Ubuntuda Knight Online ?

Başlatan tonyukuk, 30 Mayıs 2008 - 22:41:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tonyukuk

Selam arkadaşlar, Ubuntu'da Knight Online oyununu çalıştırabilen var mı, acaba? Bir el atın şu konuya...

maxspacemax

Alıntı yapılan: tonyukuk - 30 Mayıs 2008 - 22:41:46
Selam arkadaşlar Ubuntuda Knight online oyununu çalıştırabilen varmı acaba bi el atın şu konuya...

Araştırmacı olmanı tavsiye ederim. wine ile oynanabiliyormuş :D
http://appdb.winehq.org/screenshots.php?iAppId=2267&iVersionId=

bebek

Wine oyunu çalıştırıyor ama server'a bağlanamıyorsunuz. İsterseniz gene de bir deneyin belki bir değişiklik olmuştur. Cedega hele hiç denemeyin alakası bile yok. Regnum denen online bir oyun daha var; eğer başaramazsannız isterseniz ona bir göz atın. Belki Knight kadar tatmin edici olmayabilir sizi eğer fanatiğiyseniz ama sevebilmeniz mümkün. Hem de free(=
http://www.regnumonline.com.ar/index.php?l=1&ref=undefined

tonyukuk

Heh hehe araştırmıştım kusura bakmayın wine listesine koymuş fakat start veremiyorsunuz..daha doğrusu arkadaşında dediği gibi...kurulum yapılıyor servera bağlanmak istediğinde patcleri indirmek istiyor tamam diyorsunuz ama hak getire...

maxspacemax

Alıntı yapılan: tonyukuk - 30 Mayıs 2008 - 23:00:06
Heh hehe araştırmıştım kusura bakmayın wine listesine koymuş fakat start veremiyorsunuz..daha doğrusu arkadaşında deiği gibi...kurulum yapılıyor servera bağlanmak istediğinde patcleri indirmek istiyor tamam diyorsunuz ama hak getire...

Ona dikkat etmemiştim Silkroad Onlineyi deneyebilirsiniz.

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=5391

tonyukuk

Yeni ulaştığım bir bilgiye göre knight online güvenlik taraması sebebi ile linux dağıtımlarında oynanamıyormuş :( sanırım şimdilik dediğiniz alternatiflere bakmak gerek ilginize teşekkürler arkadaşlar...

maxspacemax

Alıntı yapılan: tonyukuk - 30 Mayıs 2008 - 23:18:41
Yeni ulaştığım bir bilgiye göre knight online güvenlik taraması sebebi ile linux dağıtımlarında oynanamıyormuş :( sanırım şimdilik dediğiniz alternatiflere bakmak gerek ilginize teşekkürler arkadaşlar...

Aslında linux altında severek oynanan bir sürü oyun var ama sizin istediğiniz tarzda bir oyuna daha rastlamadım. Linux ve oyun konusunun üzerine düşülmesi gereken bir konu olduğuna inanmaktayım. Forumda linux ve oyun hakkında katkının artması gerekir. Sanırım buda zamanla olacak :D

ufuk_k

Forumda katkı artsa ne olacak? O belirtilen knight online gibi MMORPG tarzı oyunlar dahil bir çok windows oyunu linuxta çalışmıyor, yani linux için yapılmıyor. Ancak WoW filan oynayabilirsiniz tabi, wine ile. Kısacası öyle çok muhteşem oyunlar olsaydı linux sistemlerde çalışan, zaten burada bir ton oyun konusu olurdu. Eğer istiyorsanız yine de linux altında çalışan beğendiğiniz bir oyun varsa tanıtımını yapabilirsiniz, ya da wine ile sevdiğiniz bir windows oyununu nasıl çalıştırdığınıza dair bir anlatım da olabilir.

maxspacemax

Alıntı yapılan: ufuk_k - 31 Mayıs 2008 - 14:59:26
Forumda katkı artsa ne olacak? O belirtilen knight online gibi MMORPG tarzı oyunlar dahil bir çok windows oyunu linuxta çalışmıyor, yani linux için yapılmıyor. Ancak WoW filan oynayabilirsiniz tabi, wine ile. Kısacası öyle çok muhteşem oyunlar olsaydı linux sistemlerde çalışan, zaten burada bir ton oyun konusu olurdu. Eğer istiyorsanız yine de linux altında çalışan beğendiğiniz bir oyun varsa tanıtımını yapabilirsiniz, ya da wine ile sevdiğiniz bir windows oyununu nasıl çalıştırdığınıza dair bir anlatım da olabilir.
Benim kastım zaten wine ile çalıştırılabilen oyunlar değilki. Yani Linux'te oyun yok mu ? Tabiki var ama yeterlimi ? Her windows platformunda çalışan oyunun linux karşılığı bulunabiliyormu acaba ? şimdilik hayır.
Linux nereden nereye geldi inanılmaz hızda bir değişim. Çok yakında her türlü oyunun linux sürümünün çıkacağına inanıyorum ve open source olan oyunların fazlalaşacağı kanısındayım. 

