CD/DVD Paylaşımı

Başlatan Ubuntu, 25 Şubat 2008 - 18:54:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sypro

Bebek ile isteğimiz üzerine 25 tane cd'miz gönderildi ve bundan sonra periyodik olarak gönderilecek, Bursa veya İzmirde olup orjinal cd isteyen veya cd'leri eline geçmemiş olan varsa özel mesaj ile bana ulaşabilir.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

ihtiyar said

Alıntı yapılan: Sypro - 03 Eylül 2008 - 22:46:29
Bebek ile isteğimiz üzerine 25 tane cd'miz gönderildi ve bundan sonra periyodik olarak gönderilecek, Bursa veya İzmirde olup orjinal cd isteyen veya cd'leri eline geçmemiş olan varsa özel mesaj ile bana ulaşabilir.

Nasıl yani, istedikçe devamlı gönderiyorlar mı?

Sypro

Belittiğimiz şartlara uyarsak ve uyarlarsa evet, periyodik olarak gönderilecek. Şu an için ilk paket geldi, ikinci paketi 8.10 un çıkışı ile bekliyoruz. Special Request bunun için var :D

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

ihtiyar said

@Sypro;

Şartlar nelerdir? Paylaşmanızda bir sakınca yoksa...

Sypro

İzmir Ekonomi Üni (ieu), her yeni öğrenciye kayıt sırasında OpenSuse 10.2 yüklü bir laptop (medya iletişim hariç, onlara mac verliyor) veriyor. Biz de 8.10 ile wireless sorunu da aşıldıktan sonra ieu içerisinde OpenSuse yerine Ubuntu kullanılması yönünde bir çalışma başlatıyoruz. Belli bir miktardan sonrası gümrük problemi yaşadığı için 25erlik paketler halinde istedik, elimize cd ulaştıkça bu konuda ilgili kişilere ya da helpdesk'e vererek Ubuntu'nun yaygınlaşmasını sağlamak amacımız.
Şartlar derken de, onlar yollamaya devam ederse biz de dağıtmaya devam edicez:)

maxspacemax

Alıntı yapılan: Sypro - 04 Eylül 2008 - 01:10:20
İzmir Ekonomi Üni (ieu), her yeni öğrenciye kayıt sırasında OpenSuse 10.2 yüklü bir laptop (medya iletişim hariç, onlara mac verliyor) veriyor. Biz de 8.10 ile wireless sorunu da aşıldıktan sonra ieu içerisinde OpenSuse yerine Ubuntu kullanılması yönünde bir çalışma başlatıyoruz. Belli bir miktardan sonrası gümrük problemi yaşadığı için 25erlik paketler halinde istedik, elimize cd ulaştıkça bu konuda ilgili kişilere ya da helpdesk'e vererek Ubuntu'nun yaygınlaşmasını sağlamak amacımız.
Şartlar derken de, onlar yollamaya devam ederse biz de dağıtmaya devam edicez:)

Bende istesem gönderirlermi acaba :D

Eren

maxspacemax

Alıntı yapılan: Eren - 06 Eylül 2008 - 22:17:34
Herkese gönderiyorlar. :D

Hemen isteyeyim. 10 tane arkadaşalara hediye veririm.

Sypro

Şimdi, göndermesine gönderiyorlar da ben sırf arkadaşlarıma vereyim de iki bakıp sonra unutacakları bir yere atsınlar diye cd istemem açıkçası. Alırsın boş cd, iso'yu yazarsın, verirsin. Neticede eğer istiyorlarsa kendileri de launchpad account'ı açar shipit'ten ister. Nasılsa ücretsiz diye abartmaya gerek yok kanımca. Yine de seçim sizin, ister on tane ister yüz tane..

mdwrm

Alıntı yapılan: MehmetCan - 02 Mart 2008 - 14:05:53
Ben de Adana'da oturuyorum. Yakınımda olup da isteyen olursa gönderebilirim. Elimde sadece ubuntunun eski ve yeni versiyonları var.

ben de adanadayım.cd yi temin edebilir misn?

kafkasyali

Ben de katkıda bulunmak istiyorum. Listenin Konya kısmına kendimi ekledim. Elimde bulunan dağıtımlar;

Pardus 2008 Kurulan

(Ubuntu ve türevleri Hardy Heron 8.04-1'dir)
Ubuntu
Ubuntu Alternade
Kubuntu
Xubuntu
Edubuntu
Ubuntu ME (Download sırasında)

