CD/DVD Paylaşımı

Başlatan Ubuntu, 25 Şubat 2008 - 18:54:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 20 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ubuntu

Elinizde bulunan Linux dağıtımlarını bu liste vasıtası ile paylaşabilirsiniz.

Lütfen Wiki sayfamızda yer alan Gönüllü Dağıtımcı Listesine adınızı, e-posta adresinizi ve yaşadığınız şehri ekleyiniz. Bu sayede Linux dağıtımlarına ait CD/DVD talebinde bulunanlar size daha rahat bir şekilde ulaşacak ve gereksiz yere bir karışıklık yaşanmayacaktır.

straus

aydın sökede oturuyorum bu civara yakın birisi cd isterse temin edebilirim.
herkez bir gün öz'üne dönecektir

MeBuNtU

Konya Kuluda oturuyorum.Elimde:Ubuntu,Pardus,Debian,FreeBSD,DSL,Deli Linux dağıtımları mevcuttur.Yakınımda olan kişilere CD verebilirim.

MehmetCan

Ben de Adana'da oturuyorum. Yakınımda olup da isteyen olursa gönderebilirim. Elimde sadece ubuntunun eski ve yeni versiyonları var.

erenali

Ankara Sincan'da yaşıyorum, elimde çok fazla olmasa da Edubuntu, Kubuntu ve Ubuntu CD leri mevcuttur.
Yakın bir zamanda fazlaca cd elime geçeceği için ilerki zamanlarda ihtiyaç halinde benimle iletişime geçebilirsiniz.

Sypro

Bursa merkez'deyim (setbaşı)..

Ubuntu, Kubuntu, Edubuntu, Xubuntu, Fluxbuntu, Nubuntu, Gobuntu, Ubuntustudio, Ubuntu ME, Ubuntu CE, Comfusion, OpenSuSe, Gentoo, gOS (1.0.1 ve 2.0), Lapis Linux, Backtrack 2, Linux Mint (3.1 ve 4.0), Freespire, Knoppix, Dreamlinux (2.2 ve 3), Elive, Pardus (07.2 ve 07.3), Turkix 1.0, PcLinuxOS (Gnome ve KDE), Zenwalk, Damn Small Linux, ByzantineOS, Frenzy, Klax, Slax, Fedora (KDE ve Gnome), Vixta, DesktopBSD, Ccux, X/OS linux, Linux XP Desktop, Famelix, Truva, SimplyMEPIS, Monoppix, Mandriva,  Maccabee, Slackware, Archlinux, YellowDog 

mevcut.(biraz çok mu olmuş cidden ya :S )

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Semih

Alıntı yapılan: Sypro - 04 Mart 2008 - 02:25:05
Bursa merkez'deyim (setbaşı)..

Ubuntu, Kubuntu, Edubuntu, Xubuntu, Fluxbuntu, Nubuntu, Gobuntu, Ubuntustudio, Ubuntu ME, Ubuntu CE, Comfusion, OpenSuSe, Gentoo, gOS (1.0.1 ve 2.0), Lapis Linux, Backtrack 2, Linux Mint (3.1 ve 4.0), Freespire, Knoppix, Dreamlinux (2.2 ve 3), Elive, Pardus (07.2 ve 07.3), Turkix 1.0, PcLinuxOS (Gnome ve KDE), Zenwalk, Damn Small Linux, ByzantineOS, Frenzy, Klax, Slax, Fedora (KDE ve Gnome), Vixta, DesktopBSD, Ccux, X/OS linux, Linux XP Desktop, Famelix, Truva, SimplyMEPIS, Monoppix, Mandriva,  Maccabee, Slackware, Archlinux, YellowDog 

mevcut.(biraz çok mu olmuş cidden ya :S )

Ne fazlası kardeşim bence harika ben antalyada oturuyorum gönderebilme ikmanın varmı?
A.Semih Türk

aktas_967

Selam kardesler ankaradayım dikmende linux lazım varmı tüm çeşitlerinden karısık lazım yardım edebilecek has linux cu varsa sevinirim

Sypro

Alıntı yapılan: aktas_967 - 12 Mart 2008 - 15:13:22
Selam kardesler ankaradayım dikmende linux lazım varmı tüm çeşitlerinden karısık lazım yardım edebilecek has linux cu varsa sevinirim

nasıl yani :S

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

aktas_967

Arkadaşlar linux cı olmak istiyorum ama yön gösteren birisi yok.Bende kullanmak ve kullandırtmak istiyorum ama öğretecek insan karşıma çıkmadı.Nasıl iş anlamadım müdürüm.Bıktım Bil gates patetesinin sistemini kullanmaktan. Midem kurudu bana cd lazım cd...Hocam neyapabilirim bende kuracam ama hangi çeşidini kurayım pc me anlamıyorum artı kurmak için CD leri nerden bulacam onuda bilmiyorum.Kimisi diyor interneten indir,kimisi diyor https://shipit.ubuntu.com a gir.Kubuntu cd si gönderiyorlar ücretsiz olarak ama korkuyorum yabancı ülkeden gönderiyorlarmış.kargo ücreti alırlarmı ki bunalımdayım kendimi yanlız kalmış penguen zannediyorum.Havalar birden soğumaya başladı.  >:(

