Songbird 1.4.2

Başlatan hitokiri, 23 Aralık 2009 - 06:49:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hitokiri

Songbird 1.4.2 sürümü hazır  :D eski sürümlere göre daha hızlı bir web tarayıcı olmuş kanaatimce ,web tarayıcıdan, kütüphaneye dönüşlerdeki kasılma nerdeyse yok olmuş siyah ve mor ağarlıklı yeni tema da gayet güzel  :D sürüm mesajı için  kendi sitesindeki tar arşivi için, .deb paketi için adreslerini ziyaret etmek yeterli şahsen .deb paketini kurmanızı öneririm, sitede ki arşiv sorun çıkartabilir.

agritux

@ironic bu konuyu görünce çok kızacak :P

Haber için teşekkürler. :)

Bu arada 1.4.1 ile 1.4.2 arasında 11 saat fark var :)

hitokiri

Neden ? :D Çokda hızlıymış sağol bilgi için ; )

agritux

Buraların Operacısı ve Songbirdcüsü odur :P :)

Yahu bu yeni getdeb sitesinden bir şey kuramıyorum

Tarayıcı bu adresi nasıl açacağını bilmiyor, çünkü bu iletişim kuralı (apt) herhangi bir programla ilişkilendirilmemiş.

Click here to learn how to install applications from GetDeb

Use the following instructions:

1.Install the getdeb package.

Bu işlemi yaptım :)

hitokiri

Operacı değilim ama Songbird başka bir şey gerçekten  :D
Yeni sitede artık, yeni sekmede kurulum yapıyor direk install deyince, onun içinde sourc.liste  getdebi eklemek gerekiyor, gerçi sourc.liste ekledikten sonra, sudo apt-get paketadı diye de kuruluyor  :D
deb http://archive.getdeb.net/ubuntu karmic-getdeb apps 
Bu da anahtarı : )
wget -q -O- http://archive.getdeb.net/getdeb-archive.key | sudo apt-key add - 

agritux

Ama orda ya elle düzenleyin yada getdeb paketini indirip kurun diyor. Ben indirip kurdum olmadı. Haksızlık bu :)

Sanırım artık linuxmint için dertek vermiyor getdeb.
Depoyu ekleyip update ettiğimde 404 veriyor...

hitokiri

Valla haksızlıkmış :( .. Olmadı tar var zaten. :D getdeb teki pakette dosyayı /usr/share/Songbird ' e yerleştirmişler :D

ironic

Alıntı yapılan: sessizce - 23 Aralık 2009 - 07:08:58

Sabahın 7' sinde bu enerjiyi nerden buluyorsun merak ettim.   :) Ayrıca konuya kızmam merak etme.  :D

Alıntı yapılan: sessizce - 23 Aralık 2009 - 07:30:01
Ama orda ya elle düzenleyin yada getdeb paketini indirip kurun diyor. Ben indirip kurdum olmadı. Haksızlık bu :)

Aşağıdaki adresten doğrudan indirip kurabilirsin.

http://archive.getdeb.net/getdeb/ubuntu/pool/apps/s/songbird/

hitokiri

Alıntı yapılan: ironic - 23 Aralık 2009 - 13:19:28
Alıntı yapılan: sessizce - 23 Aralık 2009 - 07:08:58

Sabahın 7' sinde bu enerjiyi nerden buluyorsun merak ettim.   :) Ayrıca konuya kızmam merak etme.  :D

Alıntı yapılan: sessizce - 23 Aralık 2009 - 07:30:01

Aşağıdaki adresten doğrudan indirip kurabilirsin.

Teşekkürler @ironic sayende getdeb den indirmek için farklı bir yöntem bulduk :D

özgürubuntu

2-3 gündür getdeb ve playdeb adresleri açmıyordu, iyi oldu bu, bekliyordum Songbird'ün bu sürümünü, teşekkürler

ironic

Alıntı yapılan: hitokiri - 23 Aralık 2009 - 16:14:27
Alıntı yapılan: ironic - 23 Aralık 2009 - 13:19:28

Teşekkürler @ironic sayende getdeb den indirmek için farklı bir yöntem bulduk :D

Rica ederim. Bazı depoları bir yazılım için  eklemek istemediğimde bu yolu kullanıyorum.  :)

hitokiri

Benim yöntemim paketi yükledikten sonra güncellemeler gelmesin diye depoyu kaldırmak ve eklemekle devam eden bi kısır döngüye girmişti böyle çok daha rahat  :D :D

agritux

@ironic ben geçen senelerde daha da hareketliydim beni bu dünya bu hale getirdi :P

Diğer yöntem için teşekkürler. Aslında çok sevdiğim bir müzikçalar değil (çünkü müzikçalar olarak görmüyorum) fakat deneyip görmek istiyorum.

