Chromium/Chrome için reklam engelleme eklentisi

Başlatan ironic, 02 Ekim 2009 - 00:02:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ironic

Google destekli, açık kaynak (özgür yazılım) tarayıcı Chromium' un  geliştirilmesi son hız devam ediyor.  Bildiğiniz üzere Chromium Firefox gibi eklenti desteği ile birlikte gelecek. Kararlı sürümü bekleyemeyip , geliştirme sürümlerini kullananlar için, şüphesiz  en büyük sorun reklamlar. Aşağıdaki adresten yükleyeceğiniz Chromium/Chrome eklentisi ile reklam sorununuz büyük oranda hallolacak.

http://arienh4.net/downloads/adsweep-ext/

eklenti sayfası: www.adsweep.org

Adrese tıklayıp indirme uyarısını kabul edin. Çıkacak yükleme penceresinden "install" düğmesine basıp kurabilirsiniz. Tarayıcınızı yeniden  başlatmanıza gerek yok. Herhangi bir nedenle Adsweep ya da başka bir eklentiyi kaldırmak için

home/Kullanıcı_adı/.config/chromium/default/Extensions

klasörü içinden kaldırmak istediğiniz eklentiye ait profil dosyasını silin.

Geliştirme takımı tarafından tanıtım amaçlı hazırlanmış birkaç örnek eklentiye de aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

http://dev.chromium.org/developers/design-documents/extensions/samples

Daha çok geliştiricilere hitap eden eklentiler henüz istenen durumda değil.

cok_yasa_kamil

Öncelikle eklenti için teşekkürler. Aradığımız bir özellik maalesef.

Alıntı yapılan: ironic - 02 Ekim 2009 - 00:02:14
...
Herhangi bir nedenle Adsweep ya da başka bir eklentiyi kaldırmak için

home/Kullanıcı_adı/.config/chromium/default/Extensions

klasörü içinden kaldırmak istediğiniz eklentiye ait profil dosyasını silin.

verdiğin linkte
Alıntı YapUninstalling

To uninstall an extension, navigate to chrome://extensions, find the extension you want to uninstall, and press the Uninstall button.
ifadesi de geçiyor. Galiba başka bir eklenti kaldırma yöntemi  :)

Yusuff

Herhangi bir eklentiyi açık bir chromium penceresine sürüklediğinizde kaydedilsin mi diyor. Kaydet dediğinizde kurulsun mu diyor ve kuruyorsunuz. Çok güzel teşekkürler.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: heartsmagic - 02 Ekim 2009 - 12:27:19
Tarayıcınızı yeniden  başlatmanıza gerek yok. 

Çok kıskandım :D

Nazar etme ne olur, çalış senin de olur. :P

ironic

Alıntı yapılan: cok_yasa_kamil - 02 Ekim 2009 - 04:04:52

Alıntı YapUninstalling

To uninstall an extension, navigate to chrome://extensions, find the extension you want to uninstall, and press the Uninstall button.
ifadesi de geçiyor. Galiba başka bir eklenti kaldırma yöntemi  :)

Her iki yolla da , tüm eklentiler kaldırılabilir. Bu yol firefox eklentileri içinde kullanılabilir.

Alıntı yapılan: heartsmagic - 02 Ekim 2009 - 12:27:19
Tarayıcınızı yeniden  başlatmanıza gerek yok. 

Çok kıskandım :D

Aslında temalarda da durum aynı..  :) 3.7 ya da 4.0 tam emin değilim ama ilerki ff sürümlerinde yeniden  başlatma sorunu hallolacaktı.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ironic - 02 Ekim 2009 - 13:10:24
...
Aslında temalarda da durum aynı..  :) 3.7 ya da 4.0 tam emin değilim ama ilerki ff sürümlerinde yeniden  başlatma sorunu hallolacaktı.

Bu durum sistem için de geçerli olacak diye duymuştum. Ama ne zaman, hangi sürümde gerçekleşir, bilemiyorum. :)

ironic

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 02 Ekim 2009 - 13:38:49
...

Bu durum sistem için de geçerli olacak diye duymuştum. Ama ne zaman, hangi sürümde gerçekleşir, bilemiyorum. :)

@ihtiyar said , eğer yanlış anlamıyorsam, kasdettiğin kernel güncellemelerinden sonra sistemi yeniden başlatma ?

