linux mint kuramıyorum

Başlatan 42süleyman, 01 Ocak 2010 - 19:52:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

42süleyman

pc net dergisinin verdiği linux minti deneme amaçlı kurmak istedim.cd den çalıştı int bağlantısı falan kendiliğinden oluştu.kurmak isteyince her seferindede %76 da hata verdi .Yeniden yazdırdım oda aynı oldu.nedendir yardımcı olabilirmisiniz.

badhero

Nasıl bir hata verdi?

42süleyman

sürücüyü ve yazıcıyı kontrol et dedi

xwes

Daha once karşilaşmadigim bir hata. Ilk onerim, kurulum sirasinda internet baglantisini kesin.

sabian

Alıntı yapılan: 42süleyman - 01 Ocak 2010 - 19:52:28
pc net dergisinin verdiği linux minti deneme amaçlı kurmak istedim.cd den çalıştı int bağlantısı falan kendiliğinden oluştu.kurmak isteyince her seferindede %76 da hata verdi .Yeniden yazdırdım oda aynı oldu.nedendir yardımcı olabilirmisiniz.

Wireless'le mi bağlandınız? Yoksa kabloyla mı?
Bağlanması, donanımınızın tanındığı anlamına da gelir ama xwes'in dediği gibi kapatarak deneyebilirsiniz.
cd'nizi bir kere de düşük hızla yazdıktan sonra deneyin yüklemeyi

Aklıma başka * bir şey de gelmiyor açıkçası. Eğer internetiniz kotalı değilse ya da sizin için bir sorun yaratmayacaksa bir de netten indirip yazmanızı önerebilirim.

Bİr de ben yazıcı-sürücü mesajını okumamışım, eğer yapabilirseniz cd yazıcınızı temizleyin, bende de bir ara ubuntu yüklerken benzer bişeyler istemişti. Cd de kirli olabilir, optik okuyucu da
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

42süleyman

şu anda o yazıcıyla yazdırdğım cd yi çaıştırarak internete bağlanıyorum.bağlantım türksat.cd iyi çalışıyor bir sorun yok.bağlantı kabloyla.cd içindeki diğer programlarda çalışıyor .

xwes

Interneti keserek deneyin dememdeki amaç şuydu; bazen kurulumun %70-85'i civarinda internetten dil dosyalari indiriliyor, bu sirada baglantida bir sorun olursa ya da işlem uzun surerse kurulum takilabiliyor.

42süleyman

neticeyine aynı %76da aynı hatayı veriyor

zeitgeist

Elindeki cd hatalı olmalı. Emin olmak için farklı bir makinede denenebilir. Kota sorunun yoksa md5 kontrolü yaparak Ubuntu resmi sitesinden yeni bir iso indirmeni tavsiye ederim. Kota sorunun varsa forumda yer alan Ubuntu cd/dvd teminiyle ilgili başlıklara bakabilir ya da Ubuntu resmi sitesindne ücretsiz cd isteyebilirsin.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

42süleyman

linux miniti kuramadım ubuntu 9.10 kurdum hiç bir sorun çıkarmadı kurulumda. güncellemeleride yaptım şu anda onunla bağlıyım .ilginize teşekkürler

badhero

Ubuntu iyidir. Pişman olmayacaksın. En çok kullanılan Linux dağıtımı olması tesadüf değil ;)

ODİN

evet bende de aynı hata var bende pcnetten aldım aynı isoyu (pcnet linux mint 8 ocak) ve bende % 75 de yüklemenin kendisi çöktü diye hata verdi işte kanıtı

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,13734.msg183449.html#msg183449
Kişi, ışığını karartmayı da bilmelidir, böceklerden ve hayranlardan kurtulmak için.

canosayan

Alıntı yapılan: ODİN - 03 Ocak 2010 - 03:04:57
evet bende de aynı hata var bende pcnetten aldım aynı isoyu (pcnet linux mint 8 ocak) ve bende % 75 de yüklemenin kendisi çöktü diye hata verdi işte kanıtı

sanırım yine bir pcnet hatasıyla karşı karşıyayız. daha öncede pardus 2009 cd'leri çalışmamıştı. ama bir açıklama duyamamıştık.
Chmod bizim işimiz.

