Wine'da Photoshop hatası, Photoshop açılmıyor?

Başlatan fiko273, 29 Mayıs 2008 - 15:53:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fiko273

Dün öğrendim wine nin ne işe yaradığını.
Photoshop CS2 yi kurdum. Sorunsuz kuruldu fakat çalıştırırken

http://img365.imageshack.us/img365/6827/adobehatatr4.png

bu hatayı veriyor.

Yardımcı olabilecek varmı.

demir

Kurulum için neler yaptım.. Wine ile kurdun sanırım. Setup.exe programını direkt çalıştırdın mı?

şu adrese bir baksana: Photoshop kurulumu
LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

ufuk_k

Wine ile bir program kurmadan önce, mutlaka wineappdb sitesinden programı bulun ve altında yazan yorumları, hataları ve çözümleri okuyun.

fiko273

Tamam bunlara bir bakayım.
3 gündür yoktum yeni yazabildim.

bijehr

Bir hata da ben de var. arkadaslar aktivasyon yapmadan kurmuş abim sildim onu tekrardan kurmaya çalıştım cd den yüklemeye çalışıyrum kurulum yaparken has ben modified diyor. wine program filesa giriyorum adobe klasörü oluştugu görülüyor. tekrar tekrar yapıyorum olmuyor. .wine ı silip tekrar yaptıgımda da olmuyor. nedeni ne olabilir sizce?_

bijehr

aynshtein

Alıntı yapılan: bijehr - 10 Şubat 2009 - 14:30:51
ingilizcem yok o site tam olarak ne söylüyor
Ben sizin için anlatayım:

Adım 1: paket yöneticisinden "cabextract" paketini yükleyin. Konsoldan sudo apt-get install cabextract komutunu girebilirsiniz

Adım 2: Konsolda şu komutu girin:
cd /usr/local/bin && sudo wget kegel.com/wine/winetricks && sudo chmod +x winetricks

Adım 3:
İşlem tamamlandıktan sonra şu komutu girin:
winetricks corefonts vcrun6

Adım 4:
İşlem tamamlandıktan sonra Photoshop CS2'nin Setup dosyasını çalıştırarak kurulumu tamamlayın. Kurulum bittikten sonra;

Sistem --> Tercihler --> Pencereler'e girin ve "Super (ya da Windows tuşu)"nu seçin.

Son: Uygulamalar --> Wine --> Programlar'dan Adobe Photoshop CS2'yi çalıştırın...
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

bijehr

Vallahi oldu. Allah ne muradınız varsa versin:) Teşekkürler

AbkHaZiaN

Amin. Çözüldü damgasıda gelir yakında bu konuya.

atomkarinca

@fiko273'ün sorununun çözülüp çözülmediğini bilmediğimiz için ne yazık ki çözüldü olarak etiketleyemeyiz bu başlığı.

AbkHaZiaN

Evet ben konuyu açan ve oldu diye cevap yazan kişileri bi anda aynı kişiler sandım biraz uykusuzumda.

ekokanki

Merhaba arkadaşlar bende cs2 yi program files a taşıdım. setup.exe i wine ile çalıştır dedim olmadı. yazılabilirlik ile sorunu var gibi. hepsinde kilit var. sonra ben de aynshtein arkadaşımızın anlattığı şeyleri yaptım. yine olmadı :s ?