[Çözüldü] Hangi ubuntu sürümünü kurmalıyım ?

Başlatan AusT, 10 Nisan 2014 - 17:56:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AusT

Windows tan tamamen ubuntuya geçicem. Tam 13.10 u kurcakken desteğinin 1 ay içinde biteceğini gördüm ve vazgeçtim. Sizce 14.04 ü mü bekleyim yoksa 12.04 mü 13.10 mu kurayım ? veya hangisini kurup sonra 14.04 e yükselteyim ?
Özgürlük İçin... Linux

kodadiirem

Ubuntu'nun 12.04 sürümü uzun süreli destek sürümü idi ve 2017'ye kadar destek alacak. 14.04 sürümü de uzun süreli destek sürümü olacak. Karar sizin, bence günceli kullanmak en mantıklısı. ;)
Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım.

burak öztürk

Az bir vakit sonra(bu ay ortaları ya da sonunda) 14.04 uzun süre destekli Ubuntu sürümü kullanıma sunulacak. Tavsiye ederim.

meda

13.10 sürümünü kurup 14.04 yükseltebilirsin.Yeni sürüm uyarı yapınca yükseltme yaparsın.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

91011

ubuntu 12.04 bence çok daha kararlı 13.10 a göre 14 hakknıda bir yorum tapamayacağım kurmadım 12 nin hızı uyumluluğu gayet güzel tasarım açısından biraz eksik o kadar.
Tanrı konuşmaz, şeytan fısıldar...

heartsmagic

13.10 kurup yükseltmektense yedi gün sonra çıkacak olan 14.04 kurulmalı bence. Zaten neredeyse kararlı durumda kendisi, yavaş yavaş daha da iyi olacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

AusT

teşekkürler cevaplarınız için teşekkürler 7 gün sonra 14.04 kurucam
Özgürlük İçin... Linux

heartsmagic

Yedi gün beklemeye de gerek yok, günlük kalıplardan rahatlıkla kurulum yapılabilir. Güncellemeler alındığı sürece yedi gün sonra kurmaktan pek farkı olmayacaktır.
Çözülen konularımız için: cozuldukonusu
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.