Casper Nirvana TW7 Serisi Sorun

Başlatan Alien Life Form, 03 Ocak 2010 - 15:55:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alien Life Form

Elimde Casper Nirvana TW7 serisi bir laptop var. İçerisindeki harddiski 3e bölerek içerisine 1. harddiske Windows Xp kurduktan sonra 2. harddiske Ubuntu 9.10 kurdum ve 3. harddiskte yedek dosyalarım var ancak laptop belirli bir süre sonra kendi kendine kapanmaya başladı. Ubuntu da çalışırken bir süre sonra donmalar başladı. Bunu sebebi ve bilen varsa çözümünü paylaşabilecek arkadaş arıyorum...
Yardımlarınızı bekliyorum...

Not: Gerekmedikçe kalın karakterle yazmamaya gayret edelim.

zeitgeist

İnternete çıktığın sırada mı oluyor?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

ironic

İşlemci sıcaklığı ile ilgili bir sorun oluyor mu? Forumda işlemci sıcaklığını öğrenmek için çeşitli öneriler mevcut. Bir de bu sorun herhangi bir uygulamayı kullanırken mi oluyor?

Alien Life Form

İşlemci sıcaklığını kontrol ettim ancak bir sorun gözükmüyor. Herhangi bir program kullanırken yada bir işlem yaparken birden donup kalıyor yada kapanıyor :S

zeitgeist

Donma sorunuyla ilgili çok fazla olasılık var. Verdiğin bilgilerle bir şeyler söylemek güç. Belki şu konuyu incelersen ya da forumda daha önce konuşulmuş donma ile ilgili başlıklara bakınırsan nelerin sorgulanması gerektiği hakkında bir ön bilgi edinebilirsin. Belki bir ipucu yakalayabiliriz.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

heartsmagic

Kendi kendine kapanmalar da Ubuntu kullanırken mi oluyor?
Donma sorunu için de forumda çokça konuştuğumuz network-manager yerine Wicd kullanmak denenebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hüseyincicek

ben tw8 kullanıyorum onceden pencere(windıws) ile beraber kullanıyordum valla hiç bi sorun yoktu şimdi de yok bence zorlama bilgisayarı ram düşük ben kaç sefer çökturdüm zorlamaya gelmiyo bu modeller ama yeni cıkanlar canavar gibi ;)

Gombrich

Alıntı yapılan: hüseyincicek - 26 Mart 2011 - 22:52:02
ben tw8 kullanıyorum onceden pencere(windıws) ile beraber kullanıyordum valla hiç bi sorun yoktu şimdi de yok bence zorlama bilgisayarı ram düşük ben kaç sefer çökturdüm zorlamaya gelmiyo bu modeller ama yeni cıkanlar canavar gibi ;)

Konuyu açan arkadaş belkide o "canavar gibi" olanlardan almıştır bile, malum konuyu açalı 1 seneyi geçmiş...  ;)

hüseyincicek