xubuntuda alt ve üst paneller sorunu

Başlatan zagororhan, 29 Aralık 2009 - 12:06:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zagororhan

Alt ve üst paneller yok oldu ne yapabilirim

heartsmagic

Alt-+f2 -> xfce4-panel
dediğinde geri geliyor mu? Ayrıca durduk yere mi kayboldu panellerin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zagororhan

evet paneller geldi. java yükledim ekle kaldırdan birde flash .deb paketi kurdum bilgisayarı yeniden başlattım gitti. Son olarak sorun çözüldü ama şunlar çıktı :
sibel@sibel-desktop:~/Masaüstü$ xfce4-panel

(xfce4-mixer-plugin:1618): libxfce4mixer-CRITICAL **: xfce_mixer_get_track: assertion `GST_IS_MIXER (card)' failed

(xfce4-mixer-plugin:1618): xfce4-mixer-plugin-CRITICAL **: xfce_mixer_plugin_set_card: assertion `GST_IS_MIXER (card)' failed

(xfce4-mixer-plugin:1618): xfce4-mixer-plugin-CRITICAL **: xfce_mixer_plugin_set_track: assertion `GST_IS_MIXER_TRACK (track)' failed

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Aralık 2009 - 13:15:22

devamında uçbirimi kapattım panellerde gitti

heartsmagic

Uçbirimden yapma bunu, anlattığım gibi yap.

zagororhan

ironic

Hata kaydı : https://bugs.launchpad.net/xfce4-panel/+bug/53897

komutu Alt + F2 ile açılan kutucuğa yazıyorsun değil mi?

Şöyle bir çözüm yolu önerilmiş. Paneller çalışırken (xfce4-panel komutuyla) xfce oturumunu kapatma düğmesine bas. Orda oturumu kaydet gibi bir seçenek olmalı. Onu seçip, oturumu kapatıp aç .

bekir

sistemin dayattıkları çöpe...
yeni ülke, yeni işletim sistemi.

hitokiri

alt f2 panele bağlı diye biliyorum panel yoksa alt f2 de yok yanlış biliyorsam eğer bende de bug var  :D alt f2 çalışmadığında terminalde  kalıcak yeniden başlat komutlarını çalıştırma hakkı verilmiş düz metinde  kullanıyorum veya başlatıcıda yanlış mı bilyorum acaba ?

bekir

Çözümün @ironic in cevabına yakın olduğunu düşünüyorum açıp kapattım böyle oldu çünkü

hitokiri

Alıntı yapılan: bekir - 30 Aralık 2009 - 10:49:28
Çözümün @ironic in cevabına yakın olduğunu düşünüyorum açıp kapattım böyle oldu çünkü
Ne oldu, sorun çözüldü mü , neyi açıp kapattın?

bekir

Sorun çözülmedi. Hatanın kaynağından bahsettim. Bir iki program yükledim yeniden başlattığımda paneller kayboldu.

hitokiri

Şöyle bir sey dene başlangıç uygulamlarına "xfce4-panel" veya "xfce4-panel --replace" komutunu ekle yeniden başlat durum aynı ve paneller gelmiyorsa  o kurduğun bi kaç programı kaldırmayı deneyebilirsin.
Alıntı yapılan: ironic - 29 Aralık 2009 - 20:25:08
Hata kaydı : https://bugs.launchpad.net/xfce4-panel/+bug/53897

komutu Alt + F2 ile açılan kutucuğa yazıyorsun değil mi?

Şöyle bir çözüm yolu önerilmiş. Paneller çalışırken (xfce4-panel komutuyla) xfce oturumunu kapatma düğmesine bas. Orda oturumu kaydet gibi bir seçenek olmalı. Onu seçip, oturumu kapatıp aç .
Ya da @ironic ' in dediği gibi yapmayı denedin mi paneller çalışır durumdayken ?

bekir

Tamam dediklerinizi yarın bir yaparım. kurduğum kişi ubuntudan vazgeçmemişse tabi:)

hitokiri

Olmadı Lubuntu kurarsın o da vazgeçmemiş olur ubuntudan  ;) hem windows a da benziyor temaları  :D

XRumer

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Aralık 2009 - 12:17:23
Alt-+f2 -> xfce4-panel
dediğinde geri geliyor mu? Ayrıca durduk yere mi kayboldu panellerin?

Allah razı olsun, kardeşim bilgisayarda ne yapmışsa bende de paneller yok olmuştu. Vediğiniz komutu kullandım sorun çözüldü. Sayenizde kardeşime ceza vermekten vazgeçtim. :)

heartsmagic

Herkeste işe yaramayabiliyormuş ama :) Alt+F2 çalıştığı için şanslıymış kardeşin :)