9.04 den 9.10 a update yapınca kablosuz internet çalışmıyor

Başlatan enver_226, 20 Aralık 2009 - 11:39:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

6. adımda açacağın dosyada oradaki değerler işlenmiş mi diye bakacaksın. MODE=STA , TARGET=LINUX olacakmış yani.
15. adımda elinde bir .ko dosyası olması için 12. adımın başarılı olması lazım. Kısacası adım adım giderken hiç hata almadığına emin olman lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sinan003100

bende de aynı sorun vardı enver. ben hallettim sorunumu. önce modemini bilgisayara bağlayacaksın usb kablosu ile. internet bağlantısı kurulacak. sonra system>yönetim>update manager ile bilgisayarını güncel hale getir(biraz uzun sürebiliyor) sonra bilgisayarını yeniden başlatmanı isteyecek. bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra system>yönetim>donanım sürücülerinde senin modemin driver ını görecektir. onu yükle sorun kalkacaktır. onu kurduktan sonra modemin kablosunu çekip bilgisayarı yeniden başlat. sağ üst köşedeki tarih/saatin yanında wireless simgesine tıkla görünebilir ağlar cıkar karsına

heartsmagic

Aynı kart mıymış bu? :)
Bu durumda daha rahat olanı kablo çözümüne gitmektir @sinan003100'ın söylediği üzere.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sudocu

guncelleme yapinca hardware drivers'da gorunmuyor. galiba o kisi baska bir cihaz kullaniyor. garip olan da ubuntu'da surucu yuklemeksizin calisan baska bir usb wlan adaptor takinca bu edimax da calismaya basliyor ama diger usb adaptoru cikarinca ubuntu edimax cihazini gormuyor. lucid alpha 2'de ayni sekilde.

yine de edimax firmasini sevdim. urunlerinde mac ve linux icin de suruculeri bulunan chipsetleri kullaniyorlar. zaten pardus bu cihazi sorunsuz taniyor.
her seyin basi sudo!

sudocu

9.04 oncesi surumlerde surucuyu elle kurmak gerekiyor. ralink sitesindeki yeni surucu eski surumlerde kesinlikle calismiyor. sadece 1.4.0.0 surumunu calistirabildim. karmic ve lucid icin yapmak gereken cok basitmis:
sudo gedit /etc/modprobe.d/blacklist.conf
en alta
blacklist rt2800usb
restart
her seyin basi sudo!