(Lütfen tek isteğimiz anlaşılmak için yazınıza önem vermeniz.MeBuNtU)

Sypro

imlacılarımıza baya iş düşcek anlaşılan.. neyse..

shipit sitesinden ubuntu, kubuntu ve edubuntu'yu ücretsiz şekilde edinmeniz mümkün. evet cd'ler yurtdışından ptt aracılığı ile elinize ulaştırılacak. zarfı incelerseniz zaten gift (hediye) olarak gönderildiğini fark edersiniz. bunun dışında, "linuxcu" olma isteğiniz harika; lakin öncelikle ne yapmak istediğinize karar verin, sonrası kolay. illa ki size de uygun bir dağıtım mevcuttur :)
bağlantınız kotalı değil ise http://www.distrowatch.com adresinden -yeterli yabancı dile sahip iseniz- dağıtımlar ile ilgili bilgiler alabilir ve indirme yansılarını görebilirsiniz.

aktas_967

shipit  sitesinde paket alan oldumu korkuyorum babam yakar kargo parası alırlarmı abi napacam ne edecem adsl de kotalı sipariş versem hadi geldi diyelim  adam benden para alırmıki abi  :'(

Sypro

ben ve çevremdeki hiç kimseden bir kuruş istenmedi şu ana kadar :)

aktas_967

vaybe abi bu linux kardeligide çok saglammış ha çok sevdim abi simdi yanlış anlamada babam çık kızar para alırlarmiki
sorun çıkarmıki hayır bide yurt dısından geliyor ya çok para tutabilir belki belki adam isteyebilir

Sypro

son ve kesinkez söylüyorum: hayır, bir kuruş bile almayacaklar.

sanırım açıklayıcı olmuşumdur.

aktas_967

tamamdır abicim siparisi verdim 4 yada 6 hafta sonra geliyormuş değilmi

Sypro

adres ve telefon bilgilerini doğru ve daha önemlisi eksiksiz verdiysen evet 4 ile 6 hafta arasında gelmesi gerek.

aktas_967

eksiksiz verdim abi isallah gelir

heartsmagic

Senden tek para isteneceği durum; benim gibi zamanında Gümrükçü abilerin 40'ın üstünde Cd siparişi istediğimde, "bu ticarete girer, şu kadar para vereceksin" diyebilme ihtimalidir. O durumda bile "para vermiyorum arkadaş alın başınıza çalın" deme özgürlüğüne ya da meseleyi diretip ticaret olmadığına ikna ederek alma ihtimaline sahipsin. Sayının az olması durumunda senden kimse para istemeyecektir, aynen @Spyro'nun dediği gibi.

Hemen neden zamanında 40ın üstünde istediğimi belirteyim. Canonical bunu kendisi istiyordu zira kargo paraları CD masraflarının çok çok üstünde. Bari isteyeceksiniz çok isteyin etrafınıza da dağıtın diyorlardı. Tabi ben Türkiye'de yaşadığım gerçeğini bir an için unutmuştum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

jawes

merhaba ben lezgin mardin nusaybinde oturuyorum şu an elimde 7.4 var ve 7.10 sipariş verdim yakılarda oturan ve ihtiyacı olan arkadaşlar varya elimden gelenı yapmaya hazırım
LİNUX KULLANMAK AYRICALIKTIR

KÖTÜ İLE DOST OLAN UMURSAMAZ GÜNAHI
HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

murattikil

Sypro elinde debian dvd bulunur mu

Sypro

Alıntı yapılan: murattikil - 15 Mart 2008 - 18:29:51
Sypro elinde debian dvd bulunur mu

pm attım.
çok gerekli ise çekeyim ama; 4.3G + 4.4G + 4.0G + 2.2G  = ~15gb demek.

engin1975

Bende Denizli'de oturuyom Denizli çevresinden olursa yardımcı olmaya çalışırım.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Ubuntu 7.04
Ubuntu 7.10
Kubuntu 7.10
Edubuntu 7.04
Xubuntu 7.10
Pardus 2007.3 Lynx Lynx
PCLinuxOS 2007
OpenSuse 10.3 CD
Mandriva 2008 one CD
LapisLinux 1.0 RC9
Vector Linux 5.9 STD Gold
Slax 6.0

email+msn: engin1975@gmail.com

Semih

antalyada ikamet edenler varsa
Pardus 2007.3
PclinuxOs
Fedora Core 8
Kubuntu 7.10
Ubuntu 7.10
PcLinuxOs MiniMe 2008
gOS
zamanla arşiv artıyor inşallah tek sorunum dvd yazıcım yok:)ve bendede yok dvd sürüm sistemler bana yakın varsa onlarda suse falan gönderirse sevinirim bekliyorum isteyene gönderilir
A.Semih Türk

Linux

Bende Bursa' / Hürriyet' de oturuyorum.. Ubuntu, Pardus, FreeBSD, Slackware yakin olan varsa verebilirim : )