CD/DVD Paylaşımı

Başlatan Ubuntu, 25 Şubat 2008 - 18:54:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

53f4

Alıntı YapSeve Seve dostum Adresini bana pm ile gönderirsen orjinal jelatını uzerinde ubuntu 8.10 32bit mevcut, Yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.

cok tesekkürler ama ö.m atamıyorsun herhalde profiline girdim ama göremedim ö.m gönder sen benim profilimden msn adresimi ekle görüselim.

cemdursun

Selam arkadaşlar

Ben seni ekleyeli 1 aya yakın oldu geçen cuma ve cumartesi de bekledim bir türlü nasip olmadı :D

QUAK3

Pm attım Göz atrmısın.
Powered By SANCHEZ

canosayan

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/UbuntuCDTemini
adresinde cd temin etmek isteyenler için bir başlık var. bilgilerini eklerlerse çok faydalı olabilir.
Chmod bizim işimiz.

Linuxman.

Bende;Ubuntu (8.04,8.10),OpenSuse,Fedora,Pardus,Knoppix,Damn Small Linux var.Ama Yurtdışıyım.
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

ihtiyar said

Alıntı yapılan: Linuxman. - 23 Mart 2009 - 22:07:50
Bende;Ubuntu (8.04,8.10),OpenSuse,Fedora,Pardus,Knoppix,Damn Small Linux var.Ama Yurtdışıyım.

Yurt dışındaki arkadaşlara yardımcı olursunuz siz de. ;)

canosayan

Alıntı yapılan: Linuxman. - 23 Mart 2009 - 22:07:50

Hım wikiye bu bölümü eklemek lazım.
Chmod bizim işimiz.

sabian

arkadaşlar ben Ankara Batıkent'te  oturuyorum, elimde open suse 11.1, mandriva 2009, debian 1. cd(ana kurulum için gerekli olan ilk cd), pardus 2008, ubuntu 8.04, ubuntu 8.10 ve sınırsız inernet var :D ...eğer batıkent civarında oturan varsa elden teslim edebilirim ya da kızılay'a sıkça gittiğimden geçerken uğrayıp bırakabilirim de.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

sabian

Alıntı yapılan: Ubuntu - 25 Şubat 2008 - 18:54:13
Elinizde bulunan Linux dağıtımlarını bu liste vasıtası ile paylaşabilirsiniz.

Lütfen Wiki sayfamızda yer alan Gönüllü Dağıtımcı Listesine adınızı, e-posta adresinizi ve yaşadığınız şehri ekleyiniz. Bu sayede Linux dağıtımlarına ait CD/DVD talebinde bulunanlar size daha rahat bir şekilde ulaşacak ve gereksiz yere bir karışıklık yaşanmayacaktır.

ben bu listeye adımı yazdıracak bir buton yada başka birşey göremedim, acaba üye olmamız mı gerekiyor?
...
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

canosayan

Alıntı yapılan: dewrim2 - 02 Nisan 2009 - 01:45:11
arkadaşlar ben Ankara Batıkent'te  oturuyorum, elimde open suse 11.1, mandriva 2009, debian 1. cd(ana kurulum için gerekli olan ilk cd), pardus 2008, ubuntu 8.04, ubuntu 8.10 ve sınırsız inernet var :D ...eğer batıkent civarında oturan varsa elden teslim edebilirim ya da kızılay'a sıkça gittiğimden geçerken uğrayıp bırakabilirim de.

meğerse komşuymuşuz

bizim wiki üyelikle çalışıyor. üye olduktan sonra ilgili sayfanın üzerindeki değiştir linkini kullanabilirsiniz.
Chmod bizim işimiz.

sabian

Alıntı yapılan: canosayan - 02 Nisan 2009 - 03:49:21

meğerse komşuymuşuz

bizim wiki üyelikle çalışıyor. üye olduktan sonra ilgili sayfanın üzerindeki değiştir linkini kullanabilirsiniz.

selam komşu :D
bugün itibariyle kaydımı yapmış bulunuyorum hayırlı olsun, bu arada linux şenliği varmış İstanbul'da, afiş asma işini Batıkent'e taşıyalım diyorum.

