her masaüstüne farklı resim yüklemek

Başlatan durasyon, 20 Aralık 2009 - 13:37:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

durasyon

merhaba.4 ayrı masaüstümüz var.hepsinde aynı resim var.farklı arkaplanlar yüklemem için ne yapmam gerekir.ccsm ayarları ile oynadım ama beceremedim.aşağıda bi yazı buldum ama onu yapınca "add" seçeneği kaarşıma çıkmaadı. teşekkürler.

Küb'ün her yüzünde farklı duvar kağıdı kullanımı

1. Masaüstünü göster seçeneğini nautilus dan kapatıyoruz. - ALT+F2 - gconf-editor yazıyoruz.. - Apps --> Nautilus --> Preferences a gidiyoruz. - Show desktop üzerindeki tick işaretini kaldırıyoruz.

2. CCSM yi yüklüyoruz. - Terminale aşağıdaki komutu giriyoruz.
Görevi:
Kod: sudo aptitude install compizconfig-settings-manager

- Terminalden çıkıyoruz.

3. Duvarkağıdının seçimi. - ALT+F2 ye ccsm yazarak ccsm yi açıyoruz. - "Desktop Cube" var ccsm de. Onu aktif hale getiriyoruz. - "Rotate cube" ü de aktif hale getiriyoruz. - Desktop cube altında appearance tab ı var. Buradaki "Background Images" yazan yerde "Add" butonunu kullanarak istediğimiz wallpaperları seçiyoruz.
"http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5/Compiz_Fusion"'dan alındı

heartsmagic

Add yerine Yeni'yi kullanabilirsin sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ırmak

Bu anlatımı deneyip, uygulayabilen biri var mı?

hitokiri

Alıntı yapılan: durasyon - 20 Aralık 2009 - 13:37:59
merhaba.4 ayrı masaüstümüz var.hepsinde aynı resim var.farklı arkaplanlar yüklemem için ne yapmam gerekir.ccsm ayarları ile oynadım ama beceremedim.aşağıda bi yazı buldum ama onu yapınca "add" seçeneği kaarşıma çıkmaadı. teşekkürler.

Küb'ün her yüzünde farklı duvar kağıdı kullanımı

1. Masaüstünü göster seçeneğini nautilus dan kapatıyoruz. - ALT+F2 - gconf-editor yazıyoruz.. - Apps --> Nautilus --> Preferences a gidiyoruz. - Show desktop üzerindeki tick işaretini kaldırıyoruz.

2. CCSM yi yüklüyoruz. - Terminale aşağıdaki komutu giriyoruz.
Görevi:
Kod: sudo aptitude install compizconfig-settings-manager

- Terminalden çıkıyoruz.

Buraya kadar her şey tamam;
üçüncü seçenek biraz farklı ;
3.)
Compiz den küp yaptıktan sonra; (genel seçenekler yatay sanal boyut 4 olarak ayarladıktan sonra küpü döndür masaüstü küpü efektlerini aktif hale getirince küp oluyor zaten :) )
Her yatay alana yani masaüstüne farklı resim için ,
ccsm>>>araçlar>>>Duvar Kağıdı ekletisini aktif hale getirip oraya masaüstü sayısı kadar resim eklemek yeterli :)

Alquimista

Bu konuda aklıma bir şey takılıyor sürekli, denemedim ama başkalarınında aklına gelirse diye açıktan sormak istiyorum.

Bu anlatımda ilk olarak Nautilus'dan "Masaüstünü Kapat" seçeneğini kapatıyor, bunu yaptıktan sonra diyelim ki diğer şamaları yapıp her masaüstüne farklı resim koyduk. İşlemler tamam yani, istediğimize ulaştık.

