Ev için Sunucu Oluşturma

Başlatan s7e7v7e7n, 31 Aralık 2009 - 21:31:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s7e7v7e7n

merhaba arkadaşlar başlığı tam olarak ne yazıcağımı bilmedigimden direk konuya girmek istiyorum.
deneyim edinmek ve biraz site barindirmak için evimde yüksek bir ttnet hızları ile sunucu barındırmak istiyorum. gerekirse jeneratör de alabiliriz elektrik kesintilerine karşı..

sunucu özellikleri bildigim kadarıyla Xeon 1 veya 2 işlemcili 8gb ram, 500gb hdd falan..
internet hızı ise 16mbit veya 32mbit, download & upload hızları ise ttnet'in 1Mbit'tir max daha yüksek vermiyorlar bildigim kadarıyla..

sizinde bu konuda fikir ve düşüncelerinizi almak isterim.
son olarak bir Ofis Olarak Datacenter kurulsa sizce maliyeti ne olur iki salonlu ofis olmuş olsa bir bölümüne sunucular diğer bir bölümüne kendi kişisel kullanım icin olsa ?
(Datacenter kısmı merakımdan soruyorum) yapacağım dan değil:)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Aralık 2009 - 23:07:23

konu hakkında bilgisi olan yokmu acaba ?
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

teknick

eger deneyim olsun diye bu makinayı ve 16 mbit internet düşünüyorsan biraz da site barındırmak için tabiki, Bence bi dedicated server kirala... hem hızın çok iyi olur hem istediğin kadar site barındırırsın hemde cok daha ucuza gelir...

Sen deneyim için yapacaksan eğer. Ubuntu 9.04 ü bir PIII+512mb ram+ 40-80gb HDD ile cok rahat deneyim yapar kendini geliştirisin o kadar paran da sana kalır...
TTnet sunucu sistemler için düşüneceğin son çare olsun.!

ayrıca sunucu sistemlerde senin download hızından cok upload hızın önemli olacaktır çünkü sunucu verileri gönderecek.
TTnet upload için senden GB başına para almıyor, o nedenle deneyim için düşündüğün makinaya 8Mbit'e kadar 4GB sınırlı internet bağlasan en ucuz ve en deneyimlisi olacaktır...

8mbit sınırlı internet 29TL ve upload hızı 800kbps...
Ubuntuyu Cok Seviyorum...

badhero

Bu tarz işlerin maliyeti oldukça yüksek diye biliyorum.

coni

Elinde server yoks noral bir pc ilede bu işini görürsün ama bir site yayını yapıcaksan upuad hızın yüksek olsa iyi olur ttnet in upluad hızları çok düşük.

werewolf39

önemli olan upload hızıdır ttnet 32 mbit e kadar vdsl hızı verir

ama upload hızı 1 mbittir aklınızda bulunsun
Ne Mutlu Atatürk'e Laik Olabilene !