Ses simgesi kayboldu sorununa çözüm

Başlatan cemale, 30 Aralık 2009 - 01:08:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cemale

benimde ses ve ağ bağlantıları simgesi panelden silinmişti.
forumda bu konuda bir öneri getirilmiş komutla çözüm olarak..ben daha kolay bir yöntem buldum forumda da böyle bir yöntemin yazıldığını görmedim...(eğer gözden kaçmışsa özür dilerim..)
yeni konu açmadan bu sorunu yaşıyabilecek arkadaşlara  yardım olsun diye yazacaktım ama konu kilitliydi.o yüzden yeni kounu açtım kusura bakmayın..
çözüm;Sistem,tercihler,ağ bağlantılarına sağ tıkla ve bu başlatıcıyı panele ekleye tıkla ve panelde.istresen üstüne sağ tıkla ve taşı de istediğin yere götür..
saygılar
Gerçekçi Ol İmkansızı İste !

kozanibo

bu ilk gelen simgenin gördüğü işi görmeyen bir uygulama.

okan_ubuntu

Alıntı yapılan: ibokozan - 30 Aralık 2009 - 01:18:20

katılıyorum.
Ben sistem tepsisindeki bir kaybolma sorununda
rm -rf .gnome* .gconf*
komutunu kullanıyorum.Bu gnome u fabrika ayarlarına geri dönüştürür.Yani herşey varsayılan düzene girer.Tek sorunu eski ayarlarınızı getirmek(tema,icon,wallpaper vs)

zeitgeist

Eğer meseleyi yanlış anlamadıysam daha önceleri dile getirdiğimiz yöntemi tekrarlayayım.

Panele sağ fare tuşu>panele ekle>bildirim alanı
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

sema

@okan_ubuntu ya da @ibokozan ya da bu konuda bilgisi olan herhangi biri;
Alıntı yapılan: ibokozan - 30 Aralık 2009 - 01:18:20

Bu cümleyi açıklayabilir misiniz, benim de daha önce yok olmuştu da bu şekilde getirmiştim sanıyorum. İkisinin farkı nedir?
susema

btermeli

Bildirim alanındaki simge mevcut ağları gösterip, istediğine bağlanmanı sağlayan arayüz. Bu arayüzü sağ tıklayıp "Bağlantıları Düzenle" dersen o zaman @cemale arkadaşın verdiği "Ağ Bağlantıları" menüsüne gelirsin.

İş görmeyen derken, bu açılır pencereden sadece bağlanılmış ağların ve VPN ayarı yapıldığı belirtilmek istenmiş sanırım. Bildirim alanındaki simge gibi tıklayıp bağlanmak istediğiniz ağı seçme şansı yok.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

sema

Teşekkür ederim bu güzel açıklama için.
susema

dnzz

ses simgesini için;

sistem-tercihler-başlangıç uygulamaları...

açılan pencerede "ekle" seçeneğini tıklayın ardından "komut" satırına "gnome-volume-control-applet" yazın.

isim kısmına "ses" yazın ve tamamı tıklayın.oturumu açıp kapayın sorun hallolmuştur.

levi__

Alıntı yapılan: dnzz - 03 Haziran 2010 - 16:35:53
ses simgesini için;

sistem-tercihler-başlangıç uygulamaları...

açılan pencerede "ekle" seçeneğini tıklayın ardından "komut" satırına "gnome-volume-control-applet" yazın.

isim kısmına "ses" yazın ve tamamı tıklayın.oturumu açıp kapayın sorun hallolmuştur.
teşekkürler tamda böyle bir problemim vardı....

abbasc

Ben sistem tepsisindeki bir kaybolma sorununda
Kod: [Seç]
rm -rf .gnome* .gconf*komutunu kullanıyorum.
bu komut bende işe yaramıyor.

başlangıç ayarlarından bluetooth u kaldrımıştım. a sıra bildirim alanından bluetooth simgesi gitti ve bir daha da hiç geri getiremedim......bildirim alanıma bluetooth simgesi gelmiyor. başlat/tercihler/bluetooth tercihlerinden bluetooth simgesi gösteri işaretliyorum ve simge bildirim ekranına gelmiyor. paneli falan sildim yeniden yaptım, bilgisayarı resetledim denedim ama olmuyor. bluetooth simgesi bildirim alanına nasıl gelir acaba. bildirim alanı ayarları yapabileceğim bir bölüm var mı?

yardımcı olursanız sevinirim :)

heartsmagic

Bluetooth uygulamasını açınca geliyor mu simgesi panele?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

abbasc

"""""""""""Bluetooth uygulamasını açınca geliyor mu simgesi panele?"""""""""""""""

evet geliyor ama bluetooth  u kapat seçeneği yok. eskiden pc açılınca panelde beliriyordu ve kapatma seçeneği vardı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Şubat 2011 - 18:33:24

bu sorunu samsung tools kurarak halletmeye çalışacağım

Sherlock Holmes

Sistem - Tercihler - Bluetooth,
yolunu izleyerek'te kapatma seçeneğine ulaşabilirsiniz.