Bazen Özelleştirdiğim Tema Bozuluyor. Neden?

Başlatan syagdiran, 06 Şubat 2011 - 01:15:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Eh işte, efektler açık, yani Compiz kullanıyorsun :)
Sorunu çözmek değil bizimkisi, sadece tespit. Dediğim gibi kullanılan bir uygulama sebep oluyordur belki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gomana

evet  belkide efekt derken ben sağ tıklayıp masaüstü arkaplanını değiştir kısmından görsel efektler kısmında 3 seçenek var  onları diyosunuz sandım hiçbiri normal ve ekstra yazıyo ama onların hiçbiride işretli değil kullana kullana öğrenecez artık :D

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: gomana - 08 Şubat 2011 - 21:05:43
compiz fusion

Alıntı yapılan: gomana - 08 Şubat 2011 - 19:34:35
ama sağ tık yapıp görsel efektler bölümüne bakınca 3 seçenekten hiç birinin işaretli olmadığını görüyorum

Fusion-icon kullanımında olağan bir durum.

Tema bozulması.?
Yaptığınız değişiklikler kaydettiğiniz halde,
farklı görünümler'mi bürünüyor temanız.?
Bir ekran görüntüsü biraz daha fikir verebilir,
yükleyebilirmisiniz.?

gomana

şöyle örnek vereyim siz  diyelimki x teması seçtiniz bunuda kendinize göre kişisleştirdiniz  ama bilgisayar açıldığında x teması kenarlıkları varken y teması sembolleri beliriyor  mesela docky kullanıyorum ben pc yi açtığımda dockydeki semboller değişmiş oluyo ama kenarlıklar aynı duruyo veya tam tersi kenarlıklar değişmiş semboller duruyo garip bir durum sonra bazen bir fare tıklamasıyla düzeliyor kendi kendine bazende sanki ubuntuyu yeni kurmuşsunuz gibi ilk gelen tema çıkıyor ekrana bazende kenardaki penreleri kapattığımız veya simge durumuna getirdiğimiz tuşlar kayboluyor

Sherlock Holmes

Özelleştirdiğiniz Temayı "farklı kaydet" seçeneği ile muhafaza ediniz.
chattr +a /home/kullanıcı_ismi/.themes
ile temaların kaydolduğu klasörü kilitleyiniz. (kilidi kaldırmak için +a yerine -a olarak aynı komutu kullanınız)
Pencere yöneticisi için,
fusion-icon yükleyip başlangıç uygulamalarına dahil ediniz.
Şayet pencere kontrol tuşları kaybolduğunda,
fusion-icon üzerine sağ tıklayıp, tekrar yükleyiniz.

heartsmagic

Tamam, forumda bir arkadaşın söylediği üzere sanırım Compiz yöneticisi üzerinden yapılan özel değişiklikler sonrasında orası seçili gelmiyor. Duruma baktım da, bende de aynı şekilde seçili görünmüyor.

syagdiran

Sorunun Compizde olduğunu varsayarak, Görsel Efektleri Normal olarak ayarladım. Bir süre bozulma olmadı fakat bugün gene temam bozuldu. (Görsel Efektleri Normal ayarlanınca Compiz hala çalışır mı bilmiyorum.)

heartsmagic

Fusion-icon kuruluysa eğer oradan Compiz yerine Metacity kullanmayı deneyebilirsin. Böylece tamamen kapanmış olur.

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: syagdiran - 16 Şubat 2011 - 21:02:42
Sorunun Compizde olduğunu varsayarak,

Sizde'ki Tema bozulmalarında,
compiz'de herhangi bir ayar yada ayarlanmışın dışında bir değişiklik gözlemliyormusunuz.?
"eVet" ise Compizin tercihler kısmından Profil olarak mevcut ayarlarınızı kaydedip denermisiniz.

Sistem temizliği yapıyorsanız,
"engine" terimine benzer Gtk-motorları kaldırma olasılığında,
tema bozukluğu oluşabilir.
ls /usr/share/gtk-engines
çıktısını buraya aktarırmısınız.?