cihank

Arkadaşlar bencede bu oyun konusuna bir el atılmalı. Çünkü bir çok oyun çalışmıyor. Başkalarına önerdiğinde linux u doğrudan oyun çalıştırabiliyor mu oluyor. Bu da bizleri üzüyor. Hayır cevabını vermek. :(

heartsmagic

Oyun şirketleri Linux portu çıkartmadıkça, Wine gibi bir yazılımın desteği genişlemedikçe, Linux altında oyun yazılmadıkça ne yazık ki bizlerin yapabileceği bir şey yok. Bu Linux'un değil şu an için piyasanın suçu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cihank

Evet hepsi şirketlere oyun şirketlerine bağlı. Sanki hepsi microsoft için çalışıyor gibi. Bir free davranın kardeşim.

Çağlar

Regnum u kesinlikle tavsiye ediorum silkroad knight karması ve çok ii ama boş:D kimseler yok buldukların ispanyol falan ama oyun güzel
We got a badass over here!

maxspacemax

Metin2'yi  tüm sesleri ve grafikleriyle wine ile sorunsuz oynamaktayım. Tavsiye ederim.

Çağlar

Play on linux'le Knight Online oynanır mı acaba?
We got a badass over here!

portal

Selam...
Bu konu biraz araştırdım. Sitede resimleri de görünce yükledim ubuntuyu fakat çalışmadı bende. Bu adam nasıl  1724 patch li Knight Online kurmuş, server'a bağlanmış anlayamadım.

Demekki oluyo biz yapamadık  :)

http://www.knightonlinearea.net/lofiversion/t66153.html

empax

KnightOnline Ubuntu uzerinde calissaydi arkadasimda Ubuntucu olucakti... Beklemedeyim :D
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

acemiyim91

Tabiri caiz ise Knight Online nin bilmediğim bir şeyi yok ve bu oyunun yerini hiç bir oyun tutmaz :) Ama çoluk çocuk çok oyunda ve oyun artık Türk ve para oyunu artık eskisi gibi zevkli değil...Bu oyun 12xx sürümlerinde harikaydı ve ozamanlar fazla Türk yoktu olanlar da 20 yaş üzeriydi, hey gidi günler :) Knightın 15xx sürümünü nu çalıştırdım directx kurmadan...Private server 1299 da çalıştırmıştım.

met3

Arkadaşlar Mynet oyuna giriyorum oyun sayfası yüklenmiyo,Ubuntumdaki jawamı yetersiz yoksa ubuntuyu mu  desteklemiyor.Teşekkürler...

garafatma

@met3

sorunun için yeni bir başlık açman gerekiyor. Bu konunun senin sorununla ilgisi yok gibi.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

met3

Kusura bakmayın yeniyima  ayrıca başlıknasıl açılıyor  onuda bilmiyorum...

heartsmagic

Alıntı yapılan: met3 - 12 Kasım 2009 - 00:24:54
Kusura bakmayın yeniyima  ayrıca başlıknasıl açılıyor  onuda bilmiyorum...

Konuyu açacağın ilgili bölüme gidip sağ üst köşeden Yeni Konu yolunu izleyerek bunu yapabilirsin. Genel bölümü veya Yazılım Sorunları bölümü uygun olabilir. Ancak sorunla beraber bizlere Java için neler yaptığını açıklaman lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cyberdayi

Oyunun pacht larını yükledim ana giriş ekranı geliyor

AMA 

start a bastıgım zaman hata veriyoooo

deepchiq

Ben ubuntu 10.10 kullanırken oyunu yüklemeyi becermistim.. karakter ekranı gelene kadar hiç bir şekilde sorun yaşamıyordum sadece oyuna girmeye calısırken wine, apr.dll dosyasını tanımlayamadıgı için Failed APR hatası alıordum..(Ve devamında zaten Character data %99 da takılıyor ) Zaten oyunu oynayanlar az cok bilir aynı sorun windows kullanıcılarının da basına geliyor.. windowsta çözümü cok kolayda ne kadar araştırma yaptıysam bir türlü wine için bulamadım aynı çözümü...