Düzenleme: sanırım yeni sürüm olduğu için sistem tray eklentileri uyumlu değil.
Peki ekolayzır için öntanımlı ayarlar yok mu? bunda da mı el ile ayarlayacağız? Neden linux de müzikçalarlarda bu acizlik söz konusu :(

xwes

Alıntı yapılan: sessizce - 23 Aralık 2009 - 17:14:04
Peki ekolayzır için öntanımlı ayarlar yok mu? bunda da mı el ile ayarlayacağız? Neden linux de müzikçalarlarda bu acizlik söz konusu :(
Amarokun yeni surumunde 20-30 tane ontanimli ekolayzir ayari var. pop, rock, soft filandan bahsediyorsunuz degil mi?

agritux

Evet evet onlardan bahsediyorum. Ama maalesef kde kullanıcısı değilim. Kullandığım masaüstü ortamında başka masaüstü ortamı kitaplığı kullanmaktan hiç hoşlanmıyorum.

Tavsiye için teşekkürler. Başka bir yolunu bulmalıyım sanırım :)
Auda da winamp presetlerini kullanmaya çalıştım, pişman oldum :)

ironic

Düzenleme: sanırım yeni sürüm olduğu için sistem tray eklentileri uyumlu değil.

Eklenti olarak mevcut.

http://addons.songbirdnest.com/addon/1620

kozanibo

Alıntı yapılan: xwes - 23 Aralık 2009 - 17:52:57
Amarokun yeni surumunde 20-30 tane ontanimli ekolayzir ayari var. pop, rock, soft filandan bahsediyorsunuz degil mi?

rhtymboxta da yok :(

agritux

Hemde 1.4.2 uyumlu :) çok sevindim :P  Tray da olsaydı daha çok sevinecektim ama beklemek gerek anlaşılan :)

kozanibo

songbird bi ara arşivimi darma duman ettiği için tekrar denemek istemiyorum :D

ironic

Alıntı yapılan: sessizce - 23 Aralık 2009 - 18:02:25
Hemde 1.4.2 uyumlu :) çok sevindim :P  Tray da olsaydı daha çok sevinecektim ama beklemek gerek anlaşılan :)

Sistem tepsisine gönderme 1.5 sürümlerindeydi galiba öntanımlı olarak geliyor (köşedeki kapat, küçült yanına yeni bir düğme olarak ekleniyor). Yalnız küçültme yapıldığında Songbird' le olan iletişim kesiliyordu.  :)

Alıntı yapılan: ibokozan - 23 Aralık 2009 - 18:00:24
Alıntı yapılan: xwes - 23 Aralık 2009 - 17:52:57

rhtymboxta da yok :(

Rhythmbox 'da betik ile bu özellik ekleniyor fakat kullanımı çok sıkıntılı. Her ayarın etkin olması için baştan başlatmak gerekiyordu.

kahraman masa esat

Songbirg iyi güzel de bazen insanı korkutuyor. Bütün arşivimi listeye ekledim ama çok gereksiz oldu. Yeni bir liste yapmaya korkuyorum. Gerçi daha öncede hiç bir zaman listeler oluşturup müzik dinlemedim; ne dinleyeceksem içine atar dinlerim. Neyse 20-30 parçayı sürükleyerek Songbird' e listeledim. Sonra sıkılıp listeyi sil dediğimde amcam harbi harbi silmişti. Çöp kutusunda buldum şarkıları (= Şimdi tüm arşiv ekli olunca yeni liste oluşturmaya korkuyorum.

gio

yeni sürümü beğendim. tek sıkıntım şu an mashTape ekletisindeki youtube videoları flash player sıkıntısından dolayı izleyemem. eski sürümde songbird klasörünün içine mozilladaki libflash* ları atınca hallolmuştu ama buna yediremedik bir türlü.

qhareb

Alıntı yapılan: gio - 01 Ocak 2010 - 14:46:14
yeni sürümü beğendim. tek sıkıntım şu an mashTape ekletisindeki youtube videoları flash player sıkıntısından dolayı izleyemem.
1.4.3 sürümünü yükledim. Ben de çok beğendim. Ah bir de şu youtube videolarını izleyebilsek. Bir çözümü var mı acaba bu sorunun?
"İşte dünyanın sonu gelir böylece
Bir patlamayla değil fakat
Bir iniltiyle" 
  T. S. Eliot