ODİN

Alıntı yapılan: canosayan - 03 Ocak 2010 - 10:46:46

sanırım yine bir pcnet hatasıyla karşı karşıyayız. daha öncede pardus 2009 cd'leri çalışmamıştı. ama bir açıklama duyamamıştık.

sanırım yine bir açıklama duymayız zaten gerekte yok halk sandıkta tirajı belirler
Kişi, ışığını karartmayı da bilmelidir, böceklerden ve hayranlardan kurtulmak için.

ırmak

Kendi cd/dvd'nizi kendiniz yazsanız daha iyi olacak sanırım.
Limitli internet kullanıcıları için sıkıntı, biliyorum.
Ama bu da sorun oluyor işte.
'Üzgünüz, yükleyici çöktü' nedir yani, şaka gibi.
Özellikle PcNet dökümanlarından çok kötü tecrübelerim var.
Tavsiyem uzak durulsun mümkün mertebe.

Alpim

aynı cd yi bende denedim md5 hatası var o ay verilen derginin arşiv kısmıda arızalı zaten..

canosayan

Alıntı yapılan: ODİN - 03 Ocak 2010 - 17:01:45

sanırım yine bir açıklama duymayız zaten gerekte yok halk sandıkta tirajı belirler

yok halk trajıda belirleyemiyor. bu halk sandıkta beceriksiz. biz bunları farklı platformlarda söyleyince editör bize işimizi öğretmeyin diyor.
Chmod bizim işimiz.

superjax

linux mint sitesinde torrent ağından çektiğim iso kalıbı md5 kontrolünden geçemedi,sağlıklı olarak cd ye yazılamadı,yazılsa bile kurulumun ortasında hata verdi....
sonra resmi siteden direk linkle indirdim tekrar iso kalıbı indirdim.md5 kontrolünden geçti,cd ye sorunsuz yazıldı ve sorunsuz kuruldu.
pcnet dergisinin de başına gelen muhtemelen bu..
iso torrentden çekilip basılmış dvdlere

ODİN

Alıntı yapılan: canosayan - 11 Ocak 2010 - 20:04:48
Alıntı yapılan: ODİN - 03 Ocak 2010 - 17:01:45

yok halk trajıda belirleyemiyor. bu halk sandıkta beceriksiz. biz bunları farklı platformlarda söyleyince editör bize işimizi öğretmeyin diyor.

zaten öyle değilmidir yapanın yanına kar kaldığı  ve ben yaptım oldu özgürlüğünün başkenti burası

42süleyman

linuk minti kendi sitesinden indirdim cd ye yazdırdım ve sorunsuz kuruldu.Şimdi ubuntunun yanında birde mint'im oldu şu anda mint le yazıyorum.hepinizin ilgisine teşekkürler.

ırmak

Alıntı yapılan: 42süleyman - 12 Ocak 2010 - 21:25:48
linuk minti kendi sitesinden indirdim cd ye yazdırdım ve sorunsuz kuruldu.Şimdi ubuntunun yanında birde mint'im oldu şu anda mint le yazıyorum.hepinizin ilgisine teşekkürler.

Dağıtımları kendi sitesinden indirmek (kota sıkıntısı yoksa) daha sorunsuz bir kurlum sağlıyor sanırım.

GAREZ

PCNET dergisinin ocak sayısından bende aldım ve bendeki sorunsuz winzortta çalışan cdcheck diye program var onunla kontrol ettim sağlam tabi DVD üzerinde... elimde CDR olmadığından yazdıramadım... ama onar kendi sitesinden indirmişlerdir... ama eski gibi geldi...

not:
Ubuntu'ya Vitualbox kurmadım... her kurup çalıştırdığımda kayıt ol demesi yüzünden kurmadım...

eren

Eğer imkanınız varsa CD kalıbını indirin. İmkanınız yoksa biz size CD yollayabiliriz. Buradan yardım alabilirsiniz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.