acemiye cızırtı sorunu

Başlatan cpt131, 08 Ocak 2010 - 00:39:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cpt131

iyi akşamlar...

4 yıldır kullandığım windowsdan kurtulmak adına attığım adımların biride ubuntuya geçmekti.ama ilk kez kullandığım bir işletim sistemi olduğundan, bir driver bile kuramadım.yada başka bir yerde hata yaptım.

sorunum şu şekilde-> ubuntuyu diskimi bölümleyip diğer yarısına kurdum(xubuntu).Kurulum bittikten sonra * her şey tamamdı ama ses çalmak istediğim zaman hapörlrden cızırtı geliyor.yani sürekli değil.sadece çalıcağı zaman.aramalar sonucunda bi kaç şey denedim ama olmadı.hiçde bilgim yok.sistemle ilgili çıktı vs yazmam gerekiyorsa söyleyin hemen yazayım. şuan xp deyim çift işletim sistemi kullanıyorum ayrıca.

Yardım eden herkese şimdiden teşekkürler, iyi akşamlar...

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cpt131

yok hayır.benim sorunum bu değil zaten.Tam anlatamadım sanırsam.Bende şarkıyı çalmıyor.Şarkının süresinde cızırtı çalıyor.yani 10 saniyelik bir başlatma sesi yerine 10 saniyelik bir cızırtı veriyor.

Cevap için teşekkürler...

heartsmagic

Anladım, o zaman forumdaki ALSA derleme başlığına bir göz gezdir. Bu soruyu sorduğun bölümdeki sabit ilk başlık.

cpt131

cevap için teşekkürler.ama ben bu terimlerden hiç anlamıyorum:S

Karmic, Jaunty nedir tam olarak.pek birşey anlamadım.

ben deneme amaçlı pardus kurmuştum şimdi xubuntu mu kurmamı önerirsini yoksa başka bir versiyonunumu.kubuntu diye bir şeyde varmış.sanırsam normal ubuntu da var.Tüm donanımlarımı tanıyabilecek bir versiyonu mevcutmudur.yada bir yolu ?

yeniden teşekkürler...

ırmak

Alıntı yapılan: cpt131 - 08 Ocak 2010 - 23:04:24
cevap için teşekkürler.ama ben bu terimlerden hiç anlamıyorum:S

Karmic, Jaunty nedir tam olarak.pek * bir şey anlamadım.

ben deneme amaçlı pardus kurmuştum şimdi xubuntu mu kurmamı önerirsini yoksa başka bir versiyonunumu.kubuntu diye bir şeyde varmış.sanırsam normal ubuntu da var.Tüm donanımlarımı tanıyabilecek bir versiyonu mevcutmudur.yada bir yolu ?

yeniden teşekkürler...

Karmic, Jaunty vs için
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,740.0.html

Tüm donanımları tanıyabilecek versiyon hangi donanımları kullandığınıza göre değişiklik gösterecektir muhtemelen, en azından bana mantıklı gelen bu.
Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu arasından bir seçim yapabilmeniz için sizin bunların ne olduğunu öğrenmeniz, bu konuda tavsiye alabilmeniz için de gereksinimlerinizi belirtmeniz gerekecektir.

cpt131

müzik player, video player ve irc programı(pidgin emesene vs var hepsinde desteklermi bilgim yok.) desteklesin. birde php çalıştırayım yeter :) gereksinim derken umarım bundan bahsettiniz :D

heartsmagic

Ubuntu ile devam et. Alsa konusunu biraz uğraşarak yapmaya çalış.