Video ve müzik dosyalarını indirmek için kullanılan Firefox eklentisi

Başlatan ırmak, 22 Aralık 2009 - 19:16:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ırmak

Çoğu Firefox kullanıcısının zaten bildiği bu eklentiden yeni kullanıcıları düşünerek bahsetmek istiyorum.
Özellikle Youtube gibi bazı video paylaşım sitelerinden download yapabilmek için bir çok farklı program kullanılmakta.
Kullanımı çok kolay olan bir Firefox eklentisi ise bunu ayrıca bir yazılım yüklemenize gerek kalmadan yapabilmenizi sağlıyor.
Kurulum sonrası adres tarayıcınızdaki adres çubuğunun yanına yerleşiyor ve görüntülediğiniz sayfada indirilmesi mümkün bir döküman bulunduğunda renkleniyor. Video DownloadHelper isimli bu eklentiyi buradan yükleyebilirsiniz.

kuleyni

Konu sanırım yanlış yerde Kullanıcı tavsiyeleri bölümüne açılsa daha güzel olurdu :)

zeitgeist

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

ırmak

Alıntı yapılan: zeitgeist - 22 Aralık 2009 - 20:07:10
Ayrıca şöyle bir başlığımız da var.

Genelde çok aranan bir eklenti olduğu için eklemek istedim.
Forumda başka konularda da adı geçiyor ama özel olarak anlatılmamıştı.
Ya da ben atlamış olabilirim elbette.

zeitgeist

Ben de bilemiyorum ırmak, eklenti anlatılmamış da olabilir. Sadece tanıtımının, bahsettiğim başlıkta daha işlevsel olacağını hatırlatmak istedim. Kaldı ki bazen aynı yazılımlar üzerine yapılan anlatımlarda farklı unsurlar yakalanabiliyor. Bu yüzden bana kalırsa daha önce bahsedilmiş olması sorun değil.

canosayan

Alıntı yapılan: zeitgeist - 23 Aralık 2009 - 14:04:54
Ben de bilemiyorum ırmak, eklenti anlatılmamış da olabilir. Sadece tanıtımının, bahsettiğim başlıkta daha işlevsel olacağını hatırlatmak istedim. Kaldı ki bazen aynı yazılımlar üzerine yapılan anlatımlarda farklı unsurlar yakalanabiliyor. Bu yüzden bana kalırsa daha önce bahsedilmiş olması sorun değil.

işte aklımızda tam bunu giderecek bir wiki projesi var.
Chmod bizim işimiz.

zeitgeist

ırmak

Alıntı yapılan: zeitgeist - 23 Aralık 2009 - 19:35:24
Merak ettim?

Artık Wiki'de şu şekilde bir madde var.
Buraya forumun desteğiyle kullanışlı Firefox eklentilerini yazacağız.
Bu şekilde farklı görüşleri, artı ve eksi yönleri görmek mümkün olacağı için tek tek eklenti denemekle uğraşmamış oluruz diye düşünüyorum.

zeitgeist

İyi fikir. Umarım beklediğiniz/beklediğimiz desteği alırız.