Kurulum / Giriş Problemi

Başlatan Lory, 04 Şubat 2009 - 20:38:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lory

İyi günler arkadaşlar. Ben bilgisayarımın herhangi bir diskine ubuntu yükledim windows ile ubuntuyu kullanmak için. Yeni olduğum için girişte user ve pass girdikten sonra command diye bir uyarı geliyor. Acaba bu durumu nasıl çözebilirim veya çözdükten sonra engellemeler gelebilir mi önüme? Yardımcı olursanız sevinirim.

heartsmagic

Hata tam olarak nedir? Hatadan sonra ne oluyor? Ubuntu'yu Windows'un içine Wubi ile mi kurdun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mmmuti

arkadaşlar ubuntu 9.10 u dizüstü bilgisayarıma sonra işyerindeki bilgisayarıma yükledim. iki bilgisayardada çekirdek güncellemesini yaptım. xx.16 oldu. sorun şu işyerimdeki bilgisayar grubdan sonra ubuntu simgesi çıkıyor sonra siyah ekranda login ve paswd soruyor giriyorum $ işaretli kullanıcı adım, en son girdiğim tarih falan yazıyor fakat siyah ekrandan görsel ekrana geçiş yapamıyorum. ne yapmalıyım. şimdiden teşekkür ederim.

heartsmagic

mmmuti

gdm-binary[1997]:WARNING:Unable to find users: no seat-id found
iGdmDisplays:display lasted 0,020214 seconds
iGdmDisplays:display lasted ........... seconds
iGdmDisplays:display lasted ........... seconds
iGdmLocalDisplayFactory:maximum number of X displays failures reach:check X some log for errors

heartsmagic

Güncelleme esnasında acaba sıkıntı mı oldu?

sudo aptitude update
sudo aptitude upgrade
sudo aptitude dist-upgrade
ile bir kontrol et, eğer sorun çözülmezse müsait bir zamanda derinlemesine irdelemeye çalışırız.

mmmuti

her makinada farklı ip kullandığımız için verdiğiniz komutlarla güncelleme yapamadım.
ama sorunu çözdüm.
ati hd 2600 ekran kartı kullanıyorum. driveri tanımadı netten biryerden okudum  etc/X11/içine xorg.conf oluşturun içine 3 satırlık kod yazın ekran kartınız hızlanır demişti. sanırım oradan kaynaklanmış. çalışan cd ile açıp oluşturduğum xorg.conf dosyasını sildim sorun düzeldi.
size ve foruma çok teşekkür ederim.
bizim gibi acemilerin sorunlarıyla hemen ilgilenmeniz beni çok mutlu etti.

heartsmagic

Sorunun çözülmesine sevindim. xorg.conf kritik bir dosyadır, yapılacak değişiklikler önemlidir görüldüğü üzere.
Konu başlığına [Çözüldü] eklersen yönetici arakdaşlara sadece kapatmak kalacaktır.