Ama bu "Masaüstünü Kapat" dediğimiz için masaüstümüzdeki simgeler görünmeyecek, masaüstüne direk dosya/klasör yapıştırma gibi işlemler yapamayacağız değil mi? Her masaüstünde resim görünmüş olacak sonuçta ama bir klasör gibi kullanamayacağız. Bir yerde bu şekilde olduğunu okumuştum, bu yüzden denemedim. Bilgisi olan paylaşırsa, bunu da bir dip not olarak ekleyelim ki sonradan şaşırmasın kullanıcılar =)
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

hitokiri

Aynen öyle değişiklikle birlikte artık canlı masaüstü kullanılamıyor yani dediğin gibi @AlmaMorena .  :)

Alquimista

Teşekkürler bilgi için @hitokiri =)

Kullanıcılar bunu yapmadan önce bilsinler ki sonra "yaptım ama masaüstüm çalışmıyor" başlıklarına gerek kalmasın :D
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

ırmak

@hitokiri ben bunu çok aradım. Sağol eklemen için. Çalışmadı diye sinirleniyordum üstelik:)

hitokiri

Alıntı yapılan: AlmaMorena - 15 Şubat 2010 - 20:07:08
Teşekkürler bilgi için @hitokiri =)

Kullanıcılar bunu yapmadan önce bilsinler ki sonra "yaptım ama masaüstüm çalışmıyor" başlıklarına gerek kalmasın :D
Alıntı yapılan: ırmak - 15 Şubat 2010 - 21:49:14
@hitokiri ben bunu çok aradım. Sağol eklemen için. Çalışmadı diye sinirleniyordum üstelik:)

Rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. :)

adolffwangel

ya ben bunu yaptım.. evet çok güzelde.. show-desktopun tikini kaldırır kaldırmaz.. panelde bir sürü "file manager" penceresi açılıyor.. bi dünya... aslında videosunu da çektim ama şimdilik gerek yok sanırım.. acaba o yapılandırma ayarlarındaki nautilus>prefence deki işaretli kutuları biri bana söyleyebilir mi? acaba diyorum ben yanlışlıkla birininkini mi kaldırdım  ya bilmiyorum.. aslında hepsini denedim.. bütün tikleri kaldırdım.. hepsini işaretledim.. yok.. beceremedim..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Şubat 2010 - 03:46:45

hallettim.. apps>desktop>gnome>backgroun kutusundaki masaüstü arkaplanı için olan kısayolu sildim.. sonra show desktop'u etkin hale getirdim.. masa üstü resmini değiştirdim.. tekrar oturumu kapatıp açtım.. başlıktaki yolu izleyim showdesktop'un tikini kaldırdım.. bu kadar... teşekkürler tekrar.. her masaüstüne farklı resim koyabilmek çok güzel...
Format isteme benden, buz gibi soğurum senden.

Cryptograph

Her masaüstü için ayrı arkaplan nasıl yapabilirim, compiz fusuon extra eklentilerini de kurdum, yapılandırma düzenleyicisinden show desktopu kapattım, compiz ayarlarından masaüstü duvarını etkinleştirdim eklemek istediğim resimleri seçtim ama ekranda resim falan yok bomboş küp görüyorum
ekran görüntüsünü ekledim, yardımcı olur musunuz?

[eklenti yönetici tarafından silindi]
Hayat 'for' döngüsü içinde kalmış 'if' sorgularından ibarettir...

hckr

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=14707.0 <- Burada anlatıldığına göre masaüstü kübü ögesinde Appearance sekmesinde Arkaplan eklemeniz gerekiyor.

Cryptograph

oradan küpün arkaplanına resim ekleniyor, aynı konuda birisi bahsetmiş http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=14707.msg199440#msg199440 benim yaptığım gibi olacağını ama yaptığımda niye olmuyor benim kafama takılan o
Hayat 'for' döngüsü içinde kalmış 'if' sorgularından ibarettir...

alquirel

Başlığınızı Görsel Eğitim / Yardım (Lütfen burada soru sormayın) adlı bölümde açmış olduğunuz için ve tamamen aynı sorunun sorulduğu bir başka başlık olduğu için, başlığınızı bağlantısını verdiğiniz başlıkla birleştiriyorum.