Mint (bu dağıtım çok çeşitli, isteğe göre download yapabilirim)

Fedora 9
Slax 6.0.7
Mandriva 2008

elimde bulunmayan dağıtımları (bir DVD'yi geçmeme kaydı ile) gün içerisinde internetten çekebilirim. pm ya da e-mail ile ulaşıp açık adres verebilirseniz posta yolu ile yollayabilirim.

http://wp.me/1pScW
sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

Gennosuke

arkadaşlar ilk forumlarda doğru söylemiş çoklu istemlerde gümrük sorunu yaşanıyormuş. bence fuzuli yere ben arkadaşlara veririm diye istemeyin. kullanacaklarsa şayet isteyin. ben şahsen 2 gün önce ubuntu ve kubuntu, bugünde edubuntu istedim. şuanda yeni linux kullanıcısıyım ve de memnunum. ubuntu sürümünü kurdum. ufak tefekte olsa hatalar mevcut tabii ki. o kadar da olacak. ne de olsa windows'un lisanslı yazılım eziyetinden kurtarıyor gerçekten... şuan sadece windows'a oyunlar için uğruyorum yoksa başka türlü açmıyorum. size tavsiyem arkadaşın üstte de söylediği gibi 25 ve üzeri cd istemeyin. ne de olsa Türkiye'de yaşıyoruz. üzerinde hediye yazan ücretsiz bir şey için bile hele hele de açık kaynak olan bir yazılım için bile sırf toptan istenmiş diye para talep etme hakkını kendini reva görüyor Türk milleti... zaten o gümrüktekilere de Allah selamet versin. o kadar kaçak köçek şeyi sokup çıkartırlar, söz konusu birkaç tane linux cd oldumu kıyameti kopartırlar. nasıl aldıkları paralar çoluk çocuklarının gursağından geçiyor bilmem doğrusu...
Yaklaşmayın!!! Acemi Var!!!

ihtiyar said

Az önce babamdan telefon geldi. Bir paket geldiğini söylüyor. Bende dedim, yabancı yazılar mı var pakette? Evet, dedi. Bende, artık uluslararası çalışıyorum dedim. :) CD'lerim gelmiş. 20 adet 32bit Hardy Heron, 5 adet 64bit CD var artık bende de. Konya'da okuyorum. Üniversite de biraz çalışma yapabiliriz düşüncesiyle istedim Cd'leri. Konya'dan isteyen arkadaşlar olursa wiki sayfasından bilgilerime ulaşabilirler. Üniversitedeki çalışmalarımıza da katkılarınızı-önerilerinizi bekleriz.

Gennosuke

ne güzel valla... ben daha 1 ya da 1 buçuk ay bekleyecem :( merak ettim şimdi... mis gibi orjinal linux cdleri :D

Gennosuke

Arkadaşlar, Ankara/Demetevler'de olupta elinde opensuse son sürüm dvd'si + ekstra dil cd'si olan arkadaşlar varsa benimle özel mesaj yoluyla irtibata geçebilirler mi? Bir arkadaşa acil lazım... Ankara dışından gönderebilecek arkadaşlar için 5 ytl'ye kadar kargo ücreti verebileceğini söylüyor...

Eren

Kargo ücretlerine %35 zam geldi, Ankara'ya artık bir paket 7 YTL'den aşağı gitmiyor. (Özel anlaşmanız yok ise) Bu sebeple Ankara dışından bu isteğinizi karşılamak zor.

Gennosuke

Tamam, teşekkür ederim. Şuan arkadaşım burada değil akşam görüşeceğim. Sizin elinizdeki son sürüm mü? Ayrıca ekstra dil cd'si de mevcut mu? Tek bir dvd (sadece opensuse) veya opensuse + ubuntu + fedora gibi 4 veya 5 tane dvd veya cd göndersenizde aynı fiyata mı denk geliyor? Alacağını düşünüyorum ama kendisiyle de görüşmem lazım. Bayram harçlıkları iyi olursa garanti alır :D

Eren

Bende hiç biri yok. Örnek olması açısından söyledim. Dana önce Yurt İçin ile Ankara'ya gönderdiğimde 9.75 almışlardır karşı taraftan.