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ironic - 02 Ekim 2009 - 13:42:42
Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 02 Ekim 2009 - 13:38:49
...

@ihtiyar said , eğer yanlış anlamıyorsam, kasdettiğin kernel güncellemelerinden sonra sistemi yeniden başlatma ?

Evet, sanırım buydu. Ama net olarak hatırlamıyorum, yanlış bilgilendirme/umut verme olmasın. :)

ironic

Yok yok böyle birşey vardı zaten. :)  Ksplice adlı bir proje vardı. En son hatırladığım test aşamasındaydı.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ironic - 02 Ekim 2009 - 14:07:38
Yok yok böyle * bir şey vardı zaten. :)  Ksplice adlı bir proje vardı. En son hatırladığım test aşamasındaydı.

İçim rahatladı. :P Evet, test aşamasında diye hatırlıyorum ben de. ;)

Yusuff

Şu an kullandığım Chrome o kadar güzel ki eğer sayfaları otomatik kaydırsaydı şimdi Firefox benim için tarih olmuştu.

Bir tek o kaldı. Auto scroll mudur nedir?
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

EnziM

Web sitesindeki reklamları engeller. Web sayfalarındaki elementleri isteğinize göre engelleyebilirsiniz. (AdSweep'in biraz daha gelişmişi)
Adblock+: http://ruzanow.ru/extensions/adblock.crx

hxxl

Bi problem var.. crx uzantılı dosyayı 3 4 defa indirmeme rağmen klasörde göremedim.. Sonra uzantısını iptal edip normal dosya gibi kaydettim.. Uzantıyı ekledim ama chromium'a sürükleyip bırakınca bi daha indirio gibi görünüyor.. çift tıklayınca da hiç bişey olmuyor.. Yardım edebilir misiniz??

Hazır muhabbet açılmışken.. :) Chromium da adres çubuguna bazı harfleri girerken kapanıyor.. Her seferinde değişiyor.. Mesela gmail yazmak istediğimde a harfine bastığımda hop uçuyor pencere.. Baştan başlatınca da düzgün kapanmadı diyor..

Chromium'u seviyorum, daha hızlı diğerlerine göre bence.. Bu sorunlarımı halledersem tam süper olacak.. Çok sağolun..

ironic

@hxxl, öncelikle forumda anlatılan Chromium depolarını ekledin mi? "Düzgün kapanmadı" hatası  son güncellemelerle düzeltilmişti. Öncelikle sistemini güncellemeyi dene. Diğer sorunlar için aşağıdaki komutla Chromium profilini sıfırla. Eklentilerin indirilmesi tamamlandığında, otomatik yüklemeye penceresi çıkmıyor mu? Elle kurmak istiyorsan indirdiğin .crx dosyasını Chromium üzerine sürükle-bırak yap.

rm -rf ~/.config/Chromium ~/.cache/Chromium

raskolnikov

Bu tarayıcı bu hızla giderse benim yanımda operanın yerini alabilir :)
Bu reklam engelleyiciler acaba google reklamlarını da engelliyor mu? :D
"Sevginin gücü, güce olan sevgiyi yendiğinde, dünya barışı tanıyacak..."
-Sri Chinmoy Ghose-

ihtiyar said

Alıntı yapılan: raskolnikov - 10 Ekim 2009 - 14:49:58
Bu tarayıcı bu hızla giderse benim yanımda operanın yerini alabilir :)
Bu reklam engelleyiciler acaba google reklamlarını da engelliyor mu? :D

İstediğiniz her şeyi engelleme imkanına sahipsiniz, yani site bomboş olarak bile açılabiliyor, tüm içerik engellendiğinde.

agritux

İlk mesajdaki link düzenlenirse iyi olur:

Not: sildikten sonra yeniden başlatmanız gerekiyor :D

ironic

Alıntı yapılan: sessizce - 01 Ocak 2010 - 16:22:15
İlk mesajdaki link düzenlenirse iyi olur:

Not: sildikten sonra yeniden başlatmanız gerekiyor :D

Teşekkürler değiştirdim. Ayrıca Google eklenti sayfasından da isteyen indirebilir.

https://chrome.google.com/extensions/detail/fkkedmmdcjakdoeffbpakigjpjgkkfjj