[Çözüldü!] gtk-recordmydesktop kullanımı

Başlatan cemale, 02 Ocak 2010 - 23:44:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cemale

merhaba ben bu programı gtk-recordmydesktop kurdum.uygulamalar ses-video bölümüne yerleşti.programı tıklıyorum ve açılıyor.menüsü açılıyor,kaydet farklı kaydet ,pencere seç vs..kaydet butonuna tıklıyorum pencere seçerek sonra ortadan kayboluyor..panelde ve başka bir yerde bir penceresi yok.kayıtı nasıl sonlandırıyoruz..nasıl kayıt yapıyoruz...bilen biri varsa yardım edebilirmi,sitede arattım kullanım konusunda bir şey yok.yanlızca tanıtımı yapılmış.googlede tarattım,bir yerde ctrl-c ile sonlandır diyor o bende çalışmadı..lütfen bilen bir arkadaş nasıl kullanıldığını yada varsa anlatılan yer yazabilirse sevinirim..saygılar
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

heartsmagic

Kaydetmiştir de sen farkında değilsindir. Ev dizinini bir kontrol et. Yer belirtmek için şöyle yap. Programı aç, Farklı kaydet de, Masaüstünü seç ve videoya bir isim ver. Ardından bir sonraki bölümde Pencere Seç'in yanındaki Kaydet'e bas. Bu aşamadan sonra kayıt başlar. Sonlandırmak için üst panelde, sağ bölümde programın kare şeklindeki simgesine bas. Ardından Çık de. Masaüstünde senin verdiğin isimdeki .ogv dosyası oluşmuş olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cemale

malesef dediklerini yaptım sonuçta durum aynı.kaydet dedikten sonra pencere tam ekran oluyor fark ediyorum ama panelde herhangi bir simge yok kayıt yapıyor ama ben onu sonlandıramıyorum..senin yazından sonra pc ye rest attım dediklerini tekrarladım ama dediğim gibi panelde herhengi bir simge gelmiyor..daha öne bu tarz programlar kullandım xp de,bir çok program, format atma ve pardus kurulumu falan hazırladım etrafımdaki arkadaşlara yardım ediyordum...şimdide ubuntuda kurulum,program vs..yapmak istiyorum.birde ubuntu tanıtımı hazırlamak istiyorum 8 gb lik usb var sanal pc le bir ubuntu hazırlayıp yanınada bir tanıtım yapacam ve çevremdekilere bu tanımı izletip bir kaç dakikada sanal programı kurup hazır olan ubuntuyla özgürlük dünyasına yeni arkadaşları davet edicem...

heartsmagic

Karmic mi kullanıyorsun? Panelinde bildirim alanı mevcut mu? Programın çalıştığına, çökmediğine emin misin?

zeitgeist

Geçen sene sıklıkla kullandığım bir uygulamaydı. Gui ile kullanımda bazı sorunlar yaşamıştım. Konsoldan çalıştırıp kayıtları oradan yapmak çok daha sağlıklı neticeler veriyor. Uygulamayı man komutuyla kullanarak hangi komutlarla kayıt yapabileceğini görebilirsin.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

cemale

çözdüm yardımların için sağol,dediğim gibi program kayıt yapıyor ama bildirim alanı mevcut olmadığı için göremiyormuşum,sayende hallettik.yanlız ben bu formatı windows pc lerde bulunan medya oynatıcılarıyla çalıştırabilimiyim..teşekkürler

okan_ubuntu

devede diye bir program vardır yazılım merkezinde.Onu kur,aç en altta divx le ilgili birşey yarat seçeneği vardır.Ona tıkla,gelen pencerede ekle butonuna bas sonra preview e bas uzunluğu 999 seç kaydedeceğin yeri sen seç.Devede ogg formatını avi çevirecektir.Çevirdikten sonra devedeyle ilgili pencereleri sakın kapatma yoksa çevirilen video silinir.O videoyu kopyala başka bir yere yapıştır.Ben böyle kullanıyorum aradabir...

heartsmagic

Alıntı yapılan: cemale - 03 Ocak 2010 - 00:44:16
çözdüm yardımların için sağol,dediğim gibi program kayıt yapıyor ama bildirim alanı mevcut olmadığı için göremiyormuşum,sayende hallettik.yanlız ben bu formatı windows pc lerde bulunan medya oynatıcılarıyla çalıştırabilimiyim..teşekkürler

sudo aptitude install mencoder
mencoder falanca.ogv -ovc xvid -oac mp3lame -xvidencopts pass=1 -o falanca.avi

s7e7v7e7n

bu çok iyi oldu yarın inşallah denemelere başlıyacağım umarım başarılı olurum kayıt yapma konusunda bugün ufak bir deneme yaptım sorunsuz şekilde kaydı gerçekleştirdim.

ama program hakkında biraz bilgi edinmek lazım
mesela hangi kısa yollar ile otomatik başlatabiliriz ve sonlandırabiliriz.

yakınlaştırma ve uzaklaştırma hangi tuş ile yapılıyor ekranı biraz daha yakınlaştırarak yapmak istiyorum.
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

heartsmagic

@ManyakCatlakDeli, bu başlık konuyu açan tarafından etiketlendiğinden ötürü kapatılsın. Programı çözmek çok zor değil, biraz kurcalarsan anlarsın. Yakınlaştırma için Compiz'in eklentilerini kullanabilirsin.