[Çözüldü] E: dpkg was interrupted you must manually run sudo dpkg --configure -a

Başlatan barış, 24 Aralık 2009 - 09:33:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barış

Herkese merhabalar. Dün ubuntu ya codec yüklerken elektrikler kesildi ve bilgisayar haliyle codecleri tam olarak yükleyemeden kapandı. Ancak bu gün flash player eklentisi yüklerken şöyle bir sorunla karşılaştım:

bu komutu verdiğimde:
sudo apt-get install flashplugin-nonfree

bu hatayı alıyorum:
E: dpkg was interrupted, you must manually run 'sudo dpkg --configure -a' to correct the problem.

ayrıca normal olarak yükleme yapmayı denedim ama yapmadı. Ufak bir uyarı penceresi içinde yukarıdaki hatayı aynı şekilde geri verdi. Ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum.

garafatma

Hatada konsoldan

sudo  dpkg --configure -a komutunu çalıştırın diyor. Yaptınız mı? Ayrıca forumda arama yaparak bu hatasının sebebini bulabilirsiniz.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

barış

teşekkürler yükleme yarım kaldığı yerden devam etti sanırsam. Normaline döndü.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

barış

çok teşekkürler. Gerçekten ubuntu-tr dekiler çok ilgili bu tip konularda. Pardus vb. linux dağtımlarında bu kadar ilgili değiller. Hatta pardus'ta bir sorun söylediğim zaman sorunu çözemediler ve alay etmeye başladılar bunun üstüne kanaldan ban yemiştim :S sırf bu site yüzünden ubuntu bana sempatik geliyor :D

Empat

Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!