Gennosuke

Ankara/Demetevler'den önceki yazılarda bir arkadaşında söylediği gibi sitesinden isteyince 20 günde geliyor. Benim isteğim bayram girdiği için 3-4 gün uzadı 24 günde geldi. İsteyen olacaksa korkmasın 20 günde mutlaka ulaşıyor. Demetevler'den isteyeceklere duyurulur ;) Benim az önce ubuntu+kubuntu cd'im geldi...

btermeli

Berlinde isteyene cd konusunda yardimci olabilirim. Elimde fuardan aldigim, Ubuntu, Kubuntu, Fedora, OpenSolaris, Suse, Mint, Ubuntu Studio var...
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

maxspacemax

Evet linux kardeşliği çok sağlam :D
Para almayacaklar. Emin olabilirsin. Bunlar hediye.
İlginç bir diyalog olmuş. Sana cevabını bulamadığın konularda forumdakiler bende dahil yardımcı olmaya çalışırız.

intikam

Merhaba arkadaşlar ben de bu işe adım atmak isteyenlerdenim ancak ubuntunun Türkçe versiyonu mevcut mudur yoksa ayrıca Türkçe dil paketini internetten mi indiriceğiz? Eğer TR versiyonu mevcutsa da cd ve dvd versiyonlarının linkini verebilirseniz memnun olurum :) Biliyorum ana sayfada son versiyonuyla ilgili bilgiler ve download linkleri mevcut ancak dili konusunda bi açıklama göremedim ve bu yüzden indirmek istemedim, iyi çalışmalar...

erginemr

Alıntı yapılan: intikam - 28 Ekim 2008 - 08:01:39
Merhaba arkadaşlar ben de bu işe adım atmak isteyenlerdenim ancak ubuntunun Türkçe versiyonu mevcut mudur yoksa ayrıca Türkçe dil paketini internetten mi indiriceğiz? Eğer TR versiyonu mevcutsa da cd ve dvd versiyonlarının linkini verebilirseniz memnun olurum :) Biliyorum ana sayfada son versiyonuyla ilgili bilgiler ve download linkleri mevcut ancak dili konusunda bi açıklama göremedim ve bu yüzden indirmek istemedim, iyi çalışmalar...

Merhaba,

Ubuntu'nun Türkçe dil desteği var. Türkçe için ayrı bir CD yok, yine standart Desktop Live CD'yi indirmelisiniz. Kurulumda dili Türkçe olarak seçtiğiniz zaman İnternet'e bağlıysanız Türkçe dil paketleri otomatik olarak indirilerek kuruluyor. Bağlı değilseniz, ilk kurulumdan sonra menü ve programlar kısmen Türkçe oluyor. Ancak daha sonra İnternet'e bağlanıp, menülerden Türkçe dil seçeneğini seçerek otomatik olarak kurabiliyorsunuz.

Not: Ay sonunda Ubuntu'nun yeni versiyonu (Intrepid Ibex 8.10) yayınlanacak, bir iki gün bekleyip onu kurun derim.

intikam

Alıntı yapılan: erginemr - 28 Ekim 2008 - 08:48:59
Merhaba,

Ubuntu'nun Türkçe dil desteği var. Türkçe için ayrı bir CD yok, yiner standart Desktop Live CD'yi indirmelisiniz. Kurulumda dili Türkçe olarak seçtiğiniz zaman İnternet'e bağlıysanız Türkçe dil paketleri otomatik olarak indirilerek kuruluyor. Bağlı değilseniz, ilk kurulumdan sonra menü ve programlar kısmen Türkçe oluyor. Ancak daha sonra İnternet'e bağlanıp, menülerden Türkçe dil seçeneğini seçerek otomatik olarak kurabiliyorsunuz.

Not: Ay sonunda Ubuntu'nun yeni versiyonu (Intrepid Ibex 8.10) yayınlanacak, bir iki gün bekleyip onu kurun derim.

Hızlı ve aydınlatıcı yardımınız için çok teşekkürler, iyi çalışmalar :)

bijehr

(Yurtdışı hariç)

Elimde

1 adet Ubuntu 8.10 (64 bit)
1 adet Ubuntu 8.10(32 bit)(iso)
3 adet Ubuntu 8.10(32 bit)

cdleri mevcut. İsteyen kişilere ücretsiz yollayacağım. İsteyen kişiler özelden adres bilgilerini yazabilirlerse sevinirim. (Özel mesaj atamayan arkadaşlar buradan da söyleyebilir.)