[Çözüldü] Jubler'ı Çalıştıramadım

Başlatan xrhymer, 09 Ocak 2010 - 12:42:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xrhymer

Jubler'ı indirdiğimde. *.sh uzantılı olarak geldi. Çift tıklayarak açmaya çalıştığımda resimdeki hata ile karşılaşıyorum.

http://picasaweb.google.com.tr/s.erdembayindir/Savage#5424687634071973378
Dostlarım, dost yoktur. Kendi gücünle ayakta durmalı, iradenle yaşamalı, duygunla sevmeli, düşüncenle ayırt etmelisin. Dünyanın tamamı güvenilmez olsa da kimse senin kılına bile dokunamaz kardeşim.

heartsmagic

.sh uzantılı dosyaları uçbirimden şu şekilde çalıştırabilirsin:

sh Jubler-4.0-linux_i386.sh

Ancak çift tıklama ile yapacaksan, dosyaya sağ tıkla, Özelliklerden Erişim haklarına gel ve Sahibi için Çalıştırma çentiğini işaretle. Ardından kapat ve dosyaya çift tıkla, Terminalde çalıştırma şıkkıyla devam et.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xrhymer

2. seçenekte gösterdiğiniz gibi yaptım oldu. İşin ilginç tarafı konsola kodu buraya soru sormadan evvel girmiştim olmamıştı. Teşekkürler.

Jubler'la ilgili bir sorum var. Türkçe karakteri nasıl ayarlayacağız. Gnome-Subtitles ve Subtitle Editor'de de bu sorun var. Pardus'da Subtitle Composer kullanırken böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.
Dostlarım, dost yoktur. Kendi gücünle ayakta durmalı, iradenle yaşamalı, duygunla sevmeli, düşüncenle ayırt etmelisin. Dünyanın tamamı güvenilmez olsa da kimse senin kılına bile dokunamaz kardeşim.

heartsmagic

Jubler ve Gnome-subtitles'da alt yazı açarken dil kodlamasını belirleyebiliyorsun.
Jubler'in seçeneklerinde bunu ön tanımlı hâle getirebileceğin bir bölüm var. Dil kodlamasını ISO8859-9 seçersen sorun kalmaz. Fakat Gnome-subtitles'da ön tanımlı hâle getirmenin yolunu ben bulamadım. Fakat Gnome-subtitles kullanacaksan alt yazıları çift tıklayarak açma. Önce GS'yi aç, buradan dosya aç de ve dosya yolunu göstermeden önce "Character Encoding" bölümünü "Auto detected" yerine ISO8859-9 olarak seç. Ben uzun süre Jubler kullandım, fakat bir ara Gnome-subtitles'a şans verdim ve en az Jubler kadar kullanışlı olduğunu fark ettim.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xrhymer

Yanıt için teşekkürler konuyu kilitleyebilirsiniz.