CD/DVD Paylaşımı

Başlatan Ubuntu, 25 Şubat 2008 - 18:54:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maxspacemax

Alıntı yapılan: cihank - 12 Haziran 2008 - 19:40:12
Kardeş Ubuntu'dan bahsediyoruz. Kavuşma özlemi çekmemek, ve bir an önce kavuşabilme tutkusu olmazsa olmaz.

Arkadaşım sabırsızlığını anlıyorum. Eğer hemen istiyorsan. Şu adresten indirmeye başlayabilirsin.

http://www.ubuntu.com/getubuntu/download

cihank

Sanırım derdime çare olacak şeyi buldum. PCnet dergisini bu ayki sayısında Ubuntu veriiyorumuş ben hemen gidip alayım. Sipariş verdik ama siparişin gelmesi uzun sürer.  :D

Kozmo

Almanya ve Hollanda içerisinde istek varsa bana iletilebilir.

maxspacemax

Ubuntu DVD vermek daha mantıklı değilmi ?

munirekinci

Alıntı yapılan: maxspacemax - 13 Haziran 2008 - 20:33:34

Neye göre mantıklı mı?

Eğer Ubuntu verilecek kişinin interneti varsa CD olarak vermek en iyisi.
Zira depodan güncel olan yazılımı indirir.

DVD içinde çok yazılım olduğunu kotalı olanlara faydalı olacağını düşünebilirsiniz ama kim DVD'nin içindeki bütün paketleri sistemine kuruyor ki?

Benim şahsen Ubuntu CD'si ile birlikte gelmeyen 50mb'lik
Linux Mint CD'si ile gelmeyen 20mb'lik paket indirmem işletim sistemini istediğim şekle sokmama yetiyor.

maxspacemax

Alıntı yapılan: munirekinci - 13 Haziran 2008 - 21:05:51
Alıntı yapılan: maxspacemax - 13 Haziran 2008 - 20:33:34

Neye göre mantıklı mı?

Eğer Ubuntu verilecek kişinin interneti varsa CD olarak vermek en iyisi.
Zira depodan güncel olan yazılımı indirir.

DVD içinde çok yazılım olduğunu kotalı olanlara faydalı olacağını düşünebilirsiniz ama kim DVD'nin içindeki bütün paketleri sistemine kuruyor ki?

Benim şahsen Ubuntu CD'si ile birlikte gelmeyen 50mb'lik
Linux Mint CD'si ile gelmeyen 20mb'lik paket indirmem işletim sistemini istediğim şekle sokmama yetiyor.

"DVD içinde çok yazılım olduğunu kotalı olanlara faydalı olacağını düşünebilirsiniz "   

Aynen bende öyle düşünmüştüm

DeFacto

Şişli'deki arkadaş ve istanbul bakırköye yakın olan arkadaşlara yardım etmeye hazırım cd temini için.

Slackware ve ubuntu hardy var..

izzetguntalaz

Manisa daki arkadaşlara "Mandriva One 2008 spring, Pardus 2007.3, Hardy, Mint 5" cdleri verebilirim.

komikimben

Ya İstanbullu arkadaşlar. Yalvarırım bana temmuz ayının ilk haftası birileri versin. :-[  :'(

claw95

Spyro bana o cd lerin hepsini kopyalayabilir misin cd lerin parasını veririm

DeFacto

Bende de şu an cd'ler yok :( İstanbulluyum. Şu an tatilde olduğum için yayma çalışmalarımı da sürdüremiyorum. Cd'lerimi ben de internet cafelere filan dağıttım gitmeden önce fakat isolar bilgisayarımda.

izzetguntalaz

Manisa-İzmir çevresinde oturanlar varsa Ubuntu 8.04-1 gönderebilirim.

batuhane

arkadaşlar elinde pardus cdsi olan varsa bana gönderebilirmi? Manisa/Akhisar

izzetguntalaz

Pardus 2008 istersen verebilirim.

oytun5555

Arkadaşlar bende katkıda bulunmak istiyorum.
Oytun Özdemir - İstanbul
Elimde bir sürü dağıtım var. Küçük çekmecede olanlar ve cd isteyenler olursa bana ulaşabilirler. İsteyene gönderebileceğim dağıtım olursa bana mail atabilir.
Mail Adresim: oytunozdemir@gmail.com

Çağlar

esenler de oturuyorum yazında kumburgaz çğu paylaşım elimde mevcut fakat yoksa bile isteyen arkadaşlar olursa indirip cd ye çekip verebilirim işte bu Özgürlük İçin ama linuxe yeni başlayanlara tavsiye Ubuntu Forever:D
We got a badass over here!

fallenangel

Manisa/Akhisar'da oturuyorum Mandriva 2008 spring,Pardus,Ubuntu 8.04,Kubuntu 8.04 ve Linux Elive cd'leri var isteyen arkadaşlara gönderebilirim.
ben bir arch linux özürlüsüyüm lütfen üstüme gelmeyin :(

Korkmaz

Afyonkarahisar ilinden talep olursa, elden verebilirim. Ubuntu 7.10, Ubuntu 8.04.1, Pardus(Kurulan) 2007.2, Pardus(Kurulan) 2007.3, Pardus(Kurulan) 2008, Mandriva 2008.1, Gentoo 2008.0-r1, Debian Stable Dvd1, Debian Testing Dvd1, Debian netinst, Fedora 9, Lapis Linux 1.0.1, Xubuntu 8.04, Kubuntu 8.04, Opensuse 11 dağıtımlarına sahibim.

Ulath

Sypro

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Eren

Alıntı yapılan: Eren - 25 Şubat 2008 - 18:54:13
Lütfen Wiki sayfamızda yer alan Gönüllü Dağıtımcı Listesine adınızı, e-posta adresinizi ve yaşadığınız şehri ekleyiniz. Bu sayede Linux dağıtımlarına ait CD/DVD talebinde bulunanlar size daha rahat bir şekilde ulaşacak ve gereksiz yere bir karışıklık yaşanmayacaktır.

Bu konuya özen göstermenizi rica ediyorum. Teşekkürler.

pardi

Balıkesir merkezden isteyenlere ubuntu 8.04,pardus 2008  temin edebilirim..

Göktürk

ankara/beypazarındaıım her türlü ubuntu cd-dvd verebilirim  ;)
anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

eldirr

Ankara/Merkez. Hardy ve Gutsy sürümleri var elimde. Kotalı kullanıcı olupta başka dağıtımlar indiremeyenler için de indirip cdye çekebilirim :)

ihtiyar said

Ubuntu'yla tanışalı fazla uzun süre olmadı. Öncesinde Pardus 2007.3 ve 2008 kullanmıştım. Tabi şimdiki kadar kararlı değildim özgür yazılım kullanmaya :) Elimde Pardus, Ubuntu ve Debian vardı ama Cd'ler ne alemde Allah bilir :) Nereden aklıma gelirdi böyle güzel paylaşıma açılacağımız? Ama artık tüm dağıtımları güzel bir şekilde arşivleyeceğim. İsteyene anında göndereceğim. Bir çok ilde bulunuyorum yılın farklı zamanlarında. Ve bir çok zaman kotasız ve hızlı internet kullanıyorum.

Şimdi sıra geldi, @Eren'in ısrarla bahsettiği  Gönüllü Dağımcı Listesi'ne adımı yazdırmaya :)