[Çözüldü] KDE 4 şifre

Başlatan kmrngns, 29 Mayıs 2008 - 17:27:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kmrngns

Ubuntu'yu yeni kurdum. Üzerine KDE4 kurdum ama açılışta şifreyi kabul etmiyor. Konsoldan giriyorum kabul ediyor ama geri dönemiyorum. Açamıyorum. Kaldim ortada. Yardım eder misiniz?

demir

Sen Kubuntu kurmuşsun..

Direkt Kubuntu kursaydın..

Neyse.. Nasıl kurdun KDE4'ü? Kurulum sırasında bir hata yapmış olabilirsin....
LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

kmrngns

Alıntı yapılan: demir - 29 Mayıs 2008 - 17:32:55
Sen Kubuntu kurmuşsun..

Direkt Kubuntu kursaydın..

Neyse.. Nasıl kurdun KDE4'ü.. Kurulum sırasında bir hata yapmışolabilirsin....

yanilmiyorsam sistem icerisinden ismini hatirlayamadigim -galiba  s  ile basliyodu- paket ekle-kaldir yoneticisinden secip kurdum. resetleyincede ortada kaldim

onuro

Eğer türkçe klavyede küçük harf ile i harfini içeren bir şifre belirlediysen.
KDE4'te açılışta ingilizce klavyeye göre küçük ı ile şifreni gir.
bu şekilde açılıyor.
daha sonra da ben laptopumun klavyesini klavye ayarları kısmından yapınca aynen klavyemde gördüğüm gibi i harfini kullanabilir oldum.
aksi takdirde kde4 açılışta ingizlizce klavyeye göre şifreyi girmiş oluyor(muş) anladığım kadarıyla...

deneyerek buldum.
sevgiler...

ufuk_k

Alıntı yapılan: onuro - 30 Mayıs 2008 - 11:50:22
bu şekilde açılıyor.
daha sonra da ben laptopumun klavyesini klavye ayarları kısmından yapınca aynen klavyemde gördüğüm gibi i harfini kullanabilir oldum.
aksi takdirde kde4 açılışta ingizlizce klavyeye göre şifreyi girmiş oluyor(muş) anladığım kadarıyla...

deneyerek buldum.
sevgiler...

Doğru olabilir. Çünkü kde4'ün özellikle şifre konusunda sorun çıkarması mantıklı gelmiyor. Bu arada kde masaüstlerini Ubuntu altında kurmak için:

kde3
sudo aptitude install kubuntu-desktop

kde4
sudo aptitude install kubuntu-kde4-desktop komutlarını uçbirimden verin. 2 masaüstü ayrıdır ve giriş ekranından seçebilirsiniz.

dawut

Alıntı yapılan: ufuk_k - 30 Mayıs 2008 - 11:58:45
Bu arada kde masaüstlerini Ubuntu altında kurmak için:

kde3

kde4
sudo aptitude install kubuntu-kde4-desktop komutlarını uçbirimden verin. 2 masaüstü ayrıdır ve giriş ekranından seçebilirsiniz.

Ikinci kodu uyguladım ve kde4 u kurdum yanlız bi aşamada bana default display i sordu bende dier secenegi sectim gtk falan yazıyordu sanırsa.Daha sonra kde istedigimde acarım diye dusunmustum.Ancak menude sadece bi kac kde uygulaması var kde cuzdan gibiKde de compiz gibi calısan bir sistem varmı yoksa sadece o yukledıgı uygulamalar mı var?

munirekinci

Bu problem KDE'den çok KDM ile alâkalı gibi.

kmrngns

bu şekilde açılıyor.

deneyerek buldum.
sevgiler...

tesekkurler

sifre turkce harflerle gunes (windows ingilizcede :)  )

galiba sifre olayinin cozumu yok gibi.....

kmrngns

Alıntı yapılan: ufuk_k - 30 Mayıs 2008 - 11:58:45
bu şekilde açılıyor.

deneyerek buldum.
sevgiler...

Doğru olabilir. Çünkü kde4'ün özellikle şifre konusunda sorun çıkarması mantıklı gelmiyor. Bu arada kde masaüstlerini Ubuntu altında kurmak için:

kde3

kde4

kde3 u kurdum. bizim ubuntu oldu kubuntu
ama hala benim sifreyi reddediyo.
bugun gec oldu ama yarin ben onu reddedicem
muhtemelen elveda -k-ubuntu tekrar merhaba kedicik olacak

tesekkurler
saglicakla kalin

erginemr

İki şey deneyebilirsiniz:

Bilgisayarınızı Grub menüsünde "recovery mode"da açın. root kullanıcısı olarak siyah ekranda açılacaktır. Buradan, kullanıcı şifrenizi değiştirin:
password kullanıcı_adı

Ayrıca, kullanıcı ev dizininize gidin ve KDE ayarlarının tutulduğu .kde klasörünü silin:
cd /home/kullanıcı_adı
rm -r .kde

Sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

kmrngns

Alıntı yapılan: erginemr - 31 Mayıs 2008 - 01:14:30
İki şey deneyebilirsiniz:

Bilgisayarınızı Grub menüsünde "recovery mode"da açın. root kullanıcısı olarak siyah ekranda açılacaktır. Buradan, kullanıcı şifrenizi değiştirin:
password kullanıcı_adı

Ayrıca, kullanıcı ev dizininize gidin ve KDE ayarlarının tutulduğu .kde klasörünü silin:
cd /home/kullanıcı_adı
rm -r .kde

Sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
recovery mode da actim. root kismindan girdim. kodu yazdim. nafile bad command diyo

kmrngns

hiç bişeyi halledemeyince en temiz olanını yaptım: yeniden kurdum... şifrede de Türkçe karakter kullanmadan...

ilgilenen arkadaşlara çok teşekkürler.