Debian Sosyal Sözleşme

canosayan

Alıntı yapılan: dewrim2 - 07 Nisan 2009 - 15:48:42
Alıntı yapılan: canosayan - 02 Nisan 2009 - 03:49:21

meğerse komşuymuşuz

selam komşu :D
bugün itibariyle kaydımı yapmış bulunuyorum hayırlı olsun, bu arada linux şenliği varmış İstanbul'da, afiş asma işini Batıkent'e taşıyalım diyorum.

o kadar zamanım olsa.......
Chmod bizim işimiz.

326041

Gaziantep Karataş da oturuyorum
-20 Ubuntu 9.04
-20 Kubuntu 9.04
sipariş ettim. İsteyen olursa cdler geldiğinde veririm  :) (özel mesaj atın)

canosayan

açıkçası 20 cd siparişi biraz çok olmuş
Sonuç olarak cd kopyalanabilen bir ortam. siz 50 kuruşa bir cd alıp kopyalayabilirdiniz.
muhtemelen canonical bu göndermeye çok daha fazla para ödeyecek...

herkes 20 cd isterse canonical dayanmaz bırakır ubuntuyu...
Chmod bizim işimiz.

Eren

Smart buy 50 tane boş CD dün baktım 6 liraydı. 6 lira verip 50 kişiye Ubuntu verebiliyorsunuz.

326041

benim çok geniş bir çevrem var onların isteğinide göze alarak o kadar istedim
ayrıca okuldaki bilgisayar öğretmenlerine de vereceğim  ;)

ironic

İlk dağıtım olduğu için yoğunluk hayliye olacaktır. Her ne kadar iyi niyetli olsanız da en azından bu yüklü isteği ilerleyen aylarda yapsanız daha iyi olurdu. Ayrıca belirttiğiniz özel durum da kabul görür mü o da ayrı bir konu.

326041

Siparişi iptal edeyim o zaman. İnternetten indirip Cd'ye çekerim  :)

Eren

Alıntı yapılan: 326041 - 18 Nisan 2009 - 19:58:52
Siparişi iptal edeyim o zaman. İnternetten indirip Cd'ye çekerim  :)

İptal etmeyin. :)

326041

Ettim bile. Boş ver internetten indiririm

heartsmagic

Diğer tarafa da yazdım. Aslında masraf CD'den çok kargo. Bu nedenle eskiden shipit sayfasında "eğer dağıtabilecekseniz çok miktarda cd isteyin, kargo masrafı cd masrafından daha çok" deniyordu. Şimdi işler biraz değişmiş, özel istek yapmışlar fazla isteği. Sanırım amacına ulaşmadığını düşündüler. Sizden geçerli sebepler istiyorlar. @326041 dağıtabilecek durumdaysan keşke iptal etmeseymişsin. Süresi biraz uzun olurdu o kadar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sypro

1 tane için standart, 2-5 tane için özel istek gibi duruyor. 2-5 taneyi neden istediğinizi anlatamasanız bile gönderiyorlar. 5-10 tane için en azından öğrenci olup okul falan bilgisi istiyorlar, 10-20 tane için cidden esaslı bir şey yazmanız ve güzel de yazmanız gerekiyor, 20+ için stand ya da şenlik gibi bir şey söylendiğinde yolluyorlar. Şimdiye kadar edindiğim bilgiler bu şekilde oldu, tamamen kendi çıkarımımımdır. Bir de aynı dağıtımı ikinciye isteme durumu var. Genelde yollamasalar da güzel bir sebep açıklarsanız istediğiniz kadar olmasa da ikinci partiyi de yolluyorlar.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

canosayan

açıkçası benim isteme nedenim elimde orjinal olması.
zira o gelene kadar ben iki yada 3 bilgisayar kurmuş, 5 farklı kişiye vermiş, 20 farkılı kişiye önermiş olurum.

ayrıca erenin dediği gibi. cdler ucuz. üstelik sürekli kullanılmadıkları için çok süper kalitede cdler kullanılmasınada gerek yok. kopyalayıp dağıtmak daha kolay.

aslında para karşılığında flash bellek şeklinde gönderseler . mesela u3lerin cdfs formatındaki kısımları gibi olsa??
Chmod bizim işimiz.

daron

arkadaşlar bana 12 adet kubuntu 9.04 cd geldi.isteyen olursa adresını özelime yazsın ,beleş yollayabılrım.10 adet ile sınırlıdır :) hepsi orijinal kopya filan değil :))

btermeli

Selamlar,

Ankara'da elinde Xubuntu 9.04 olan var mı?
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???