LoonStar sözlük

Başlatan mustafa1, 06 Ocak 2010 - 04:01:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mustafa1

huseyin.tekinay

selam,

sözlükte kaç kelimenin karşılığı var ve eğer sözlüğe eklenmesini gerekli görüdüğümüz kelimeler olduğunda ne yapmamız lazım.
müsait olduğunuz bir ara 64bit versiyonunu da yaparsanız tadından yenmez.

teşekkürler.
Sen dünümüz, bugünümüz, yarınımızsın,
en büyük ustalığımız,
en ince hünerimizsin.
Sen aklımız, yüreğimiz ve yumruğumuzsun.  N.Hikmet

edosel

yenilenede gene yasaklı site çıkıyor.

badhero

Yeni sürümde adam asmaca var mı ? :)

mustafa1

Alıntı yapılan: huseyin.tekinay - 12 Ocak 2010 - 10:25:24
selam,

sözlükte kaç kelimenin karşılığı var ve eğer sözlüğe eklenmesini gerekli görüdüğümüz kelimeler olduğunda ne yapmamız lazım.
müsait olduğunuz bir ara 64bit versiyonunu da yaparsanız tadından yenmez.

teşekkürler.

Merhaba sözlüğün veritabanı bana ait değil fakat siz geliştirebilirsiniz hatta elinde Türkçe eş anlamlılar kelime veritabanı olan varsa bana versin hemen ekleyeyim. 64 bit insaallah yakında derlerim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Ocak 2010 - 14:33:55

Alıntı yapılan: bethiro - 12 Ocak 2010 - 14:14:16
sitemde indirmek için 2 tane farklı link var.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Ocak 2010 - 14:35:23

Alıntı yapılan: bethiro - 12 Ocak 2010 - 14:14:16
Evet Yeni sürümde adam asmaca var MoonStar dakinin aynısından.  :D

sdelican

böyle bir sözlük yapmam için ne önerirsiniz?

amacım böyle bir sözlük  programı yapmak.

windows ve linux da çalışabilecek teknik ingilizce (makina) sözlüğü yapmak istiyorum. ayrıca resimli olacak. lütfen yardım edin. hangi dilde yazılabilir. çok fazla programlama bilgim yok :( python ve gambas  denedim, bunlarla başarabilirim. 1. sınıfta visual basic gördüm. kötü bir açıklama oldu, tavsiyelerinizi bekliyorum.
-Bana haysiyetli bir çay getir.
--Çay yok, sana bir haysiyet versem??

eribol

Sizin bilgi ve tecrübelerinize kalmış. Gambas basittir ama döküman bulmak zordur. Zira kullanıcı sayısı azdır. Python en kestirme ve kolay yoldur. Ama en önemlisi bu veritabanı dosyasına ulaşabilmektir.

sdelican

hangi veritabanı? loonstarın dosyalarını arşivden çıkarttıgımda sozlukdb  diye bir dosya var ondan mı bahsediyorsunuz?
bu programı yazan verseydi kodları çok iyi olacaktı. gambas konusunda haklısınız. hemen hiç belge yok.
-Bana haysiyetli bir çay getir.
--Çay yok, sana bir haysiyet versem??