Aynı üyeden ikinci mesaj gelince, o başlıkta yeni mesaj olduğu gözüksün

Başlatan miles, 13 Ocak 2010 - 21:48:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

miles

Başlık altında yeni bir mesaj gönderdiğimiz zaman, o başlıkta yeni mesaj varmış gibi gözükmüyor, onun yerine başlıktaki son mesaj edtilenmiş gibi oluyor. Doğal olarak konuyu takip eden diğer arkadaşlar yardım edemiyorlar. Örnek olarak kendi başlığımı vereyim : http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,15225.msg187368.html#msg187368 En son yazdığım mesajı eğer @heartsmagic okuyamazsa ben heralde yıllarca bekliyor olacağım  8) @heartsmagic e de her zaman pm atacak değilim :)

@heartsmagic duy sesimi  :P

badhero

Flood yapılmasını engellemek amacıyla böyle bir uygulama koymuşlar. Yani üyeler arka arkaya mesaj gönderip mesaj kalabalığı yapmasın diye. Bazı forumlarda çok yaşanan bir durum. Onun belli bir süresi var. Belli bir süre geçtikten sonra gönderdiğin mesaj, son gönderdiğinin altına yeni bir mesaj olarak ekleniyor; son mesajın içine değil. Süresinin ne kadar olduğunu ben de bilmiyorum.

miles

heartsmagic

Evet "flood" durumunun önüne geçmek için yapılan bir uygulama var ve yer yer gerektiği oluyor. Ancak @miles'ın da haklılık payı var ne yazık ki. @BayboraKaan, başlığa yeni ileti eklenmezse okumadıklarım bölümünde göremiyorum onu, haliyle hiç cevap verilmemiş sanarak bir sonraki üye cevap yazana veya üzerinden zaman geçip başlığı açan kişi ekleme yapana kadar o başlığı atıl zannediyorum.

Fakat "flood" önleminden vaz geçilebilir mi bilmiyorum. Bazen çok rahatsız edecek şekilde üst üste iletiler geçilebiliyor. Gerçi son zamanlarda oldukça azaldı.

Not: Bu başlığı görmeseydim okuyamayacaktım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Linuxman.

Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

miles

@BayboraKaan malesef ilgililerde göremeyebiliyormuş konuyu.

Belli bir mesajın üstünde olan üyelere bu konuda tölerans gösterilebilir diye düşünüyorum. Burası diğer forumnlardan çok farklı. Yeni üyeler bunu bilmiyor. İlk tavırları yazıları farklı oluyor doğal olarak. Fakat uzun süre burda olan kullanıcılarımızın bunu yapacağını sanmıyorum.

kozanibo

ben de bu konudan muzdaribim :) bu aralar böyle bir başlık açmayı planlıyordum :)

aradan zaman geçme meselesi tam 24 saat. bu süre kısaltılabilir. bir saat yapılabilir örneğin.