Dyned

Başlatan Onoktake, 22 Aralık 2009 - 23:42:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Onoktake

İlköğretim okullarında öğretmenlik yapan arkadaşlarımız bilir. Dyned diye bir eğitim programı var. Bu program sebebiyle şu an Antalya'da seminerdeyim ve bu programın Ubuntu'da da kullanılabileceğini göstermek istiyorum. (Çünkü birisi "Dyned Pardus'ta kullanılabilir mi?" sorduğunda Linux çok eski ve pek bişey desteklemiyor cevabı verildi.)
Wine altında kurdum ama Corrupted Server Settings hatası alıyorum. Ne yapabilirim?
Bu maskenin altında bir yüz var... Ancak benim değil.
Ne  altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz...
Ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında
etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez!..

ironic

@Onoktake, Wine bölümüne taşıyorum. Görsel Eğitim bölümünde sunum yapıyoruz. Eğer sorunu çözebilirsek çözüm yoluyla beraber yeni bir başlık açılması daha güzel olur.  :)

foma

Hatayı arattım ama sıfır sonuç buldu google. Uç birimden çalıştırıp çıktıyı yapıştırır mısın?
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

heartsmagic

Evet eski derken? Bir Windows programının Linux'ta çalışmaması ne kadar garip veya problem olabilir ki?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Onoktake

Ben de ona kızdım zaten. Win7'den bile yeni, hızlı, sabit ve güvenli bi sistem olduğunu bilmiyor. Uçbirimden nasıl çalıştıracağım ki? Wine altında bir kurulum bu.
etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez!..

foma

Şöyle bir şeydir heralde.
wine dyned.exe
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?

acer

Valla bugün foruma gelip dynedi soracaktım. Bu başlıkiyi oldu. Ben vistaya kurabildim burada nasıl kurulacağı anlatılırsa ubuntumuza da kurmuş oluruz.

acer

şu adreste dynedi pardusa kurmuşlar lakin kurmak için bir programa ihtiyaç duyuluyormuş crossower denilen programa; bu program 70$ mış. Şu adreste ise Wine vasıtasıyla kurulum yapılmaya  çalışılmış ama başarılamamış.

foma

Onoktake

Yine aynı yerde tıkandım. Crossover programını yükledim, üzerine Dyned'i yükledim ama Wine'da aldığım hatanın aynısını alıyorum. "Corrupted Records Server Settings (2):212.175.170.113 "
Anladığım kadarıyla program internete bağlanamıyor.
Not: Programı ilköğretim öğrencilerinden bulabilirsiniz (4-8. sınıf arasında okuyan)

Ozmo

hocam dyned indiriliyormu ?

Sherlock Holmes

Bir alıntı belirteceğim;

Alıntı YapSisteme girmeye çalışınca "Çalışma Hatası" (Corrupted records serves settings (mone): tr1.records.dyned.com) şeklinde bir mesaj geliyor. Ne yapmam gerekir?

4.a. Ankara'daki DynEd sunucu bilgisayarları kurulmadan önce Amerika'daki bir sunucu üzerinden bağlantı kurulmakta idi. DynEd kurulumlarını ilk dağıtılan Eylül 2006 tarihli CD'ler ile yapmaya çalışanlar bu sorunu yaşamaktadırlar.
Çözüm:
Bilgisayarım altında Yerel Disk C'yi tıklayın.
Program Files altındaki DynEd klasörüne girin.
Burada records.ini dosyasına çift tıklayın.
recordsipaddress=mone.tr1.records.dyned.com satırını bulun ve
recordsipaddress=mone.records.dyned.com şeklinde değiştirin.
Değişikliği kaydedip çıkın.

Eğer .wine ile denenmekte ise bahsedilen C konumu muhtemelen,
/home/kullanıcı_adı/.wine/dosdevices/c:/Program Files
altındadır.
Kaynak....

maydin95

Yaw Dynedi windowsa kurmak bile günlerimizi aldı o programın kurulumu çoook zor. linuxta çalıştıramayabilirsiniz.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ocak 2010 - 16:53:57

Quicktime da yükleyin diyor.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Onoktake

Alıntı yapılan: maydin95 - 09 Ocak 2010 - 16:53:05
Yaw Dynedi windowsa kurmak bile günlerimizi aldı o programın kurulumu çoook zor. linuxta çalıştıramayabilirsiniz.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ocak 2010 - 16:53:57

Quicktime da yükleyin diyor.

Pek günler alacak bir iş değil ama bazı konularda sıkıntı yaşamışsınız sanırım, geçmiş olsun.
Mac ve Win'de sorunsuz çalışan bir programı Linux'da çalıştırması çok da zor olmasa gerek. Sadece bir bilenin "Corrupted Server Settings:212........" sorununu aşması gerekiyor. Geri kalan kısımda sorun çıkacağını sanmam.

heartsmagic

Alıntı yapılan: Onoktake - 09 Ocak 2010 - 22:44:30
Sadece bir bilenin "Corrupted Server Settings:212........" sorununu aşması gerekiyor. Geri kalan kısımda sorun çıkacağını sanmam.

@ğnome'un üstteki iletisini denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Onoktake

Evet. Hem de kaç kere.. :(

rutku

Virtualbox xp üzerine kurup, uyumluluk modunda çalıştırırsanız sorunsuz kullanırsınız bence.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

Onoktake

Virtualbox üzerinde kurup kullandım. Sorun yok orada. Wine, Playonlinux veya (paralı da olsa) Crossover ile yüklemek ve kullanmak istiyorum.

maydin95

Tama şimdi hatılrladım Wİndows ta exe dosyasına tılanınca dosyaları bilgisayara kopyalamıyordu onun yerine tüm dosyaları  program files a kopyalayığ sonra kurulumu yapmıştım o zaman hata vermemişti

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Ocak 2010 - 14:12:32

Ayrıca arkadaş dyned i rapid e falan atabilir mi bana da vermişlerdi de şu anda nerde olduğunu bilmiyorum
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.

Ozmo

dyned dediğiniz program bumu ? :)

Onoktake

Evet işte o!!! :D

Ozmo

ne denediysem çalışmadı  :'( :'( :'( :'( :'( :'( ama bu işin peşini bırakmayacağım :)

maydin95

Ozmo ubuntu sutdio temasını nasıl yükledin söylermisin. Uçbirimden kuruluyor mu. Ayrıca böyle bir tema var mı?

Gelelim konumuza Crossover trial versiyonunu kurun. Sonra quick time ı yükleyin. ie ve dyned i kurduktan sonra iş tamamdır. Wine ie ile çalışan programları görmüyor. Crossover trial de ie 6 kurdum sorunsuz kuruldu. Sonra Real trade (borsa programı) kurdum ve Wine de başlangıç aşamasında internete bağlanamıyordu fakat bunda bağlandı. Ne yazıkki asıl ekrana geçmedi

Anonymtrk

Hortlaaa! En sonunda başardım :D 2009 nere 2018 nere! Ama ancak boşluk bulabildim. Cevap: wine + PlayonLinux + Quicktime 7.0.4. Voila! Çalıştı. Her ne kadar ara sıra Quicktime player yüzünden ekranda görüntü gitmesi oluyorsa da ekrana tıklayınca geri geliyor görüntü.  :)) :))