü de Türkcell yanlız benimki 3G değil , 2G yine aynısını yapmayı deneğim denedkten sonra mesaj atacağım sağolun.  :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Ocak 2010 - 14:10:26

İronic sana bluetooth ile nasıl telefonunu bilgisayara bağlarsın diye link vermiş.

Eğer USB kablo ile bağlanacaksan o zaman Canlı CD ile dene bakalım telefonunu tanıyacak mı? Bunu da nasıl yapacağını buradan bakabilirsin. Verdiğim topikte Türksel anlatılmıştır ama bütün hatlar için yöntem aynıdır. Sadece diğer hatlarda APN değerini değiştirmeden dene.

Yaptım ancak olmadı yeni ekle dedim, forward (ileri) yaptım her şeye sonra sizin dediğiniz gibi Apn: internet yazıyordu onu mgb yaptım ancak bağlanmadı ve bağlanma çalışmsıda yapmadı.

canosayan

Alıntı yapılan: poet - 10 Ocak 2010 - 13:45:50

Benim kullandığım GSM operetörü de Türkcell yanlız benimki 3G değil , 2G yine aynısını yapmayı deneğim denedkten sonra mesaj atacağım sağolun.  :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Ocak 2010 - 14:10:26

Yaptım ancak olmadı yeni ekle dedim, forward (ileri) yaptım her şeye sonra sizin dediğiniz gibi Apn: internet yazıyordu onu mgb yaptım ancak bağlanmadı ve bağlanma çalışmsıda yapmadı.
2 g bir telefonunuz olduğu için apn internet şeklinde kalmalı sanırım.
Chmod bizim işimiz.

poet

Alıntı yapılan: canosayan - 10 Ocak 2010 - 14:50:39
Alıntı yapılan: poet - 10 Ocak 2010 - 13:45:50

2 g bir telefonunuz olduğu için apn internet şeklinde kalmalı sanırım.

Cevap attığınız için teşekkürler yanlız neden tarama yapmıyor? apn de internet şeklindede mgb şeklindede denedim bir tarama veya telefon üzerinden *99# numarasını aramıyor. new yapıp ekledikten sonranki olay ne olucak sormak istediğim bu ?  :)